CNN Prima News Kongres

Kongres

Výpis příspěvků ke štítku „Kongres“

Televize Fox News šířila Trumpovy dezinformace. Firmě zaplatí vyrovnání 17 miliard korun

Americká televizní stanice Fox News vyřeší kauzu s výrobcem volebních zařízení Dominion Voting Systems (DVS) finančním vyrovnáním. Televizní kanál společnosti zaplatí 787,5 milionu dolarů (16,8 miliardy korun). DVS hnala Fox News k soudu kvůli šíření nepravdivých prohlášení exprezidenta Donalda Trumpa, že stroje této firmy jsou využívány k volebním manipulacím.

Zelenského v Kongresu vítal ohlušující potlesk. Prezident přednesl emotivní projev

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po setkání s Joem Bidenem v Bílém domě zamířil také do budovy amerického Kongresu. Zákonodárcům poděkoval za neúnavnou podporu, kterou Spojené státy Ukrajině během ruské invaze poskytují. Američtí politici uvítali Zelenského za velmi dlouhého a bouřlivého potlesku ve stoje. Velký aplaus se během emotivní řeči ukrajinské hlavy státu opakoval hned několikrát.

Trump se měl dopustit těžkého zločinu. Souvisí s prohrou v prezidentských volbách

Federální soudce v Los Angeles v pondělí vyjádřil názor, že Donald Trump se na konci svého prezidentského mandátu pravděpodobně snažil bránit Kongresu ve výkonu funkce a dopustil se tak těžkého zločinu. Stanovisko, o němž informují americká média, souvisí s událostmi z 6. ledna 2021, kdy vyvrcholila Trumpova neúspěšná snaha zneplatnit jeho porážku v prezidentských volbách. Verdikt vydaný v souvislosti s vyšetřováním ze strany Kongresu hovoří také o možné exprezidentově účasti na zločinném spiknutí.