CNN Prima News králík

králík

Výpis příspěvků ke štítku „králík“

Jen počkej, zajíci. Zvíře před ruským vojákem zachránil ukrajinský granát. Video oblétlo svět

Ukrajinská 66. mechanizovaná brigáda sdílela kuriózní záběry z okupovaného území. Na videu je vidět ruský voják, který si nesl uloveného zajíce z lesa. Po explozi granátu chycený savec využil situace a okupantovi doslova vyskočil ze sevření. Materiál sdílelo i ukrajinské ministerstvo obrany, přičemž uživatelé na sociálních sítích vymýšlejí nejrůznější vtipy. Zmíněna byla i narážka na kultovní sovětský animovaný seriál Jen počkej, zajíci!

Králík, „nenáročný“ domácí mazlíček pro děti, často končí vyhozený na ulici

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na dnešní den, 4. října, na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat. My Češi jsme především národ pejskařů a kočkařů. V českých domácnostech ale najdeme hojně zastoupené i křečky, morčata nebo třeba králíky a právě ti většinou doplácejí na svou příliš nízkou pořizovací cenu. Za kapesné si je dnes ve zverimexu může koupit i dítě školního věku. Jenže další péče už tak jednoduchá není. Často proto končí vyhození na ulici.

Ruští zajatci o hrůzách u Bachmutu pro CNN: Skákali jsme jako králíci přes roztrhaná těla

Tři dny v kuse nám dělostřelecké a minometné granáty svištěly nad hlavou a explodovaly všude okolo. Tak popsal v rozhovoru pro stanici CNN ruský zajatec Anton své nasazení jižně od Bachmutu. „Za stálé minometné palby a bombardování jsme skákali jako králíci,“ řekl reportéru Benu Wedemanovi během rozhovoru, který umožnili štábu CNN uskutečnit vojáci z ukrajinské Třetí útočné brigády v provizorní věznici na východní Ukrajině.

Máte jen dvě možnosti, tak zdrhejte, králíci. Ukrajinci na jihu poslali Rusům drsný vzkaz

Ukrajinci pokračují v útocích na jižní frontě, kde začátkem týdne vyhlásili protiofenzivu. V novém vzkazu přes sociální sítě dali ruským vojákům na výběr ze dvou možností: „Buď utečete, nebo zemřete.“ I přes počáteční úspěchy ukrajinské armády však někteří analytici i představitelé Kyjeva upozorňují, že vyhnat okupanty z jihu země nebude vůbec snadné.

Střelba vzduchovkou nebo kuchání králíka. Jak by mohla vypadat novodobá branná výchova?

Střelba vzduchovkou, stavění stanu, základy přežití v lese, první pomoci i práce s mapou, mediální výchova nebo teorie „kuchání králíka“. Poslanci CNN Prima NEWS řekli, jak by podle nich mohla vypadat novodobá branná výchova. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) totiž mluvil o tom, že by chtěl pro základní a střední školy zavést týdenní kurzy krizové přípravy, které by měly podobnou formu jako „lyžáky“.

Ani mimozemšťané, ani vesmírná loď. Čínské vozítko po týdnech rozluštilo záhadu na Měsíci

Záhada vyřešena. Čínské vozítko Yutu-2, které zkoumá odvrácenou stranu Měsíce, se konečně přiblížilo k podivnému objektu, který vyfotografovalo v prosinci. Výsledek zřejmě zklamal nejen příznivce UFO, ale i některé vědce. Záhadný objekt je totiž ve skutečnosti obyčejný kus skály, který dokonce nemá ani tvar krychle, jak se z původního snímku zdálo.

Koronaviroví mazlíčci omrzeli: Půlka Britů lituje pořízení mazlíčka během pandemie: Jak je to v Česku?

Lidé, kteří si během koronavirové uzávěry pořídili domácího mazlíčka, v řadě případů svého rozhodnutí začínají litovat. Před touto skutečností varovali britští odborníci na zvířecí chování a charitativní skupiny, kterým se ozývá čím dál tím více majitelů, kteří se potýkají s péčí o impulzivně pořízené zvířátko, napsal zpravodajský server The Guardian.