reklama
CNN Prima News statistika

statistika

Výpis příspěvků ke štítku „statistika“

Gigant Anglie to na Euru dotáhl nejdál k bronzu. Překročí letos svůj stín?

Vousatá medaile straší anglické fotbalisty, na Euru byli totiž nejlépe třetí, naposledy se dostali do semifinále na domácím šampionátu v roce 1996. Teď zatím bojují o osmifinále, k postupu ze skupiny jim stačí porazit v britském derby Skoty. Přinášíme detailní statistický rozbor favorita skupiny D fotbalového Eura 2021. Jaká je nejvyšší výhra nebo nejtěžší porážka? Kdo je nejlepší střelec a kdo odehrál nejvíce zápasů?

Nově nakažených koronavirem je nejméně od začátku září. Laboratoře hlásí 541 případů

Testy v ČR ve středu potvrdily 541 případů koronaviru, nejméně za pracovní den od 1. září, kdy byl počet menší než 500. Proti minulé středě je počet nově nakažených nižší téměř o třetinu. Nových případů nákazy za poslední týden v přepočtu na 100 000 obyvatel bylo ve středu 35, o den dřív 38. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Za čtvrt roku zemřelo v Česku o polovinu více lidí než obvykle. Může za to i covid

V prvním letošním čtvrtletí zemřelo v Česku o polovinu více lidí, než bylo dosud obvyklé. Podle údajů Českého statistického úřadu zemřelo letos do 28. března 43 100 lidí, zatímco v pětiletém průměru za stejnou dobu to bylo o 14 271 méně. Důvody nárůstu úmrtnosti statistici neuvádějí. Jen v souvislosti s nemocí COVID-19 za letošní první tři měsíce zemřelo podle údajů ministerstva zdravotnictví 14 906 lidí a samotný březen byl v tomto ohledu nejtragičtější za celou dobu epidemie.

V sobotu přibylo 1529 případů nákazy. Ve vážném stavu je nejméně lidí od ledna

Aktualizováno

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 1 529 případů koronaviru. Za sobotu je to nejméně od 5. září. Víkendové denní přírůstky jsou nižší, testuje se totiž méně. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření epidemie se k neděli snížilo na 0,71. Hospitalizovaných s nemocí COVID-19 je nejméně od poloviny října. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Máme nejvíc nakažených i mrtvých s covidem v EU. Znovu přibylo přes 10 tisíc případů

Ve čtvrtek přibylo v Česku 10 576 případů nemoci COVID-19, o 660 méně než před týdnem. Současně je to nejnižší denní nárůst počtu nakažených v pracovní den od 15. února, kdy testy odhalily 8 905 nakažených koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet zemřelých s covidem stoupl na 24 331. V Česku je situace v přepočtu na obyvatele nejhorší z celé EU.

Nejnižší nedělní nárůst od poloviny února. Přibylo ale těžkých případů covidu

Aktualizováno

V neděli přibylo v Česku 3 291 potvrzených případů nemoci COVID-19, což je zhruba o 690 méně než před týdnem. Zároveň je to nejnižší nedělní nárůst od poloviny února. Počet hospitalizovaných s koronavirem se v mezitýdenním srovnání téměř nezměnil, v neděli bylo podle ministerstva zdravotnictví v českých nemocnicích 8 362 covidových pacientů. Z toho 1 930 bylo ve vážném stavu, o týden dříve jich bylo o 120 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva.

reklama