reklama

Policie ukázala na viníka nehody s pěti oběťmi. Parta kamarádů vyrazila na výlet

Slovenští policisté obvinili řidiče, který podle nich způsobil středeční tragickou nehodu, z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví. Podle médií jde o šoféra bílé dodávky z východního Slovenska, která se čelně srazila s tmavou dodávkou s německou poznávací značkou. Při nehodě zemřeli čtyři děti a 43letý muž.

reklama

Středeční mimořádně tragická nehoda rozplakala i zasahující hasiče, policisty a záchranáře. Při myšlence na nehybné chlapce, kterým už nedokázali zdravotníci pomoci, se draly slzy do očí i ředitelce hasičů z Liptovského Mikuláše Evě Krajčiové. „Byl to velmi těžký zásah,“ přiznala pro portál cas.sk.

Bezprostředně po srážce nebylo jasné, co přesně se stalo. Ve čtvrtek případ mírně objasnili kriminalisté, kteří informovali, že obvinili z trestných činů usmrcení a ublížení na zdraví 39letého řidiče jedné z dodávek. Zda šlo o šoféra slovenského vozu, nebo německého, ale nesdělili.

Podle portálu tvnoviny.sk měl ovšem nehodu způsobit řidič bílé dodávky s poznávací značkou z východního Slovenska. Právě v ní cestovala pětice chlapců, z nichž přežil jen jeden, a také Marián, který se stal jedinou dospělou obětí neštěstí.

Všechny oběti podle slovenských médií pocházely ze Stropkova v Prešovském kraji. Šlo o partu čtyř kamarádů, kteří se vydali na dovolenou s pěti dětmi. V bílé dodávce pak z chaty nedaleko nádrže Liptovská Mara vyráželi na výlety. Právě taková cesta se jim stala osudnou.

AKTUALIZÁCIA TRAGICKEJ DOPRAVNEJ NEHODY PRI LIPTOVSKOM TRNOVCI: VYŠETROVATEĽ OBVINIL VODIČA DODÁVKY Vyšetrovateľ...

Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Thursday, August 20, 2020

Podle jedné z vyšetřovacích verzí dostal minivan s devíti cestujícími na mokré silnici smyk a do jeho boku pak narazila tmavá dodávka, ve které jela tříčlenná rodina z Německa. „Náraz odhodil slovenskou dodávku mimo vozovku,“ citoval portál cas.sk policejní mluvčí Janu Balogovou.

Chlapcům, kteří zemřeli, bylo od šesti do jedenácti let, Marián po sobě zanechal hendikepovanou dceru. Z dětí v bílé dodávce nehodu přežil jen tříletý hoch, který jel v autosedačce. Spolu s jedním dospělým mužem skončili v nemocnici v Liptovském Mikuláši na pozorování.

Další dva muži ze Slovenska utrpěli středně těžká zranění, leží v nemocnici v Ružomberoku. Trojice z Německa podle policie vyvázla s lehkými zraněními. „Vyšetřování okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přibráni i soudní znalci,“ doplnili žilinští policisté na Facebooku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“
USA

Za dotaz na očkování vězení. V Jižní Karolíně chystají zákon „na ochranu svobody“

Boj amerických republikánů proti federálním snahám prosazovat povinnou vakcinaci či nošení roušek se vyhrocuje. Posledním příkladem vzdoru je návrh zákona, který by trestal soukromé firmy a veřejný sektor za pouhou otázku, zda se zaměstnanci nechali očkovat. V případě jeho nedodržení by hrozila vysoká pokuta nebo roční vězení. Republikáni považují zákon za jeden z pilířů občanské svobody.

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Hroši dokáží rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní ‚‚hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama