CNN Prima News Kongres

Kongres

Výpis příspěvků ke štítku „Kongres“

USA drtí inflace, naštvaní lidé si ukazují na Bidena. Prezidenta kárají dvě třetiny země

5. května 2022 15:08

Spojené státy sužuje stejně jako Evropu vysoká inflace. Zatímco se lidé přehrabují ve zdraženém zboží, hledají viníka svých náhlých finančních problémů. A většina Američanů už ho našla – je jím podle nich prezident Joe Biden. Z nejnovějšího průzkumu vyplynulo, že Bidenovu ekonomickou politiku odsuzují dvě třetiny obyvatel USA.

Stanjura má covid, potvrdil test. Zůstává v izolaci, v pátek byl mezi delegáty ODS

10. dubna 2022 13:46

U ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) potvrdil test nákazu covidem. Informovala o tom mluvčí občanských demokratů Adéla Valentová. Stanjura tak bude v týdenní izolaci, kterou kvůli zdravotním problémům zahájil v sobotu. Vynechal kvůli tomu druhý den kongresu občanských demokratů, na kterém i distančně obhájil funkci prvního místopředsedy strany.

Trump se měl dopustit těžkého zločinu. Souvisí s prohrou v prezidentských volbách

28. března 2022 19:06

Federální soudce v Los Angeles v pondělí vyjádřil názor, že Donald Trump se na konci svého prezidentského mandátu pravděpodobně snažil bránit Kongresu ve výkonu funkce a dopustil se tak těžkého zločinu. Stanovisko, o němž informují americká média, souvisí s událostmi z 6. ledna 2021, kdy vyvrcholila Trumpova neúspěšná snaha zneplatnit jeho porážku v prezidentských volbách. Verdikt vydaný v souvislosti s vyšetřováním ze strany Kongresu hovoří také o možné exprezidentově účasti na zločinném spiknutí.

Útok na Kapitol OBRAZEM: Jak Trumpovi nohsledi ukázali na kolaps americké společnosti

6. ledna 2022 14:48

Přesně před rokem 6. ledna se stovky příznivců tehdy dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa shromáždily před Bílým domem, aby si vyslechli projevy o údajně zmanipulovaných volbách. Posilněni rétorickými prohlášeními se posléze někteří z demonstrantů vydali k budově Kapitolu. Tak začal jeden z nejčernějších dnů amerických dějin.

Facebook na prahu kolapsu? Obří skandál může firmě zlomit vaz, prošetří ho Kongres

26. října 2021 06:20

Pod technologickou společností Facebook se znovu třese zem – americká média v rámci investigativního projektu The Facebook Papers odhalila analýzy interních firemních dokumentů. Z nich vyplývá, že Facebook úmyslně na vlastních platformách přehlíží závažné problémy včetně šíření nenávisti. Zprávu dostal k pročtení i americký Kongres.

Republikáni se vysmáli Meghan kvůli rodičovské. Radši se drž herectví, vzkázali jí

22. října 2021 15:27

Meghan Markelová zaslala otevřený dopis vysoce postaveným členům Kongresu. V něm mimo jiné navrhla, aby se rodičovská dovolená stala součástí amerického práva. Její iniciativa se však u politiků s nadšením nesetkala. Republikáni jí vzkázali, aby se raději držela herectví. Podle expertky na královskou rodinu se chce vévodkyně ze Sussexu zviditelnit a dostat do politiky.

Biden podepsal dočasný rozpočet. Statisíce vládních zaměstnanců si nemusí brát volno

1. října 2021 05:46

Americký prezident Joe Biden podepsal dočasný návrh rozpočtu, který zajišťuje financování federální vlády do 3. prosince. Informovaly o tom v pátek agentury Reuters a AFP. Kongres návrh zákona schválil ve čtvrtek, několik hodin před tím, než vypršela lhůta, kdy by vládě došly prostředky na její operace. To by se stalo o čtvrteční půlnoci místního času (pátek 06:00 SELČ).