reklama
CNN Prima News statistika

statistika

Výpis příspěvků ke štítku „statistika“

Rekordní nedělní nárůst počtu nakažených. Přibylo přes devět tisíc nových případů

29. listopadu 2021 05:13

V neděli v Česku přibylo 9 292 potvrzených případů koronaviru, což je dosud nejvyšší nedělní nárůst. Po dvou dnech, kdy v mezitýdenním srovnání počty nově nakažených klesly, byl tentokrát přírůstek proti minulé neděli zhruba o 1 000 případů COVID-19 vyšší. Laboratoře přitom provedly méně testů než před týdnem.

Rekordní čísla nakažených covidem i za neděli. Celkový počet případů překročil dva miliony

22. listopadu 2021 05:24

Od začátku epidemie se v Česku covidem prokazatelně nakazily dva miliony lidí. V neděli testy odhalily 8 244 případů, dosud nejvyšší nedělní počet. V mezitýdenním srovnání stoupl počet nakažených o téměř 2 600. Na nový rekord vystoupalo incidenční číslo. Na 100 tisíc obyvatel připadá přes tisíc nově nakažených za poslední týden. Nejvyšší incidenci má Olomoucký kraj se 1 426 případy. V nemocnicích je 4 885 lidí s potvrzenou koronavirovou infekcí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Jasná data z Británie: Neočkovaní měli 32krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na covid

4. listopadu 2021 22:04

Úřad pro národní statistiku (ONS) v Anglii v období od 2. ledna do 24. září letošního roku mapoval a porovnával okolnosti úmrtí na covid. Zveřejněné výsledky podle odborníků jednoznačně dokazují funkčnosti vakcíny. Lidé, kteří nejsou očkovaní, prý mají až 32krát vyšší pravděpodobnost, že covidu podlehnou, pokud se jím nakazí.

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

25. září 2021 05:46

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

reklama