CNN Prima News Kostarika

Kostarika

Výpis příspěvků ke štítku „Kostarika“

Když čeští fotbalisté zvolí exotiku. Před lety frčela Indie, Karoch okusil Kostariku

12. června 2022 08:28

Ambice jdou stranou, přichází čas zažít především životní dobrodružství a často výdělek, na který může hráč v Česku jen těžko dosáhnout. Poslední úprk do fotbalové exotiky má na svědomí teď už exslávista Ondřej Kúdela, který zvolil Indonésii. A jaké destinace si vybrali jeho předchůdci prahnoucí po netradičním angažmá?

Putina je třeba odstranit. Jednejme s těmi, kdo zabijáky přesvědčí, vyzývá Kolář

4. března 2022 15:12

Bývalý velvyslanec Petr Kolář uvedl, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem všichni mluví, protože se ho bojí. Osobně by však rozhovory ukončil. „Teď bych se s ním vůbec nebavil. Bavme se s těmi, kteří jsou připraveni nám pomoci ho odstranit. Nevěřím tomu, že by například oligarchové nedokázali dát dohromady takové peníze, které by přesvědčily některé zabijáky, aby to šli zkusit,“ prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Latinská Amerika sází na ruský Sputnik V a čínské vakcíny. Brazílie a Mexiko je budou vyrábět

13. ledna 2021 17:28

Zatímco Evropa zajišťuje očkování hromadně, v Latinské Americe každý stát nakupuje vakcíny zvlášť. Argentina se dohodla s Ruskem, Chile věří USA a Peru zvolilo čínskou vakcínu Sinopharm. Latinská Amerika totiž patří k regionům výrazně zasaženým pandemií COVID-19. Brazílie je zemí s třetím nejvyšším počtem nakažených na světě.

Zaplatili životem: Zavraždění ochránci pomáhají i po své smrti

11. června 2020 10:30

V posledních dvou desetiletích jsme svědky zdvojnásobení počtu zavražděných ochránců přírody a zvířat. Mezi roky 2002 a 2017 bylo kvůli svému aktivismu v padesáti státech světa zavražděno více než patnáct set lidí. Míra vražd tak stoupla na čtyři za týden, což výzkumníci přisuzují stále větší poptávce po volné půdě, dřevě a minerálech, kvůli které zemědělci a těžaři expandují i do těch nejodlehlejších oblastí. Za ochranu přírody, zvířat i původních obyvatel se platí životem po celém světě – v Latinské Americe, ale i v Evropě. Připomeňme si některé z nich.