Královna se nakazila covidem, oznámil Buckinghamský palác. Alžběta II. má mírné příznaky

Královna Alžběta II. 70 let na trůnu

Královna má covid

Britská královna Alžběta II. se nakazila koronavirem, oznámila v neděli agentura Reuters. Má příznaky jako při mírném nachlazení. Pětadevadesátiletá panovnice bude podle Buckinghamského paláce v příštím týdnu vykonávat pouze lehčí pracovní povinnosti ve Windsorském paláci. Proti covidu je třikrát očkovaná.

„Bude jí nadále poskytována lékařská péče a bude se řídit všemi příslušnými pokyny,“ uvedl palác v prohlášení. Pětadevadesátiletá královna byla v kontaktu se svým nejstarším synem a následníkem trůnu, princem z Walesu, který měl minulý týden pozitivní test.

Covid nedávno prodělal i královnin syn a následník trůnu Charles a jeho manželka Camilla. Protože se Charles před pozitivním testem setkal i s Alžbětou, spekulovalo se, jestli se panovnice také nemohla nakazit. Zdali však nemoc skutečně dostala od svého syna, není jasné.

Zdraví královny, která letos slaví 70 let na trůnu, je v Británii pečlivě sledované. Před pár dny panovnice připustila, že má problémy s pohybem. Loni v říjnu strávila noc v nemocnici kvůli blíže neupřesněnému zdravotnímu neduhu. Lékaři jí tehdy doporučili, aby si odpočinula

Tagy: