reklama

Policie ukázala na viníka nehody s pěti oběťmi. Parta kamarádů vyrazila na výlet

Slovenští policisté obvinili řidiče, který podle nich způsobil středeční tragickou nehodu, z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví. Podle médií jde o šoféra bílé dodávky z východního Slovenska, která se čelně srazila s tmavou dodávkou s německou poznávací značkou. Při nehodě zemřeli čtyři děti a 43letý muž.

reklama

Středeční mimořádně tragická nehoda rozplakala i zasahující hasiče, policisty a záchranáře. Při myšlence na nehybné chlapce, kterým už nedokázali zdravotníci pomoci, se draly slzy do očí i ředitelce hasičů z Liptovského Mikuláše Evě Krajčiové. „Byl to velmi těžký zásah,“ přiznala pro portál cas.sk.

K tématu

Bezprostředně po srážce nebylo jasné, co přesně se stalo. Ve čtvrtek případ mírně objasnili kriminalisté, kteří informovali, že obvinili z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví 39letého řidiče jedné z dodávek. Zda šlo o šoféra slovenského vozu, nebo německého, ale nesdělili.

Podle portálu tvnoviny.sk měl ovšem nehodu způsobit řidič bílé dodávky s poznávací značkou z východního Slovenska. Právě v ní cestovala pětice chlapců, z nichž přežil jen jeden, a také Marián, který se stal jedinou dospělou obětí neštěstí.

Všechny oběti podle slovenských médií pocházely ze Stropkova v Prešovském kraji. Šlo o partu čtyř kamarádů, kteří se vydali na dovolenou s pěti dětmi. V bílé dodávce pak z chaty nedaleko nádrže Liptovská Mara vyráželi na výlety. Právě taková cesta se jim stala osudnou.

AKTUALIZÁCIA TRAGICKEJ DOPRAVNEJ NEHODY PRI LIPTOVSKOM TRNOVCI: VYŠETROVATEĽ OBVINIL VODIČA DODÁVKY Vyšetrovateľ...

Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Thursday, August 20, 2020

Podle jedné z vyšetřovacích verzí dostal minivan s devíti cestujícími na mokré silnici smyk a do jeho boku pak narazila tmavá dodávka, ve které jela tříčlenná rodina z Německa. „Náraz odhodil slovenskou dodávku mimo vozovku,“ citoval portál cas.sk policejní mluvčí Janu Balogovou.

Chlapcům, kteří zemřeli, bylo od šesti do jedenácti let, Marián po sobě zanechal hendikepovanou dceru. Z dětí v bílé dodávce nehodu přežil jen tříletý hoch, který jel v autosedačce. Spolu s jedním dospělým mužem skončili v nemocnici v Liptovském Mikuláši na pozorování.

Další dva muži ze Slovenska utrpěli středně těžká zranění, leží v nemocnici v Ružomberoku. Trojice z Německa podle policie vyvázla s lehkými zraněními. „Vyšetřování okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přibráni i soudní znalci,“ doplnili žilinští policisté na Facebooku.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar

Řítili jsme se do katastrofy, takto dramatické druhé vlně pandemie jsme mohli zabránit, řekl po roce od prvního případu koronaviru v Česku epidemiolog Rastislav Maďar v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Tím, že se do vysoké nálože viru otevřely školy, se podle něj přilil olej do ohně a přineslo to i vysoké počty obětí. Podle něj všichni doufají, že se v současné době neudělá stejná chyba.

360°

Sledujte speciál 360°: Co nás čeká? Odpoví Bartoš, Šmarda, Okamura a Pekarová Adamová

Sledujte speciál 360°: Co nás čeká? Odpoví Bartoš, Šmarda, Okamura a Pekarová Adamová

Kdy konečně epidemii porazíme? Jak se poučit z předchozích chyb a co nás v dalších týdnech a měsících čeká? Hosty druhé poloviny speciálního vysílání 360° Pavlíny Wolfové budou místopředseda ČSSD Michal Šmarda, předseda Pirátů Ivan Bartoš, předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Sledujte je živě od 21 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo
Hlídku městské policie přivítal ohňostrojem. Alkohol je svi*a, řekl
Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
Další články
reklama
reklama