Pozor na toustový chleba z Polska. Obsahuje kovové střepy, varuje inspekce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před celozrnným toustovým chlebem Dan Cake vyrobeným v Polsku. Při kontrole bylo zjištěno, že obsahoval větší množství kovových střepů. Lidé by tento chleba v žádném případě neměli jíst.

Jedná se o pšeničný toustový chléb z celozrnné mouky, krájený v půlkilovém balení. Jeho celý název zní DAN CAKE Toast bread wholegrain – chléb toustový pšeničný s celozrnnou moukou s datem minimální trvanlivosti do 20. března 2021. Výrobcem je polská společnost Dan Cake Polonia.

„Po otevření plastového obalu byla potravina vyhodnocena jako nebezpečná, protože chléb obsahoval větší množství ostrých kovových střepů. Inspektoři nebezpečnou potravinu zjistili v provozovně Potraviny Thi Mai Huong Nguyen v Hovoranec a neprodleně nařídili stažení z trhu,“ uvedl mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Protože jde o potravinu vyrobenou v zahraničí, inspektoři vložili informaci o nebezpečném výrobku do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF, což umožní došetření v zemi původu. S prodejcem chleba zahájila inspekce správní řízení o uložení pokuty.

Tagy: