CNN Prima News těžba

těžba

Výpis příspěvků ke štítku „těžba“

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Lidé skupují uhlí, jedná se o znovuotevření dolů na Karvinsku

30. října 2022 18:35

Loni to byla ještě utopie, letos se to stává reálným scénářem. Lidé skupují uhlí a vážně se jedná o znovuotevření dolů na Karvinsku. Stát už dokončil analýzu, co vše by to obnášelo. To i další aktuální informace z domova a zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS startují v 18:55.

Lidé na uhlí čekají i několik měsíců. Stát uvažuje o obnovení těžby v uzavřených dolech

26. října 2022 20:18

To, že se řada domácností kvůli drahým energiím vrací k topení v kamnech a kotlích, už je potvrzený fakt. Jenže konkrétně černé uhlí je třikrát dražší než loni a musí se na něj čekat v pořadníku. Stejně tak na brikety nebo hnědé uhlí. Stát proto začal zvažovat, jestli neobnoví těžbu v už zavřených dolech na Karvinsku.

Další těžba na dole Turów získala polské povolení EIA. Greenpeace se obrátí na soud

10. října 2022 12:19
Aktualizováno

Polský důl Turów získal od tamních úřadů nové kladné posouzení vlivu těžby na životní prostředí (EIA), informovaly v pondělí expertní organizace Frank Bold a ekologická organizace Greenpeace. Polské orgány tak mohou těžbu v dole povolit až do roku 2044. Podle Frank Bold ale rozhodnutí vychází ze špatných dat, kvůli kterým budou lidé na české straně hranice dál přicházet o vodu. Greenpeace se chystá soudit.

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

6. října 2022 17:54

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

OKD bude uhlí rubat dál, nechce končit před rokem 2025. I kvůli válce, vysvětlil Stanjura

30. června 2022 11:46

Společnost OKD prodlouží těžbu minimálně do konce roku 2023. Má dostatek energetického i koksovatelného uhlí. Společnost má nyní uzavřené smlouvy na energetické uhlí s klíčovými zákazníky do 30. června 2023, vedení OKD začne usilovat o získání povolení pro těžbu na další období, což by umožnilo zajistit dodávky uhlí pro klíčové zákazníky až do roku 2025. Novinářům to ve čtvrtek řekli ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a předseda představenstva OKD Roman Sikora. V OKD pracuje přibližně 3 300 lidí. Vlastníkem firmy je prostřednictvím společnosti Prisko stát.

Írán přeruší dodávky elektrického proudu těžařům. Co dalšího hýbe světem kryptoměn?

29. června 2022 16:00

Írán chce kvůli nedostatku elektrického proudu přerušit dodávku energie autorizovaným kryptoměnovým těžařům. Firmy v sektoru digitálních mincí mezitím řeší, jak zvládnout tržní skepsi. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru – to tradičně ukáže nový díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Dělají z nás blbce, říkají havíři. Nečekané prodloužení těžby v OKD se horníkům nelíbí

6. června 2022 13:54

Z jediného černouhelného dolu v České republice měl vyjet poslední vozík s uhlím koncem roku 2022. Nyní státní společnost OKD oznámila, že se v Dole ČSM na Karvinsku bude uhlí rubat až do poloviny příštího roku. „Šachta na to není připravená. Hajcmany jsou staré, škaredé a shnilé, všechno to popadá,“ varuje havíř, jemuž právě skončila ranní šichta, před opotřebovanou důlní výztuží. Většina z oslovených horníků není z prodloužení těžby nikterak nadšená.