reklama

Krádež vzácné kopie obrazu da Vinciho vyřešila policie dřív, než si jí muzeum všimlo

Vzácnou a pět set let starou kopii obrazu Leonarda da Vinciho našla neapolská policie ve skříni jednoho bytu. Nejvíce však byli policisté zaskočeni pracovníci muzea v Neapoli. Obraz totiž muzeum zakoupilo před rokem a jeho ztráty si nikdo nevšiml.

reklama

Kopii obrazu „Spasitel světa“ namaloval v 16. století student slavného italského malíře Leonadra da Vinciho. Poslední měsíce se však na tento skvost prášilo ve skříni neapolského obchodníka podezřelého z držení kradených cenností. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Neapoli vrátit dílo takové důležitosti,“ uvedl šéf neapolské policie Alfredo Fabbrocini.

Náhodný nález pět set let staré malby překvapil nejen policii, ale také zaměstnance neapolského muzea u kostela San Domenico Maggiore. Ti totiž ani netušili, že kopie ze sbírky zmizela. Do místnosti, kam obraz uložili, totiž kvůli koronaviru tři měsíce nikdo nevstoupil. „Vyřešili jsme případ před tím, než se stal, což byla úleva. Obraz jsme totiž nalezli dříve, než si jeho majitel uvědomil, že byl ukraden,“ pokračoval Fabbrocini.

Podle policie se do místnosti nikdo nevloupal, a proto zmizení olejomalby zůstává záhadou. Obchodník navíc tvrdí, že obraz koupil na trhu se starožitnostmi. Originál obrazu z dílny samotného da Vinciho se před čtyřmi roky prodal za rekordních v přepočtu více než devět a půl miliardy korun, čímž se stal vůbec nejdráže prodanou malbou na světě.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama