reklama

obraz

Výpis příspěvků ke štítku „obraz“

Královnu na zdi nechceme. Studenti Oxfordu odstranili Alžbětin portrét, čelí kritice

Studenti jedné z fakult Oxfordské univerzity odhlasovali odstranění portrétu královny Alžběty II. ze společenské místnosti. Podle nich totiž „reprezentuje nedávnou koloniální historii“, informoval deník Daily Mail. Královnu má nahradit jiný obraz nebo portrét vlivného a inspirativního člověka. Krok odsoudil britský ministr školství i bývalý lídr Konzervativní strany.

Světové i české celebrity kupují jpg soubory za miliony. Přitom je může mít každý

Internet zachvátil nový fenomén digitálního umění zvaný NFT (non-fungible token, v překladu nezastoupitelný token), což je technologie navázaná na svět kryptoměn, díky které mohou lidé kupovat a prodávat umění, jež existuje jen a pouze v digitálním prostoru. Světové i české celebrity jsou za takové výtvory ochotné utratit miliony, v počítači je ale může mít úplně kdokoliv.

Nový aukční rekord: Kupkův obraz Divertimento II se prodal za 90 milionů

Obraz Františka Kupky s názvem Divertimento II se na dnešní aukci v Praze prodal za 75,2 milionu korun, včetně aukční přirážky za něj kupec zaplatí 90,24 milionu korun. Obraz se tak stal novým českým aukčním rekordem. Vyvolávací cena obrazu, který patří podle aukční síně k jednomu z nejvýznamnějších děl jeho abstraktního období 30. let, byla 30 milionů korun.

Kubištův obraz Zátiší s pivoňkami se vydražil za 17 milionů korun

Obraz Bohumila Kubišty Zátiší s pivoňkami se na nedělní internetové aukci prodal za 17,11 milionu korun. Vyvolávací cena díla byla 13,8 milionu korun. Podle pořádající společnosti European Arts jde o druhý nejvýše vydražený obraz Bohumila Kubišty v aukční historii v tuzemsku. Autorským aukčním rekordem umělce zůstává obraz s názvem Zátiší vydražený před sedmi lety za cenu 18,49 milionu korun včetně aukční přirážky, informovala o aukční síň.

reklama