reklama

OKD zastavují těžbu. Koronavirus se šíří mezi příbuzné horníků z Dolu Darkov

Společnost OKD dočasně zastavila důlní těžbu. Na Karvinsku se dále výrazně šíří nákaza koronavirem. K pondělnímu poledni ji evidovali u 239 zaměstnanců Dolu Darkov. V kraji stále platí zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních, nepovolí se ani hromadné akce nad 100 osob. Hejtman Ivo Vondrák však stav nebezpečí nevyhlásí.

reklama

V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov hygienici evidují 239 nakažených. Od neděle počet vzrostl o 27. Přibylo 20 zaměstnanců, 7 příbuzných. Těžební společnost OKD kvůli hromadné nákaze koronavirem odstavila důlní službu, v dole se odčerpává pouze voda a větrá se. Po jednání krajského krizového štábu to dnes oznámil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Důl ale zavřít prý úplně nejde, protože by to znamenalo zavření celé firmy OKD.

K tématu

Ohnisko nákazy má sice přesah do jiných obcí, dosavadní opatření, o kterých mluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, by ale měly stačit. Nadále tak nebude možné pořádat akce pro víc než 100 lidí nebo povolit návštěvy v domovech seniorů, v nemocnicích nebo v léčebnách dlouhodobě nemocných.

Podle hejtmana Vondráka není důvod zavírat celý kraj. Hygienici přes víkend tzv. vytrasovali 1 000 kontaktů nakažených, chytrá karanténa podle něj funguje. Krajská hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že nikdo z nemocných nebyl hospitalizován a k dispozici je dost odběrových kapacit.

Další hlavní zprávy

Vláda

Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí

Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí

Sněmovna neschválila příspěvek až 370 korun denně lidem v nařízené karanténě. Pro jeho prosazení chyběl vládní koalici jeden hlas. Sněmovna nejprve neschválila senátní verzi s pozměňovacím návrhem a měla hlasovat o tom, že setrvává na svojí verzi. K tomu bylo zapotřebí nejméně 101 poslanců, pro jich ale hlasovala jen rovná stovka. Zdrželi se tři poslanci ANO, i když jinak pro sněmovní verzi hlasovali s vládní koalicí i poslanci SPD, KSČM a část lidovců. Vládní návrh tak definitivně končí.

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Pohyb jen po obci, kde bydlíte. Hamáček navrhuje ještě přísnější opatření
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama