reklama

Policie ukázala na viníka nehody s pěti oběťmi. Parta kamarádů vyrazila na výlet

Slovenští policisté obvinili řidiče, který podle nich způsobil středeční tragickou nehodu, z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví. Podle médií jde o šoféra bílé dodávky z východního Slovenska, která se čelně srazila s tmavou dodávkou s německou poznávací značkou. Při nehodě zemřeli čtyři děti a 43letý muž.

reklama

Středeční mimořádně tragická nehoda rozplakala i zasahující hasiče, policisty a záchranáře. Při myšlence na nehybné chlapce, kterým už nedokázali zdravotníci pomoci, se draly slzy do očí i ředitelce hasičů z Liptovského Mikuláše Evě Krajčiové. „Byl to velmi těžký zásah,“ přiznala pro portál cas.sk.

K tématu

Bezprostředně po srážce nebylo jasné, co přesně se stalo. Ve čtvrtek případ mírně objasnili kriminalisté, kteří informovali, že obvinili z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví 39letého řidiče jedné z dodávek. Zda šlo o šoféra slovenského vozu, nebo německého, ale nesdělili.

Podle portálu tvnoviny.sk měl ovšem nehodu způsobit řidič bílé dodávky s poznávací značkou z východního Slovenska. Právě v ní cestovala pětice chlapců, z nichž přežil jen jeden, a také Marián, který se stal jedinou dospělou obětí neštěstí.

Všechny oběti podle slovenských médií pocházely ze Stropkova v Prešovském kraji. Šlo o partu čtyř kamarádů, kteří se vydali na dovolenou s pěti dětmi. V bílé dodávce pak z chaty nedaleko nádrže Liptovská Mara vyráželi na výlety. Právě taková cesta se jim stala osudnou.

Podle jedné z vyšetřovacích verzí dostal minivan s devíti cestujícími na mokré silnici smyk a do jeho boku pak narazila tmavá dodávka, ve které jela tříčlenná rodina z Německa. „Náraz odhodil slovenskou dodávku mimo vozovku,“ citoval portál cas.sk policejní mluvčí Janu Balogovou.

Chlapcům, kteří zemřeli, bylo od šesti do jedenácti let, Marián po sobě zanechal hendikepovanou dceru. Z dětí v bílé dodávce nehodu přežil jen tříletý hoch, který jel v autosedačce. Spolu s jedním dospělým mužem skončili v nemocnici v Liptovském Mikuláši na pozorování.

Další dva muži ze Slovenska utrpěli středně těžká zranění, leží v nemocnici v Ružomberoku. Trojice z Německa podle policie vyvázla s lehkými zraněními. „Vyšetřování okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přibráni i soudní znalci,“ doplnili žilinští policisté na Facebooku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama