reklama
CNN Prima News ombudsman

ombudsman

Výpis příspěvků ke štítku „ombudsman“

Prezidenta v nemocnici navštívil ombudsman. Popsal, jak na tom Zeman je

25. října 2021 11:35

Hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana navštívil v pondělí dopoledne v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Podle Křečka prezident v tuto chvíli není nikterak omezen ve svých právech, v přijímání návštěv a v komunikaci s nimi. Uvedl to v tiskové zprávě na svém webu.

Romové devastují bytový fond, napsal Křeček. Posilujete předsudky, oponují mu

16. února 2021 20:29

Zástupci organizací na podporu Romů, lidských práv a lidí v nouzi vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO) a poslance, aby se distancovali od výroků ombudsmana Stanislava Křečka na adresu Romů. Podle nich veřejný ochránce práv svými vyjádřeními posiluje protiromské předsudky, rozdmýchává nenávist a znevažuje svůj úřad. Zástupci 16 organizací a pět romských členů vládní rady pro záležitosti romské menšiny to uvedli v otevřeném dopise.

Vládní zákazy se podobají šikaně Židů, hájí Tarabová žlutou hvězdu i přes vyhazov

11. ledna 2021 15:51

Bývalá seniorská obmbudsmanka Lenka Tarabová, která musela kvůli zneuctění židovské symboliky ukončit svou práci pro liberecké Komunitní centrum Kontakt, se hájí na sociálních sítích. Vládní nařízení, jejichž cílem je zpomalit šíření koronaviru a zmírnit dopady rostoucího počtu nakažených, v něm přirovnává k šikaně, kterou zažívali Židé za holokaustu.

Bečva už zajímá i ombudsmana. Prozkoumá postup úřadů kvůli únikům chemikálií do řeky

2. prosince 2020 15:59

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se začne zabývat postupem úřadů, které se podílejí na řešení případů úniků nebezpečných látek do řeky Bečvy. Obrátí se proto na příslušné orgány s žádostí o vyjádření, uvedla mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková. Cizorodé látky se do řeky dostaly opakovaně, únik je hlášený i dnes.

Pohřební služba odmítla ženě vydat urnu s maminčinými ostatky. Případ řešil ombudsman

31. října 2020 19:14

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné pohřebnictví. Kromě toho, že krematoria a další služby musí dodržovat zvláštní opatření, obrátilo se na ombudsmana Stanislava Křečka i několik pozůstalých. Společné měli to, že nestihli zorganizovat poslední rozloučení s blízkým v zákonné lhůtě, a tak souhlasili se sociálním pohřbem. Později žádali o urnu s ostatky, ale pohřební služba ji odmítla vydat.

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu

24. října 2020 17:11

Podle ombudsmana Stanislava Křečka ministr zdravotnictví Roman Prymula, předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant noční schůzkou v restauraci vládní nařízení neporušili. Zákaz provozu restaurací podle veřejného ochránce práv neznamená zákaz vstupu do nich. Podle premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše překročil předseda poslanců Faltýnek své pravomoci.

Chudoba seniorů bude narůstat, stále víc jich nedosáhne na penzi, varuje ombudsman

7. října 2020 15:21

Kvůli současnému nastavení důchodového systému bude přibývat seniorů bez nároku na starobní důchod, upozornil ombudsman Stanislav Křeček. Podmínku minimální doby pojištění, která činí 35 let, považuje Křeček za velmi přísnou. Na problém dlouhé doby pojištění pro nárok na penzi poukazuje i Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Až 38 tisíc na aktovku nebo kroužky mohou dostat rodiče prvňáčků. Jen o tom neví

24. srpna 2020 06:07

Nástup prvňáčků do školy nebývá stejně radostným momentem pro všechny rodiče. Pro některé z nich to znamená enormní jednorázovou finanční zátěž a většina z nich ani neví, že mohou stát požádat o pomoc. Ti, kteří se nachází v tíživé sociální situaci, smějí požádat o tzv. okamžitou finanční pomoc, která je pro letošní rok až 38 600 korun.

Už žádný slepec nebo vozíčkář v médiích, chce úřad ombudsmana. Postižení nesouhlasí

9. června 2020 22:59

Úřad ombudsmana vydal minulý týden manuál, který radí, jakým způsobem by měli lidé v médiích referovat o postižených osobách. Součástí příručky je seznam slov, která by se měla přestat používat a která chce naopak Úřad ombudsmana nahradit „přijatelnějšími“ slovními spojeními. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o nich diskutovali Monika Šimůnková, zástupkyně veřejného ochránce práv, Veronika Vítková, autorka příručky, Rudolf Volejník ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a jazykovědec Karel Oliva.

reklama