obraz

Výpis příspěvků ke štítku „obraz“

Do Česka se vracejí unikátní obrazy. Rittsteinova výstava Nohy na stole láká osobitým stylem

Téma: Komerční sdělení

Velkou barevnost, vesnické motivy s erotikou i panelákové prostředí – to vše najdete na výstavě jednoho z nejvýraznějších tuzemských malířů současnosti, Michaela Rittsteina. Výstava Nohy na stole v pražském Museu Kampa, která potrvá do 10. března, se zaměřuje na jeho stěžejní práce ze soukromých sbírek i nejnovější tvorbu. Některé obrazy se do Česka vracejí po desetiletích ze zahraničních kolekcí.

Vzácná díla za miliardu v ohrožení? Zabijte Assangeho a zničím i Picassa, hrozí ruský umělec

Ruský exilový umělec Andrej Molodkin hrozí zničením hned několika výtvarných děl slavných autorů. Má jít například o obrazy Pabla Picassa, Andyho Warhola či Rembrandta. Molodkin tvrdí, že díla, která drží v sejfu, mají mít hodnotu 45 milionů dolarů (více než miliardu korun). K činu se neodhodlá pouze v případě, že bude pravidelně dostávat potvrzení, že známý internetový aktivista a zakladatel WikiLeaks Julian Assange, který sedí v britském vězení a čelí vydání do USA, je stále naživu.

O Švabinského obraz Splynutí duší se svedla aukční bitva. Vydražil se za rekord 16 milionů

Olejomalba Maxe Švabinského Splynutí duší se v neděli při aukci v pražském Obecním domě prodala za 15,872 milionu korun. Obraz z roku 1901 odborníci považují za stěžejní dílo českého symbolismu. Jde o autorův rekord v tuzemských aukcích, potvrdil Miloš Svoboda ze společnosti European Arts Investments, která akci pořádala. Vyvolávací cena díla byla deset milionů korun.

Skvost malíře Picassa se vydražil za víc než tři miliardy. Dříve visel na stěně v obýváku

Jedno z mistrovských děl Pabla Picassa, obraz Žena s hodinkami, v originále pojmenovaném Femme à la montre, se na aukci v New Yorku vydražil za 139,3 milionu dolarů, tedy asi 3,2 miliardy korun. O prodeji ve čtvrtek informovaly zahraniční tiskové agentury, podle kterých tato suma představuje nejvyšší částku dosaženou v letošních aukcích uměleckých děl na světě a druhou nejvyšší částku, za kterou se kdy prodalo dílo tohoto kubistického a surrealistického španělského malíře.

Žížaly, snězte si mě. Výtvarník zkompostoval velkoformátový obraz v rodišti Havlových předků

Obraz bude předán žížalám a rozpadne se. Touto vizí uvedl oceňovaný umělec Jan Bogy Lörincz výstavu, na které představil velkoformátové dílo s názvem Žížalám. A nyní ho dešťovkám opravdu předal, když obraz rozřezal a zasypal trávou v ostravské hornické kolonii Hranečník, v níž se narodil dědeček Václava Havla. „Kompost je založen. Tohle dílo nebylo určené lidem, ti si ho mohli jen prohlédnout. Patří žížalám, mnohonožkám, mechům, prostě všem těm, kteří nezištně vytvářejí humus a udržují v rovnováze ekosystém na planetě,“ vysvětluje výtvarník. Loni třeba pokryl tisíc metrů čtverečních betonové zdi v Ostravě streetartovou malbou ke stoletému výročí fotbalového Baníku.

Obraz Oskara Kokoschky se v Praze za 200 milionů neprodal. Aukční rekord stále drží Kubišta

Obraz Oskara Kokoschky Žena a otrok (Frau mit dem Sklaven) vyvolávaný za rekordní sumu 200 milionů korun se na nedělní aukci v Praze neprodal. Tuzemský aukční rekord tak nadále patří obrazu Staropražský motiv od Bohumila Kubišty, který se loni prodal za 123,6 milionu korun. Kokoschkův obraz v neděli nabízela aukční síň Adolf Loos Apartment & Gallery, v aukci se prodalo několik děl za milionové částky.