reklama

Krádež vzácné kopie obrazu da Vinciho vyřešila policie dřív, než si jí muzeum všimlo

Vzácnou a pět set let starou kopii obrazu Leonarda da Vinciho našla neapolská policie ve skříni jednoho bytu. Nejvíce však byli policisté zaskočeni pracovníci muzea v Neapoli. Obraz totiž muzeum zakoupilo před rokem a jeho ztráty si nikdo nevšiml.

reklama

Kopii obrazu „Spasitel světa“ namaloval v 16. století student slavného italského malíře Leonadra da Vinciho. Poslední měsíce se však na tento skvost prášilo ve skříni neapolského obchodníka podezřelého z držení kradených cenností. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Neapoli vrátit dílo takové důležitosti,“ uvedl šéf neapolské policie Alfredo Fabbrocini.

Náhodný nález pět set let staré malby překvapil nejen policii, ale také zaměstnance neapolského muzea u kostela San Domenico Maggiore. Ti totiž ani netušili, že kopie ze sbírky zmizela. Do místnosti, kam obraz uložili, totiž kvůli koronaviru tři měsíce nikdo nevstoupil. „Vyřešili jsme případ před tím, než se stal, což byla úleva. Obraz jsme totiž nalezli dříve, než si jeho majitel uvědomil, že byl ukraden,“ pokračoval Fabbrocini.

Podle policie se do místnosti nikdo nevloupal, a proto zmizení olejomalby zůstává záhadou. Obchodník navíc tvrdí, že obraz koupil na trhu se starožitnostmi. Originál obrazu z dílny samotného da Vinciho se před čtyřmi roky prodal za rekordních v přepočtu více než devět a půl miliardy korun, čímž se stal vůbec nejdráže prodanou malbou na světě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama