CNN Prima News královna

královna

Výpis příspěvků ke štítku „královna“

Pohřeb královny v nejstarším pubu ve městě: Štamgasti pláčou, ticho ruší jen čepování piva

19. září 2022 18:58

Pohřeb královny prožívali mnozí Britové ve svých oblíbených hospodách. V Gosportu na jihu Anglie se štamgasti sešli v nejstarším výčepu ve městě, v pivnici The Fox (Liška) se pivo čepuje již od roku 1735. Během přímého přenosu z pohřbu Alžběty II. tam nikdo nepromluvil ani slovo. Posvátnou úctu rušilo jen čepování piva anebo sody do ginu.

Český silák Tuláček: Královna Alžběta se mi svěřila, že by se ráda vrátila do Prahy

12. září 2022 12:19

Patří mezi několik málo Čechů, kteří si podali ruku s britskou královnou Alžbětou II. Českému silákovi Vladislavu Tuláčkovi se to poštěstilo po jednom z jeho triumfů na prestižních skotských hrách, na nichž exceloval v tradičních disciplínách místních horalů. Tuláček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná jak na nedávno zesnulou panovnici, tak na jejího syna Charlese, s nímž pomrkávali po hezkých děvčatech.

KOMENTÁŘ: Bye bye. Jak odešla zlá, suchá a nekorektní Británie

10. září 2022 08:26

Ve čtvrtek s královnou Alžbětou II. nadobro odešla stará dobrá Británie, kterou jsem miloval. Británie, kde se dal volně používat suchý, zlý, nekorektní humor, kterému vládli Monty Python a Mr. Bean, vzduch elegantně znečišťovaly pětilitrové dvanáctiválcové jaguáry, existovala dvě pohlaví a ne 71 (britský Facebook vám prý nabízí tolik variant) a na fotbale se neklečelo, ale normálně kopalo do balonu. Definitivně se ze mě stává věčně naštvaný boomer.

Z nenáviděné ženy královnou: Čím si Camilla získala Brity a jak se seznámila s Charlesem?

9. září 2022 14:33

Z vévodkyně Camilly se ve čtvrtek stala královna manželka. Princ Charles bude totiž po smrti své matky Alžběty II. korunován králem Karlem III. Camilla byla v minulosti démonizována jako osoba, která rozbila Charlesovo první manželství s oblíbenou princeznou Dianou. Součástí královského domu se Camilla stala svatbou s Charlesem v dubnu 2005, osm let po Dianině tragické smrti. Od té doby se vévodkyně z Cornwallu zapojila do činnosti královské rodiny a převzala také řadu patronátů nad charitativními aktivitami.

Ikonické snímky královny: Umazaná od oleje či v koňském sedle, těžkosti zaháněla smíchem

9. září 2022 12:44

Ve čtvrtek britská monarchie přišla nejen o jeden z nejmilejších úsměvů, ale také o symbol jistoty, elegance a důstojnosti. Truchlící Velkou Británii snad těší alespoň myšlenka, že zesnulá královna Alžběta II. prožila naplněný život plný dobrodružství a setkání s nepřeberným množstvím zajímavých lidí. Redakce CNN Prima NEWS přináší výběr fotografií, které vykreslují šlechtičnu v rozdílných rolích.

Už navždy spolu. Pro Alžbětu byl Philip celoživotní láskou, jejich příběh miloval celý svět

9. září 2022 05:09

Velká Británie se zahalila do smutku. Hrdý ostrovní národ oplakává nejdéle sloužící panovnici v historii, královnu Alžbětu II., která ve čtvrtek zemřela ve věku 96 let. Společně s ní si mnozí připomínají i jejího zesnulého manžela, prince Philipa. Dlouhých 73 let spolu tvořili výjimečný královský pár a stáli jeden druhému bok po boku v dobrém i ve zlém. Pro Alžbětu šlo o lásku na první pohled. „Už jsou navždy spolu,“ píší lidé na sociálních sítích.

PŘEHLEDNĚ: Alžběta II. a její životní milníky. Jako první britská panovnice navštívila ČR

8. září 2022 21:17

Život britské královny Alžběty II. který se ve čtvrtek uzavřel v šestadevadesáti letech, se stal kronikou 20. století. Britská královna jej podle svých slov „zasvětila službě monarchii“ a překonala v něm mnoho historických milníků. Panovnice ztělesňující povinnost a stabilitu vládla déle než 70 let. Pokud by se její pracovní cesty měly počítat, obletěla by panovnice 42krát zeměkouli. Přinášíme přehled jejích životních milníků.

Alžběta II. se překvapivě objevila na veřejnosti. Na soutěži koní rozdávala úsměvy

15. května 2022 13:22

Královna Alžběta II. se v poslední době na veřejnosti objevovala minimálně. Příčinou byly zejména zdravotní problémy. Hlava britské monarchie proto všechny překvapila, když se zúčastnila koňské show ve Windsoru. Její kůň se navíc stal šampiónem, což královnu velmi potěšilo, a nešetřila tak úsměvy. Britská panovnice je známá svou láskou ke koním, na vyjížďky se vydává i v požehnaném věku 96 let.