Krajčo překonal fobii z létání. Vždy mě popadla ataka a mohl jsem ždímat oblečení, říká

I na zpěváka Richarda Krajča působí podzimní čas uspávačsky. Namísto odpočinku ale vyrazil na turné a poté stihl i pár dní s manželkou Karin u moře. V pořadu Showtime magazín na CNN Prima NEWS přiznal, že míval strach z létání, ale díky terapeutovi obavy odboural.

Frontman kapely Kryštof uvedl, že strávený čas u moře ve Spojených arabských emirátech nebyl příliš relaxační. „My jsme tam byli spíše pracovně a něco zařizovat. Na fotkách to tak možná vypadá, ale moc jsme si neodpočinuli. Až dva dny před odletem jsme měli volno,“ podotkl Krajčo pro CNN Prima NEWS.

V poslední době se zbavil fobie z létání. „Já jsem ji ze začátku neměl, ale pak se mi staly takové dvě příhody. A kvůli tomu jsem to musel řešit s odborníkem, protože jsem děti chtěl vzít k moři,“ uvedl 44letý zpěvák a příležitostný herec. Kvůli strachu z cestování ve vzduchu vyhledal odborníka zaměřujícího se na různé druhy fobií.

„Ono to bylo fyzického rázu. Když si člověk sedl do letadla a rozjelo se, zpotil jsem se, mohl bych ždímat oblečení. Zároveň mě popadla taková ataka. Teď zase lítám, zažil jsem i turbulence po tom všem a zvládl jsem je dobře. Líp než Karin (manželka), která se nebojí létat. Pokud má někdo fobii, tohoto člověka doporučuju.“

Krajčo řekl, že ani neví, jak se tento „zaháněč“ strachu jmenuje a má ho v telefonu uloženého jako „leteckého psychologa“. „Neřeší jenom fobii z létání, ale i spoustu jiných věcí. Kamarád měl problém s pavouky a taky mu to pomohlo. Přišel s pavoukem v ruce. Ten člověk objeví, kde problém začal, vše rozklíčuje a zafunguje to,“ popsal.

I díky tomu, že se zbavil strachu, plánuje, že na konci letošního roku poruší tradici. „Říkali jsme si, že bychom mohli poprvé strávit silvestr v zahraničí. Doteď jsme byli buď v Trutnově na náměstí, nebo na Malé Straně. Už jsme dost staří na to, že bychom mohli zažít ohňostroj někde u moře,“ zakončil Krajčo.

Tagy: