reklama

Trestuhodný manévr. Řidič sanitky se rozhodl nebezpečně předjíždět na plné čáře

Nebezpečný manévr předvedla převozová sanitka na Mělnicku. Celou situaci, která mohla skončit vážnou nehodou, zachytila kamera jednoho z vozů, který sanitka předjížděla. Podle dopravních expertů šlo o vážné porušení předpisů, jakého by se profesionální řidič neměl dopustit.

reklama

Na videu je vidět, jak se řidič sanitky, která nemá zapnutý maják, najednou rozhodl předjíždět. Dokonce i řidič nákladního auta, které sanitka předjíždí, uhýbá ke kraji, protože v protisměru jedou další vozidla.

„Je to jednoznačně nepovolené předjíždění, navíc vysoce riskantní jízda, kterou řidič sanitky předvedl,“ komentoval dopravní expert Roman Budský.

K tématu

Autor videa pro CNN Prima NEWS situaci okomentoval slovy: „Čekal jsem, že se zařadí přede mě, proto jsem už měl připravenou nohu na brzdě, ale pán pokračoval, jako by se nic nedělo. Pak už̌ jsem viděl jenom jak se jen tak tak minul s tím osobákem. Mohla to být velká tragédie“.

Sedm trestných bodů a pokuta až deset tisíc

Podle zjištění CNN Prima NEWS patří sanitní vůz firmě ze severočeského Rumburka. Právě ve Šluknovském výběžku jejich vozy zajišťují převozy například i pro rumburskou nemocnici. Celou věcí se začal zabývat i jednatel společnosti, které sanitka patří.

K tématu

„Po zhlédnutí videa jsem celou záležitost projednal s řidičem sanitního vozidla. On si na uvedenou situaci pamatuje, je si vědom, že celou situaci špatně vyhodnotil, a že svým manévrem ohrozil účastníky silničního provozu. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice dobrého a slušného zaměstnance, jsem celou záležitost vyřešil snížením mzdy a vytýkacím dopisem. Za celou nepříjemnou záležitost se jménem společnosti omlouvám a věřím, že se do budoucna naši zaměstnanci podobným situacím budou vyhýbat,“ sdělil jednatel společnosti Miroslav Vajda.

Zda sanitka v době natočení záznamu převážela nějakého pacienta, vedení společnosti neprozradilo. Kromě snížení mzdy by další trest mohl řidiči hrozit i od policistů. „Pokud bude řidič identifikován, hrozí mu, že dostane sedm trestných bodů, pět až deset tisíc korun pokuty, a co asi profesionálního řidiče zamrzí nejvíc – šest až dvanáct měsíců zákazu řízení,“ uvedl dopravní expert Budský.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama