Konec úchvatného příběhu běžkyně v balerínách. Annamária se o sport už vůbec nezajímá

Rodil se příběh, který jednou mohl být námětem pro hollywoodské filmaře. Dnes 17letá Annamária Horváthová pocházející z chudých poměrů začala před časem udivovat svými běžeckými výkony v ošuntělých balerínách. Těšila se podpoře celého Slovenska, našla sponzora, stala se mistryní republiky, jenže postupem času se vše zvrtlo. A nyní už ve sportu pokračovat nechce.

Pohádka o talentované běžkyni, která dokáže své vrstevnice porážet i přes to, že pochází z chudých poměrů a nemá ani na to, aby si zajistila odpovídající vybavení pro běh, se dostala až k někdejšímu slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi. Hlava státu pak holčičce osobně dovezla batoh plný sportovních propriet, aby mohla pořádně rozjet svoji kariéru.

Do toho získala Annamária pobývající v osadě u východoslovenské Moldavy nad Bodvou sponzora, trenéra i vychovatele. S touto pomocí v zádech zaválela na červnovém republikovém mistrovství dorostenek v Košicích, kde vyhrála na distanci 1 500 metrů zlato. Zkrátka vše se vyvíjelo snově.

Problém nastal ve chvíli, kdy se seznámila s jistým Sebastiánem. Opustila školu, běh upozadila a otěhotněla. Partner ji opustil a Annamária později potratila. Nabízelo se, že se vrátí k běhání, které jí tak šlo. Začala zlehka trénovat, ale zdravotní stav ji neumožňoval se do sportu znovu ponořit naplno.

Na tréninky jsme ji museli tahat

I když se nyní cítí lépe, nemá potřebný chtíč. Její otec by byl rád, aby opět běhala. „Koncem roku přišel za mnou otec Annamárie s tím, jestli bych ji trénoval. Souhlasil jsem, ale s podmínkou, že nejprve musí prokázat opravdový zájem, až potom se uvidí,“ popsal webu Jeden deň plus kouč Norbert Pecze, který Annamárii připravoval už předtím.

„Dříve však musí donést potvrzení od gynekologa, zubaře a ortopeda, abych věděl, že je v pořádku, protože si stěžovala na bolest páteře a zubů. Od té doby se však neukázala. Já ji nahánět určitě nebudu. Jednak na to nemám čas, pak tím dívka také ukázala, jak jí na kariéře záleží,“ pokračoval Pecze. „Nemyslím si, že se vrátí,“ uzavřel.

Podle trenéra si Annamária zaslouží obdiv, co ve sportu navzdory podmínkám dokázala. Nebyla ale příkladnou svěřenkyní, navíc jí pomáhal i nad rámec běhání. „Byly s ní jen problémy. Spolu s manželkou jsme se jí věnovali tak, jako by byla členkou naší rodiny. Nejednou jsme ji doslova táhli na tréninky, protože jí chybí pevná vůle. Vyřizoval jsem její osobní doklady – občanský průkaz, zdravotní kartu, rodný list, ale také vyšetření u obvodního či zubního lékaře,“ doplnil Pecze.

Podle sousedů se nyní rodiče stydí za to, jak jejich dcera dopadla. Jedinou starostí talentované Annamárie údajně je, aby se k ní vrátil expřítel. Ale ten se k tomu nemá. Vrátil se ke své někdejší partnerce, se kterou už má děti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přísná trenérka ruských krasobruslařek narazila v USA, nemohla koučovat dceru. Proč?
Sport

Přísná trenérka ruských krasobruslařek narazila v USA, nemohla koučovat dceru. Proč?

Je známá pro svůj přísný, možná až despotický přístup. Ale právě i díky tvrdé ruce vzešlo zpod křídel ruské trenérky Eteri Tutberidzeové mnoho výjimečných krasobruslařek, a to včetně mladičkého zázraku Kamily Valijevové. Tu na olympijských hrách v Pekingu semlela informace o tom, že měla dříve pozitivní dopingový test. A nyní možná tento fakt pokazil Tutberidzeové výlet za dcerou, která trénuje ve Spojených státech amerických.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:51

Ruský vicepremiér přijel do Chersonské oblasti: „Zaujala by důstojné místo v ruské rodině“

21:32

Rusko vyslechne ukrajinské vojáky evakuované z Azovstalu v trestních věcech

21:17

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

21:02

V obléhaném Mariupolu prozatím platí příměří

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují i protitankové miny, které v oblasti rozmístili Ukrajinci. Dokazovat to má další video, které koluje po internetu. Z leteckých záběrů lze vidět ruský bojový vůz BMP-2, který najel na minu. Další ruský obrněnec se zničené vozidlo snažil objet, najel však na minu také. Následovalo několik dalších výbuchů. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Trápení reprezentace s Rakouskem dospělo až do nájezdů. Češi zapsali historickou prohru

Česká reprezentace po nepovedeném zápase se Švédskem na mistrovství světa dojem nenapravila. Spíše naopak. V duelu s rakouskými outsidery sice dlouho díky gólu Romana Červenky vedla, ale utkání za hranici základní hrací doby poslal brankou pár desítek sekund před koncem Brian Lebler. Po nájezdech se zrodila historická prohra národního týmu 1:2. S Rakouskem doposud na světových šampionátech neztratil ani bod.

Živě
ON-LINE: Rusové podnikají další razantní kroky. Hodlají vystoupit z významných organizací

Jednání mezi Moskvou a Kyjevem ohledně vyřešení situace na Ukrajině nepokračují. V Rusku vypukl další záhadný masivní požár. Tentokrát hoří chemický závod na výrobu plastů v Berdsku. Mezitím finský parlament drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, přihlášku do aliance podepsalo i Švédsko. Rusko se rovněž chystá vystoupit z WTO a WHO, návrh je v parlamentu.

Domácí zpravodajství

Fiala a Rakušan: Už žádná ultimáta. Hřib slíbil, že kvůli uprchlíkům neudělá unáhlené kroky

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Po úterním mimořádném jednání vlády to novinářům řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten o přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek.

CNN Prima NEWS během 2. roku na trhu ztrojnásobila počet diváků. Jaká témata je oslovila?

Přesně před dvěma lety – 3. 5. 2020 – odstartovala multiplatforma CNN Prima NEWS. Druhý rok potvrdil vzestupnou trajektorii nastavenou v prvním roce a přinesl řadu rekordů. Díky kvalitně pokrytým klíčovým zpravodajským událostem, jako byly říjnové parlamentní volby či válka na Ukrajině, překonávala stanice CNN Prima NEWS i hranici 4% share v CS 15+ v celodni. A multiplatforma jako celek oslovila letos v březnu 7 783 tisíc lidí v CS 10+.

Hůle: Snižme šikanu lidí v nouzi, vyděláme všichni. Cesta k pomoci má být krátká a rychlá

Česko se nadále potýká s rapidním zdražováním. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že koncem roku budou pravděpodobně podporovat čtvrt milionu lidí. Daniel Hůle z Člověka v tísni podotkl, že zásadní problém pro pomoc lidem v krizi představuje byrokratická zátěž. Radil, aby vláda tyto skupiny lidí nešikanovala přehnanou administrativou.