CNN Prima News předjíždění

předjíždění

Výpis příspěvků ke štítku „předjíždění“

Hříchy českých řidičů: Agresivní vybržďování i ostré předjíždění. Kdy je riziko nejvyšší?

Podle vedoucího oddělení BESIP Tomáše Neřolda ohrožují agresivní řidiči v Česku své okolí nejčastěji ostrým předjížděním, nervózním „lepením se“ na jiný vůz či vybržďováním. Ve vysílání CNN Prima NEWS apeloval, aby se účastníci silničního provozu hlavně nenechali vyprovokovat. Klidnější situaci v dopravě prý přispěl i zákaz předjíždění pro kamiony.

Smrtelná nehoda na Liberecku: Předjíždějící řidič zemřel po srážce s testovacím vozem

Jeden mrtvý, dva zranění. Taková je tragická bilance nehody na Liberecku. Na silnici I/13 u Bílého Kostela nad Nisou se srazila dvě auta při předjížděcím manévru. Podle mluvčí libereckých policistů Dagmary Sochorové se vozy čelně střetly. Členové zasahující hasičské jednotky na místě uvedli, že automobil, v němž cestovala druhá posádka, měl hybridní pohon a v době nehody absolvoval zkušební jízdu.

Od tragédie je dělí vteřiny. Přesně ví, co dělají, kritizuje hazardující řidiče z videa expert

Do redakce Krimi zpráv diváci poslali hned několik ukázek řidičů, kteří za volantem zbytečně riskovali, čímž ohrozili všechny kolem sebe. Stačilo málo a staly se zbytečné nehody, které by znovu odnesli i nevinní. „Záznamy zachycují skutečně extrémně nebezpečné kousky. Jsou to lidé, kteří přesně vědí, že dělají přestupek,“ zhodnotil dopravní expert Roman Budský pro CNN Prima NEWS záběry, na které se můžete podívat ve videu přiloženém níže.

Řidičce předjíždějící kolonu sebrali na Slovensku řidičák. U nás hrozí jen menší pokuta

Stání v koloně na dálnici je těžkou zkouškou nervů, ve které mnozí řidiči neobstojí. Objíždění „štrůdlu“ odstavným pruhem nebo dokonce záchranářskou uličkou není jen přečinem morálním, ale samozřejmě také prohřeškem proti dopravním předpisům. Zatímco u nás řidič načapaný při tomto přestupku zaplatí relativně nízkou pokutu, na Slovensku se za to samé odebírá řidičák. O případu z Bratislavského kraje informoval server topspeed.sk.

Fatální srážka u Rakovníka: Prostě to mastil, líčí mladíkův hazard svědci. Hovoří i o úplatku

Překvapivé pozadí má smrtelná nehoda, která se stala na Rakovnicku. Mladý řidič při předjíždění smetl svým automobilem protijedoucí osobní vůz. V důsledku havárie zemřela 32letá řidička, její tříletý syn skončil se zraněními v nemocnici. Podle svědků nezodpovědný šofér na stejném místě nehazardoval poprvé, a co víc – podle některých měl získat řidičský průkaz podvodem. Případem se už zabývají kriminalisté.