reklama
CNN Prima News královna

královna

Výpis příspěvků ke štítku „královna“

Jméno dcery Harryho a Meghan? Královna je z toho zoufalá, musí to být ironie, míní experti

Alžběta II. bude „zoufale nešťastná“ z toho, že princ Harry s Meghan využili pro svoji čerstvě narozenou dcerku „velmi osobní“ a „speciální“ královninu přezdívku Lilibet poté, co byl pár vůči ní a královské rodině tak „hrubý“. Deníku Daily Mail to řekla expertka na královskou rodinu Anglea Levinová. Podle novináře Pierse Morgana, který kvůli zpochybňování Meghaniny věrohodnosti skončil v show na stanici ITV, je pojmenování tak trochu ironií.

Královna Viktorie: Házela po vychovatelce nůžkami, u porodů využívala chloroform

Jako dítě měla více než 130 panenek a jezdila s oslíkem a rikšou po zahradách Kensingtonského paláce. Svého budoucího manžela nejprve odmítala, ale když ho po letech opět spatřila, zamilovala se do něj na první pohled. Typická maminka nebyla – když se její dcera Alice rozhodla své děti kojit, pojmenovala po ní na protest krávu ve Windsoru. Královna Viktorie nastoupila na trůn v 18 letech a byla druhou nejdéle vládnoucí panovnicí v historii Velké Británie. Zemřela přesně před 120 lety. Více o pozoruhodné panovnici čtěte v rozhovoru s historikem Kamilem Rodanem.

Alžbětu odchod rošťáka Harryho bolí. Své city ale skrývá, jinak by nastal chaos

Přes 68 let. Tak dlouho už vládne britská královna Alžběta II., o jejímž životě vznikl úspěšný seriál Koruna. Byť jej u televize sleduje i řada členů panovnické rodiny, jeho děj se od reality leckdy liší. Znalec královských rodů Jindřich Forejt v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak to v Buckinghamském paláci funguje doopravdy. Mluví i o tom, kdy bylo Alžbětě nejhůř, jak vycházela s Churchillem, co mělo navždy zůstat utajeno a taky zda jednou spolu s ní neodejde i monarchie.

V USA zlikvidovali gigantické hnízdo „zabijáckých sršní“. Bylo v něm na 200 královen

V americkém Washingtonu zlikvidovali hnízdo obřích sršní mandarínských, kterým se často přezdívá „vražední sršni“. Jde o první zaznamenanou kolonii tohoto invazivního druhu, který je hrozbou zejména pro včelstva, na severu země. Podle odborníků v hnízdě žilo zhruba pět set jedinců, z toho až dvě stovky královen schopných založit vlastní kolonie.

reklama