reklama
CNN Prima News Kongres

Kongres

Výpis příspěvků ke štítku „Kongres“

Facebook na prahu kolapsu? Obří skandál může firmě zlomit vaz, prošetří ho Kongres

26. října 2021 06:20

Pod technologickou společností Facebook se znovu třese zem – americká média v rámci investigativního projektu The Facebook Papers odhalila analýzy interních firemních dokumentů. Z nich vyplývá, že Facebook úmyslně na vlastních platformách přehlíží závažné problémy včetně šíření nenávisti. Zprávu dostal k pročtení i americký Kongres.

Republikáni se vysmáli Meghan kvůli rodičovské. Radši se drž herectví, vzkázali jí

22. října 2021 15:27

Meghan Markelová zaslala otevřený dopis vysoce postaveným členům Kongresu. V něm mimo jiné navrhla, aby se rodičovská dovolená stala součástí amerického práva. Její iniciativa se však u politiků s nadšením nesetkala. Republikáni jí vzkázali, aby se raději držela herectví. Podle expertky na královskou rodinu se chce vévodkyně ze Sussexu zviditelnit a dostat do politiky.

Biden podepsal dočasný rozpočet. Statisíce vládních zaměstnanců si nemusí brát volno

1. října 2021 05:46

Americký prezident Joe Biden podepsal dočasný návrh rozpočtu, který zajišťuje financování federální vlády do 3. prosince. Informovaly o tom v pátek agentury Reuters a AFP. Kongres návrh zákona schválil ve čtvrtek, několik hodin před tím, než vypršela lhůta, kdy by vládě došly prostředky na její operace. To by se stalo o čtvrteční půlnoci místního času (pátek 06:00 SELČ).

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

První trest vězení kvůli útoku na Kapitol. Trumpův fanoušek si odsedí osm měsíců

20. července 2021 00:12

Americký soud v pondělí uložil osm měsíců vězení Paulu Hodgkinsovi, který při letošních nepokojích v sídle Kongresu USA pronikl až do zasedacího sálu Senátu. Jde o první odsouzení za závažný trestný čin v souvislosti s lednovým útokem, které zřejmě poslouží jako příklad ve stovkách dalších podobných kauz, informují americká média.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trump chystá velký návrat: Na mítincích chce kritizovat Bidena a otevře si sociální sítě

19. května 2021 06:48

Bývalý americký prezident Donald Trump po čtyřměsíční odmlce plánuje pokračovat ve svých projevech napříč USA. Během června před svými příznivci plánuje vystoupit dvakrát, třetí projev potom chystá na červenec při příležitosti oslav Dne nezávislosti. Chce prezentovat své myšlenky a zároveň podpořit konkrétní republikánské kandidáty.

U sídla Kongresu najelo auto do policistů. Jeden z nich zemřel, útočníka zastřelili

2. dubna 2021 21:04
Aktualizováno

Do bezpečnostních barikád před sídlem amerického Kongresu v pátek najelo auto, z nějž vystoupil řidič s nožem v ruce a zaútočil na přítomné policisty. Jeden z nich přišel o život, další je se zraněními v nemocnici. Podezřelý byl postřelen a po převozu do nemocnice rovněž zemřel. Podle šéfky policie zajišťující ochranu Kapitolu (USCP) Yoganandy Pittmanové už hrozba dalšího útoku pominula. Čin zřejmě neměl teroristický motiv ani spojitost s lednovými nepokoji příznivců exprezidenta Donalda Trumpa, uvedl šéf washingtonské policie Robert Contee.

Vojáci v Kapitolu dostávají nedovařené jídlo. Desítky z nich jsou v nemocnici

7. března 2021 09:13

Od lednového útoku příznivců amerického exprezidenta Donalda Trumpa na Kapitol budovu stále hlídají příslušníci Národní gardy. Ti při tom zažívají nelehké chvíle. Nejprve svět obletěly záběry, kterak vojáci museli přespávat na podlaze Kapitolu, nyní bylo hned několik desítek z nich převezeno do nemocnice kvůli otravě nekvalitním jídlem.

reklama