CNN Prima News Kostarika

Kostarika

Výpis příspěvků ke štítku „Kostarika“

Místa, kde zapomenete na všechny trable světa: Čtěte, kam se vyplatí vyrazit

Také se občas během dne zadíváte z okna, za kterým na vás čeká jen studená podzimní plískanice, zatímco v hlavě se vám odehrává film o vyhřátých plážích a dobrodružných zážitcích třeba i na druhém konci světa? Nejste sami. A proto jsme vám sepsali exkluzivní seznam míst, kam stojí za to, vyrazit a splnit si všechno, po čem toužíte. Už jen čtení o nich vás zahřeje.

Pěstuje kávu a banány, chrání pralesy: Kostarika, tady je svět v pořádku

Nebe na zemi. To je Kostarika. Země, kterou je možné opěvovat od rána do večera, ale kdo ji jednou pozná, ví, že někdy slova nestačí. Právě tady lidé hledí na podstatu života jako málokde. Chrání přírodu a přitom rozvíjejí zemědělství, jehož plodinami dokážou zásobovat i státy na druhé straně zeměkoule. K tomu všemu je tenhle středoamerický národ energeticky soběstačný a naprosto odmítá ozbrojené konflikty. Jestli tohle není definice pozemského ráje, pak už nevíme, co jiného by jí mohlo být. Vyrazit do Kostariky znamená vsadit na jistotu, s cestou vám pomohou třeba v Exclusive Tours.

Dovolená snů na Jamajce se změnila v noční můru. Jiřina zůstala bez ubytování i pomoci

Na policii po celé republice aktuálně chodí stovky lidí podávat trestní oznámení na Češku žijící na Jamajce, Kristýnu Johnson. Ta jim slibovala exotickou dovolenou na Jamajce, v Kostarice, Mexiku nebo USA. Od zákazníků vybrala peníze a pak všem oznámila, že její cestovní agentura krachuje a zájezd se konat nebude. Finance už jim ale nevrátila. Škoda jde do desítek milionů korun. Jednou z podvedených je i paní Jiřina, která zůstala na Jamajce bez ubytování i letenky zpátky domů.

Šílený večer v Kataru. Němci si opět nezahrají play-off, Japonci vystřihli další senzaci

Fanoušci se museli v jednu chvíli štípat, jestli je průběžné pořadí ve skupině E fotbalového šampionátu skutečné. Němci prohrávali s Kostarikou a v souběžně hraném utkání Japonci drželi vedení nad Španělskem. Což znamenalo, že dva outsideři postupují do osmifinále. Die Mannschaft sice nakonec zvládl vyhrát 4:2, ovšem Španělé už se senzačním výsledkem 1:2 nic neudělali. I tak jdou dál, černého Petra si vytáhlo Německo. A asijský výběr může v Kataru slavit nečekaný úspěch.