reklama

Koronavirus má v Česku další mladou oběť. Ženě z Karlovarska bylo 22 let

Do statistik přibyla další mladá oběť covidu.
Zdroj: ČTK

S covidem v Česku zemřel další mladý člověk. Podle statistik ministerstva zdravotnictví podlehla nemoci žena, které bylo teprve 22 let. Hospitalizovaných i obětí mezi mladými v poslední době přibývá. Nemoci podlehly již dvě děti, kterým nebylo ani 15 let, a dohromady čtyři lidé ve věku mezi 15 a 24 lety.

reklama

Ke středečnímu dni zemřelo v Česku s koronavirem již více než 25 tisíc lidí, a s nimi přibývá i mladých obětí. Zemřely již dvě děti do 15 let. Na konci února boj s covidem prohrála teprve osmiletá dívka z Plzeňska, začátkem března pak zemřel jedenáctiletý chlapec z Chomutovska.

Ve věkové skupině od 15 do 24 let nemoci podlehli tři mladíci. Dva z nich byli ještě nezletilí – ve věku 16 a 17 let. Minulý týden k obětem přibyla také 22letá žena, jak ukázala středeční statistika. Zemřela 15. března na Karlovarsku.

Úmrtí na COVID-19 dle věku.
Úmrtí na COVID-19 dle věku.
Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

V Česku stále roste počet obětí koronaviru, v posledních sedmi dnech mu podlehlo až 207 lidí za 24 hodin. V úterý poprvé od 20. prosince přibylo méně než sto obětí za den – bylo jich 88. Jednalo se  také o nejnižší počet zesnulých s covidem od 9. prosince.

Nejvíce obětí covidu bylo ve věku mezi 75 a 84 lety a nemoci podlehlo mnohem více mužů než žen, což je celosvětový fenomén. Více žen zemřelo pouze ve věkové kategorii nad 85 let, což je zřejmě dáno i vyšším průměrným věkem dožití žen.

V pondělí uplynul rok ode dne, kdy v České republice zemřel na COVID-19 první člověk. Oběti pandemie nyní připomíná zhruba 25 tisíc bílých křížků na Staroměstském náměstí. U některých z nich přibyla jména, která dopisují příbuzní a blízcí.

K tématu

Tagy: statistika žena oběť mladí Ministerstvo zdravotnictví Karlovarsko koronavirus COVID-19
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Je velmi málo pravděpodobné, že by se ruský Rosatom účastnil tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Důvodem jsou informace českých bezpečnostních služeb, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích stáli důstojníci ruské tajné služby GRU.

Partie

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Měli bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích vyjasnit, myslí si komunistický poslanec Leo Luzar. Varoval, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Podle Luzara je potřeba, aby vláda poskytla více informací. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za své výroky si vysloužil kritiku od poslanců napříč spektrem.

Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Vrbětice rozpoutaly střet o Rusko. Češi se na sociálních sítích o kauze dohadují
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Další články
reklama
reklama