reklama
CNN Prima News Andrej Kiska

Andrej Kiska

Výpis příspěvků ke štítku „Andrej Kiska“

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

10. září 2021 07:13

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Bohapustý papalášismus, říká o očkování tenistky Cibulkové slovenský novinář

13. ledna 2021 23:40

Očkování slovenské tenistky Dominiky Cibulkové byl bohapustý papalášismus. V pořadu CNN Prima NEWS Nový den to prohlásil šéfredaktor slovenského webu Aktuality.sk Peter Bárdy. Ten také hovořil o sporech ve slovenské vládě. Podle něj už premiér Igor Matovič a ministr hospodářství Richard Sulík neskrývají vzájemnou antipatii. Odchod z vlády kvůli drsným atakům ze strany Matoviče by však podle Bárdyho znamenal Sulíkův konec v politice.

Idiot, který není schopen nakoupit testy, říká premiér Matovič o koaličním partnerovi

18. prosince 2020 07:50

Ve slovenské vládě to i nadále vře. Osobní problémy mezi premiérem Igorem Matovičem a jeho koaličním partnerem a ministrem hospodářství Richardem Sulíkem gradují. Matovič nyní svého vicepremiéra vyzval k rezignaci a dokonce o něm prohlásil, že je „idiot“. V minulosti pak premiér kvůli vzájemné zášti se Sulíkem prohlásil, že by i on sám mohl ve funkci předsedy vlády skončit.

Skončí Matovičova vláda? Premiér vyhrožuje odchodem, vadí mu půtky v koalici

1. prosince 2020 08:16

Slovenská vláda nezažívá své nejšťastnější období. Kvůli nepopulárním nařízením, která mají zabránit šíření pandemie a střetům v koalici, klesá jednotlivým stranám popularita. Právě kvůli půtkám a vyostřeným vztahům v kabinetu reálně hrozí, že vláda skončí. Premiér Igor Matovič totiž prohlásil, že pokud se situace nezmění, tak svůj post opustí.

Slovensko čekají zásadní změny. Kiskova strana míří k zániku, říká politolog

21. června 2020 06:46

Od vyhrocených parlamentních voleb na Slovensku, které přinesly řadu překvapení a zásadních politických změn, uplynou čtyři měsíce. Jak Slováci zatím hodnotí vládu Igora Matoviče (OĽaNO)? Vznikne nějaké nové uskupení? Která strana naopak směřuje k rozpadu? A jaká budoucnost čeká Ficův SMER? Pod pokličku aktuální politické situace u našich východních sousedů nahlédl politolog a slovakista Pavel Hynčica.

reklama