CNN Prima News Korsika

Korsika

Výpis příspěvků ke štítku „Korsika“

Exploze zasáhly nejméně 20 domů na Korsice. Útočníci umístili výbušniny do rekreačních oblastí

Aktualizováno

Nejméně dvě desítky domů na francouzském ostrově Korsika poničily v noci na pondělí výbuchy. Podle francouzských médií o tom informovala místní prokuratura. K celkem 22 explozím, při nichž podle prokuratury nebyl nikdo vážněji zraněn, se přihlásili korsičtí separatisté. Vyšetřování výbuchů převzala francouzská protiteroristická prokuratura, informovala agentura AFP.

Francouzi si volí prezidenta. Do druhého kola nejspíš zamíří Macron a Le Penová

Francouzi míří do volebních místností při prvním kole prezidentských voleb po netradiční kampani, kterou výrazně poznamenala pandemie covidu a válka na Ukrajině. Průzkumy veřejného mínění dlouhodobě nasvědčují tomu, že se bude opakovat scénář z roku 2017 a že do druhého kola postoupí současná hlava státu Emmanuel Macron a vůdkyně krajní pravice Marine Le Penová, která se na prezidenta v odhadech podpory dotahovala. Předběžné výsledky začnou přicházet po osmé večer.

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“