reklama

Trestuhodný manévr. Řidič sanitky se rozhodl nebezpečně předjíždět na plné čáře

Nebezpečný manévr předvedla převozová sanitka na Mělnicku. Celou situaci, která mohla skončit vážnou nehodou, zachytila kamera jednoho z vozů, který sanitka předjížděla. Podle dopravních expertů šlo o vážné porušení předpisů, jakého by se profesionální řidič neměl dopustit.

reklama

Na videu je vidět, jak se řidič sanitky, která nemá zapnutý maják, najednou rozhodl předjíždět. Dokonce i řidič nákladního auta, které sanitka předjíždí, uhýbá ke kraji, protože v protisměru jedou další vozidla.

„Je to jednoznačně nepovolené předjíždění, navíc vysoce riskantní jízda, kterou řidič sanitky předvedl,“ komentoval dopravní expert Roman Budský.

K tématu

Autor videa pro CNN Prima NEWS situaci okomentoval slovy: „Čekal jsem, že se zařadí přede mě, proto jsem už měl připravenou nohu na brzdě, ale pán pokračoval, jako by se nic nedělo. Pak už̌ jsem viděl jenom jak se jen tak tak minul s tím osobákem. Mohla to být velká tragédie“.

Sedm trestných bodů a pokuta až deset tisíc

Podle zjištění CNN Prima NEWS patří sanitní vůz firmě ze severočeského Rumburka. Právě ve Šluknovském výběžku jejich vozy zajišťují převozy například i pro rumburskou nemocnici. Celou věcí se začal zabývat i jednatel společnosti, které sanitka patří.

K tématu

„Po zhlédnutí videa jsem celou záležitost projednal s řidičem sanitního vozidla. On si na uvedenou situaci pamatuje, je si vědom, že celou situaci špatně vyhodnotil, a že svým manévrem ohrozil účastníky silničního provozu. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice dobrého a slušného zaměstnance, jsem celou záležitost vyřešil snížením mzdy a vytýkacím dopisem. Za celou nepříjemnou záležitost se jménem společnosti omlouvám a věřím, že se do budoucna naši zaměstnanci podobným situacím budou vyhýbat,“ sdělil jednatel společnosti Miroslav Vajda.

Zda sanitka v době natočení záznamu převážela nějakého pacienta, vedení společnosti neprozradilo. Kromě snížení mzdy by další trest mohl řidiči hrozit i od policistů. „Pokud bude řidič identifikován, hrozí mu, že dostane sedm trestných bodů, pět až deset tisíc korun pokuty, a co asi profesionálního řidiče zamrzí nejvíc – šest až dvanáct měsíců zákazu řízení,“ uvedl dopravní expert Budský.

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama