reklama

Krádež vzácné kopie obrazu da Vinciho vyřešila policie dřív, než si jí muzeum všimlo

Vzácnou a pět set let starou kopii obrazu Leonarda da Vinciho našla neapolská policie ve skříni jednoho bytu. Nejvíce však byli policisté zaskočeni pracovníci muzea v Neapoli. Obraz totiž muzeum zakoupilo před rokem a jeho ztráty si nikdo nevšiml.

reklama

Kopii obrazu „Spasitel světa“ namaloval v 16. století student slavného italského malíře Leonadra da Vinciho. Poslední měsíce se však na tento skvost prášilo ve skříni neapolského obchodníka podezřelého z držení kradených cenností. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Neapoli vrátit dílo takové důležitosti,“ uvedl šéf neapolské policie Alfredo Fabbrocini.

Náhodný nález pět set let staré malby překvapil nejen policii, ale také zaměstnance neapolského muzea u kostela San Domenico Maggiore. Ti totiž ani netušili, že kopie ze sbírky zmizela. Do místnosti, kam obraz uložili, totiž kvůli koronaviru tři měsíce nikdo nevstoupil. „Vyřešili jsme případ před tím, než se stal, což byla úleva. Obraz jsme totiž nalezli dříve, než si jeho majitel uvědomil, že byl ukraden,“ pokračoval Fabbrocini.

Podle policie se do místnosti nikdo nevloupal, a proto zmizení olejomalby zůstává záhadou. Obchodník navíc tvrdí, že obraz koupil na trhu se starožitnostmi. Originál obrazu z dílny samotného da Vinciho se před čtyřmi roky prodal za rekordních v přepočtu více než devět a půl miliardy korun, čímž se stal vůbec nejdráže prodanou malbou na světě.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama