CNN Prima News královna

královna

Výpis příspěvků ke štítku „královna“

KVÍZ: Jak znáte pohádku Pyšná princezna? Na place se rozhořela osudová láska

Pohádka Pyšná princezna patří mezi klenoty české kinematografie. Příběh o moudrém králi, který pod maskou obyčejného zahradníka napraví namyšlenou princeznu, si získal srdce milionů lidí a baví už několik generací. Letos ji můžete na televizních obrazovkách vidět 25. prosince od 17:10 na TV Prima. Jak dobře slavnou pohádku znáte si můžete vyzkoušet v kvízu, který jsme pro vás připravili.

Pohřeb královny v nejstarším pubu ve městě: Štamgasti pláčou, ticho ruší jen čepování piva

Pohřeb královny prožívali mnozí Britové ve svých oblíbených hospodách. V Gosportu na jihu Anglie se štamgasti sešli v nejstarším výčepu ve městě, v pivnici The Fox (Liška) se pivo čepuje již od roku 1735. Během přímého přenosu z pohřbu Alžběty II. tam nikdo nepromluvil ani slovo. Posvátnou úctu rušilo jen čepování piva anebo sody do ginu.

Český silák Tuláček: Královna Alžběta se mi svěřila, že by se ráda vrátila do Prahy

Patří mezi několik málo Čechů, kteří si podali ruku s britskou královnou Alžbětou II. Českému silákovi Vladislavu Tuláčkovi se to poštěstilo po jednom z jeho triumfů na prestižních skotských hrách, na nichž exceloval v tradičních disciplínách místních horalů. Tuláček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná jak na nedávno zesnulou panovnici, tak na jejího syna Charlese, s nímž pomrkávali po hezkých děvčatech.

KOMENTÁŘ: Bye bye. Jak odešla zlá, suchá a nekorektní Británie

Ve čtvrtek s královnou Alžbětou II. nadobro odešla stará dobrá Británie, kterou jsem miloval. Británie, kde se dal volně používat suchý, zlý, nekorektní humor, kterému vládli Monty Python a Mr. Bean, vzduch elegantně znečišťovaly pětilitrové dvanáctiválcové jaguáry, existovala dvě pohlaví a ne 71 (britský Facebook vám prý nabízí tolik variant) a na fotbale se neklečelo, ale normálně kopalo do balonu. Definitivně se ze mě stává věčně naštvaný boomer.

Z nenáviděné ženy královnou: Čím si Camilla získala Brity a jak se seznámila s Charlesem?

Z vévodkyně Camilly se ve čtvrtek stala královna manželka. Princ Charles bude totiž po smrti své matky Alžběty II. korunován králem Karlem III. Camilla byla v minulosti démonizována jako osoba, která rozbila Charlesovo první manželství s oblíbenou princeznou Dianou. Součástí královského domu se Camilla stala svatbou s Charlesem v dubnu 2005, osm let po Dianině tragické smrti. Od té doby se vévodkyně z Cornwallu zapojila do činnosti královské rodiny a převzala také řadu patronátů nad charitativními aktivitami.

Ikonické snímky královny: Umazaná od oleje či v koňském sedle, těžkosti zaháněla smíchem

Ve čtvrtek britská monarchie přišla nejen o jeden z nejmilejších úsměvů, ale také o symbol jistoty, elegance a důstojnosti. Truchlící Velkou Británii snad těší alespoň myšlenka, že zesnulá královna Alžběta II. prožila naplněný život plný dobrodružství a setkání s nepřeberným množstvím zajímavých lidí. Redakce CNN Prima NEWS přináší výběr fotografií, které vykreslují šlechtičnu v rozdílných rolích.