CNN Prima News maják

maják

Výpis příspěvků ke štítku „maják“

Hroucení morálního majáku? Hádka Železného se strážníky vyvolala bouřlivé reakce

Vlnu pozdvižení na sociálních sítích vyvolalo video městské policie v Praze, na němž se strážníci téměř hodinu dohadují s televizním moderátorem Jakubem Železným kvůli špatnému parkování. „Když policejní maják zastaví morální maják,“ vtipkují uživatelé na adresu známého novináře. Řada lidí považuje jeho chování na záběrech za nepřijatelné, někteří zároveň připomněli, že se nejedná o jeho první vyhrocenou zkušenost s policií. Na druhé straně mezi lidmi nachází i zastání a pochopení pro své odůvodnění incidentu a připojenou omluvu.

Falešní policisté na D1: Rozsvítili majáky, ukazovali i zbraně. Řidiče okradli nejen o peníze

Jihomoravští policisté varují před podvodníky, kteří se vydávali za strážce zákona. Po dálnici D1 jeli v dodávce, která může na první pohled působit jako policejní. Pomocí modrých majáků zastavili jinou dodávku, přičemž pachatelé posádce tvrdili, že jde o běžnou kontrolu. Nakonec muže okradli o peníze i auto. Kriminalisté nevylučují, že to podvodníci zkusí znovu.

Blíží se konec výstražných trojúhelníků? Ve výbavě by je mohl nahradit maják s GPS

Už od roku 1960 je nedílnou součástí povinné výbavy automobilů výstražný trojúhelník. Brzy se nejspíš i tato tradiční pomůcka řidičů v nouzi odebere do historie. První zemí, která se s trojúhelníkem rozloučí, bude Španělsko. Už za tři roky jej povinně nahradí speciálním světelným majákem s „chytrými“ funkcemi, alternativně se ale smí používat už dnes.

Opilá řidička přehlédla majáky a narazila do policejního vozu. Zranila dva policisty

Opilá řidička narazila v noci na neděli v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku se svým vozem do stojícího policejního auta se zapnutými majáky. Dva policisté, kteří byli uvnitř vozidla, utrpěli zranění a jsou v pracovní neschopnosti. Zranění utrpěla také čtyřiačtyřicetiletá řidička, které hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič ohrozil několik životů, vybrzdil sanitku na dálnici a ukázal prostředníček

Nebezpečnou situaci na dálnici zažila posádka eskortního vozidla vězeňské služby. Při převozu nemocného vězně ji ohrozil řidič stříbrné octavie, který nerespektoval rozsvícené modré majáky. Sanitku v plné rychlosti dohonil a nebezpečnou smyčkou vozidlo předjel. Ani poté ale nebyl spokojen a těsně před ním prudce dupl na brzdu. Jako bonus navíc ukázal strážným v sanitce vztyčený prostředníček.