reklama

Policie ukázala na viníka nehody s pěti oběťmi. Parta kamarádů vyrazila na výlet

Slovenští policisté obvinili řidiče, který podle nich způsobil středeční tragickou nehodu, z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví. Podle médií jde o šoféra bílé dodávky z východního Slovenska, která se čelně srazila s tmavou dodávkou s německou poznávací značkou. Při nehodě zemřeli čtyři děti a 43letý muž.

reklama

Středeční mimořádně tragická nehoda rozplakala i zasahující hasiče, policisty a záchranáře. Při myšlence na nehybné chlapce, kterým už nedokázali zdravotníci pomoci, se draly slzy do očí i ředitelce hasičů z Liptovského Mikuláše Evě Krajčiové. „Byl to velmi těžký zásah,“ přiznala pro portál cas.sk.

K tématu

Bezprostředně po srážce nebylo jasné, co přesně se stalo. Ve čtvrtek případ mírně objasnili kriminalisté, kteří informovali, že obvinili z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví 39letého řidiče jedné z dodávek. Zda šlo o šoféra slovenského vozu, nebo německého, ale nesdělili.

Podle portálu tvnoviny.sk měl ovšem nehodu způsobit řidič bílé dodávky s poznávací značkou z východního Slovenska. Právě v ní cestovala pětice chlapců, z nichž přežil jen jeden, a také Marián, který se stal jedinou dospělou obětí neštěstí.

Všechny oběti podle slovenských médií pocházely ze Stropkova v Prešovském kraji. Šlo o partu čtyř kamarádů, kteří se vydali na dovolenou s pěti dětmi. V bílé dodávce pak z chaty nedaleko nádrže Liptovská Mara vyráželi na výlety. Právě taková cesta se jim stala osudnou.

AKTUALIZÁCIA TRAGICKEJ DOPRAVNEJ NEHODY PRI LIPTOVSKOM TRNOVCI: VYŠETROVATEĽ OBVINIL VODIČA DODÁVKY Vyšetrovateľ...

Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Thursday, August 20, 2020

Podle jedné z vyšetřovacích verzí dostal minivan s devíti cestujícími na mokré silnici smyk a do jeho boku pak narazila tmavá dodávka, ve které jela tříčlenná rodina z Německa. „Náraz odhodil slovenskou dodávku mimo vozovku,“ citoval portál cas.sk policejní mluvčí Janu Balogovou.

Chlapcům, kteří zemřeli, bylo od šesti do jedenácti let, Marián po sobě zanechal hendikepovanou dceru. Z dětí v bílé dodávce nehodu přežil jen tříletý hoch, který jel v autosedačce. Spolu s jedním dospělým mužem skončili v nemocnici v Liptovském Mikuláši na pozorování.

Další dva muži ze Slovenska utrpěli středně těžká zranění, leží v nemocnici v Ružomberoku. Trojice z Německa podle policie vyvázla s lehkými zraněními. „Vyšetřování okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přibráni i soudní znalci,“ doplnili žilinští policisté na Facebooku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Žena, která krotí lumpy a fotbalové chuligány: Musíte si věřit, ale mít i pokoru
Za sobotu přibylo 74 případů covidu, nejméně od poloviny loňského července
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Další články
reklama
reklama