CNN Prima News předjíždění

předjíždění

Výpis příspěvků ke štítku „předjíždění“

Zákon o předjíždění pomáhá, míní Kreuziger. Upozornil na hlavní důvody nehod aut s cyklisty

20. září 2022 09:24

Na napjatý vztah mezi motoristy a cyklisty upozorňuje nová reklamní kampaň BESIP. Ta se zaměřuje na vzájemný respekt na silnicích. Profesionální cyklista Roman Kreuziger ve vysílání CNN Prima NEWS vysvětlil, proč dochází k tragickým nehodám. Podle něj pomohlo snížit jejich počet i nové pravidlo o předjíždění, které nařizuje dodržet rozestup jeden a půl metru.

Tragická nehoda u Vlčan si vyžádala život ženy. Do manželů narazil mladík v protisměru

2. září 2022 16:11

V úterý došlo na Slovensku mezi Vlčany a Šaľou k tragické nehodě. Na následky čelní srážky dvou aut, zřejmě zaviněné neopatrným předjížděním, zemřela po převozu do nemocnice jedna žena. Řidiči obou vozů vyvázli se zraněními. Na místě zasahovali i hasiči, kteří museli posádky obou vozů vyprostit pomocí hydraulických zařízení.

KOMENTÁŘ: Změna vzdálenosti při předjíždění cyklistů? Aktivistům vadí ztráta „bonzování“

25. července 2022 12:44

Mezi veřejnost se opět začíná vracet debata o povinném odstupu při předjíždění cyklistů. Aktivistům vadí návrh Ministerstva dopravy (MDČR), podle kterého by ze zákona zmizela přesně stanovená vzdálenost jednoho metru, pokud by automobil jel méně než 30 km/h. Zájmová sdružení se ohání především bezpečností, realita je ale docela jiná. Jestli návrh projde, s bezpečností to zřejmě neudělá vůbec nic. Pouze cykloaktivisté s kamerami na hlavně přijdou o možnost účinně udávat.

Tragédie v Tanzánii. Autobus plný lidí se srazil s kamionem, na místě byly desítky mrtvých

19. března 2022 12:05

Nejméně 22 mrtvých a 38 zraněných si vyžádala dopravní nehoda nedaleko města Morogoro v Tanzanii, kde se v pátek srazil kamion s autobusem plným cestujících. Oznámila to prezidentka této africké země Samia Suluhuová Hassanová. Policie vinu připisuje řidiči kamionu, který se podle ní s autobusem čelně srazil při předjíždění, uvedla dnes agentura AFP.

Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

8. prosince 2021 17:14

Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.