kov

Výpis příspěvků ke štítku „kov“

Čechy láká stále dražší zlato. Nakupují za tisíce i miliony korun, říká obchodník

Roste zájem Čechů o zlato. Třeba hodnota sběratelských mincí se jen za posledních pár let zvedla několikanásobně. Věděli jste ale, že vedle ceny u prodejců i v aukcích mají takové mince ještě jednu hodnotu? Za takzvanou nominální cenu by vám ji kdykoliv měly vyměnit třeba banky. A podle některých by vám ji měli vzít také v obchodě. Štáb CNN Prima NEWS se to vydal vyzkoušet.

Následky ruských ztrát? Moskva kovové vojenské známky nahrazuje papírem, hlásí Kyjev

Rusům kvůli obrovským ztrátám na východní Ukrajině dochází kovové vojenské známky, v důsledku čehož Moskva nutí okupanty nosit kvůli identifikaci papíry se základními údaji v náprsní kapse. Ve svém hlášení to uvedl ukrajinský generální štáb. Podle něj také Kreml ve své propagandě vojáky finančně motivuje za každý obsazený kilometr čtvereční. Rusové podle Kyjeva i dalších expertů trpí během posledních dnů na Donbase rekordními ztrátami.

S tímhle kusem ho*na nás poslali na Ukrajinu. Mobilizovaní Rusové si stěžují na vybavení

Vybavení nově mobilizovaných Rusů, ale i ruských vojáků, kteří už bojují na Ukrajině, vyvolává další otázky o stavu ruské armády. Na sociálních sítích se šíří záběry podivně vypadajících „neprůstřelných“ vest, které bývají vyplněny tenkými kovovými pláty či molitanem, a také vojenských helem, jejichž tvar lze dle libosti upravovat fyzickou silou. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků ruské armády pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Informace o vybavení Rusů nicméně nelze v průběhu války nezávisle ověřit. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině ale vestu vyplněnou molitanem v jednom ze zákopů opuštěných Rusy skutečně v minulých dnech našel.