reklama

Tesla odmítla prodat náhradní elektromotor. Majitel ho vyměnil za osmiválec

Na začátku stála nepojízdná elektronická Tesla. Youtuber ji chtěl znovu zprovoznit, výrobce mu však odmítl prodat nové motory a chtěl prodat nový vůz. A tak si influencer poradil jinak. Pod kapotu „ekologického auta“ instaloval spalovací motor.

reklama

Všechno začalo tím, že si Rich Benoit koupil nepojízdnou starší Teslu Model S, kterou chtěl opět zprovoznit. Podle původního plánu zamýšlel na místa poškozených původních motorů nainstalovat nové, které chtěl získat přímo od výrobce. K jeho překvapení však Tesla nebyla ochotna nové elektromotory poskytnout a doporučila nákup nového vozu. Že to není docela ekologické myšlení od automobilky, která vyrábí „čistá“ auta? Youtuber si tedy poradil jinak.

Neúspěch u původního výrobce u Riche podnítil ďábelskou myšlenku – instalovat do elektromobilu spalovací motor. Plnotučný V8 koupil od Chevroletu, který mu jej ochotně poskytl. Proč také ne?

Auto ještě není zcela dokončeno, ale až ho majitel dokončí, nemělo by jít o zfušovanou předělávku. Auto už teď jezdí elegantně a svojí vlastní silou. Rich ho proto vzal na sérii jízd po běžných silnicích, během kterých stihl například vyzvednout děti ze školy, vytrolit pár lidí v místním občerstvení a naplánovat si pravidelnou servisní prohlídku u dealera Chevroletu.

Zatím byste sice například v interiéru našli změť kabelů a odkrytých plechů, i to však má brzy zmizet. Po mechanické i komfortní stránce ale už všechno funguje, včetně bluetooth připojení, navigace, a dokonce i ovladačů na volantu. Co na to asi řekne Elon Musk?

Tagy:
Tesla Model S elektromobilita auto elektromobily ekologie Elon Musk Tesla video USA Tesla s motorem V8 Tesla se spalovacím motorem

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama