CNN Prima News Andrej Kiska

Andrej Kiska

Výpis příspěvků ke štítku „Andrej Kiska“

Fico: Ukrajina v NATO je zárukou třetí světové války. Obrana Slovenska je katastrofální

Přijmout Ukrajinu do Severoatlantické aliance (NATO) je zárukou třetí světové války. V obsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a předseda strany Směr-SD Robert Fico. Prohlásil, že kvůli předešlým vládám a darování zbraní Ukrajině na její obranu proti Rusku je dnes slovenská obrana v katastrofálním stavu. Své soupeře označil za nejslabší, jaké kdy ve volbách zažil.

Jednoznačná dominance. Zvolili by Slováci za českého prezidenta Pavla, nebo Babiše?

Tuzemské prezidentské volby rezonují i v okolních zemích, zejména na Slovensku. Naši východní sousedé, s nimiž jsme po desítky let sdíleli jeden stát, jako již tradičně upínají zrak na to, jak volební klání v Česku dopadne. Nabízí se otázka, zda by Slováci českým prezidentem zvolili Petra Pavla, či Andreje Babiše. Odpověď na ni alespoň do jisté míry ukazuje anketa, kterou na svém webu spustil deník Pravda. A výsledek je vcelku jednoznačný.

Slovenský exprezident Kiska čelí obžalobě za daňový podvod. Souvisí s jeho kandidaturou

Aktualizováno

Slovenská prokuratura podala obžalobu na exprezidenta Andreje Kisku v daňové kauze jeho rodinné firmy KTAG, jejímž jednatelem byl Kiska před zvolením hlavou státu. Spolu s bývalým prezidentem čelí obžalobě také další jednatel firmy Eduard Kučkovský, vyplývá ze středečního oznámení prokuratury. Obhajoba ohlásila právní kroky proti obžalobě a vyjádřila přesvědčení, že spravedlnost zvítězí.

Konec úchvatného příběhu běžkyně v balerínách. Annamária se o sport už vůbec nezajímá

Rodil se příběh, který jednou mohl být námětem pro hollywoodské filmaře. Dnes 17letá Annamária Horváthová pocházející z chudých poměrů začala před časem udivovat svými běžeckými výkony v ošuntělých balerínách. Těšila se podpoře celého Slovenska, našla sponzora, stala se mistryní republiky, jenže postupem času se vše zvrtlo. A nyní už ve sportu pokračovat nechce.

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Bohapustý papalášismus, říká o očkování tenistky Cibulkové slovenský novinář

Očkování slovenské tenistky Dominiky Cibulkové byl bohapustý papalášismus. V pořadu CNN Prima NEWS Nový den to prohlásil šéfredaktor slovenského webu Aktuality.sk Peter Bárdy. Ten také hovořil o sporech ve slovenské vládě. Podle něj už premiér Igor Matovič a ministr hospodářství Richard Sulík neskrývají vzájemnou antipatii. Odchod z vlády kvůli drsným atakům ze strany Matoviče by však podle Bárdyho znamenal Sulíkův konec v politice.