Kramný znovu před soudem: Obžaloba má nové posudky. S jakým trumfem přijde Rejžková?

Kramný znovu žádá o obnovu procesu

Petr Kramný, který si za vraždu manželky a dcery odpykává 28leté vězení, v úterý opět předstoupí před soud. Žádá totiž o obnovu procesu a dlouhodobě tvrdí, že je nevinný. Aby mu ale soud vyhověl, musí jeho obhájkyně přijít s novým, zásadním důkazem.

Jsou nějaké nové důkazy, které by mohly zvrátit 28letý trest za vraždu v egyptské Hurghadě? Má obhájkyně Kramného v rukou nějaký trumf, o kterém zatím nechce mluvit? To jsou zásadní otázky, na které by teď odsouzený vrah potřeboval odpovědi „ano“. Jinak soud obnovu procesu nepovolí.

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, že obžaloba bude zřejmě stavět na dalších znaleckých posudcích. Ty byly sice vypracovány asi před dvěma lety, ale při projednávání před soudem může zaznít překvapivá informace, nečekaný důkaz.

„Jedná se o nové posudky z oboru soudního lékařství a z oboru elektro. Znalecké posudky vypracoval docent Pilín z Prahy, profesor Steiner z Hradce Králové a ještě jsou zde dva posudky z oboru elektro a soudního lékařství vypracované doktorem Šňupárkem a dalšími znalci,“ informoval soudce Krajského soudu v Ostravě Igor Krajdl.

I v hlavním líčení usvědčily Kramného znalecké posudky. Přímý důkaz, že během dovolené v červenci roku 2013 manželku s osmiletou dcerou zavraždil elektrickým proudem, k čemuž pak dospěl soud, nejsou.

Stejná soudní síň, jiná soudkyně

„Soudkyně bezmezně a doslovně přejala argumentace státního zástupce. Je to snad poplatné její minulosti, kdy byla sama prokurátorkou? Dívala jsem se, jestli nad ní neuvidím obraz nebo fotografii prezidenta Husáka. Rozsudek mi připadá poplatný době před rokem 1989,“ prohlásila už dříve Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

Tentokrát bude o osudu Kramného rozhodovat jiná soudkyně. I to je možná zásadní, obhájkyně totiž neustále poukazovala na podjatost předsedkyně senátu. Novela trestního řádu umožnila, aby případ Kramný dostal na stůl někdo jiný.

„Jde tedy v podstatě o náhodu. Podle pořadí, jak byl ten návrh doručen, byl přidělen senátu, který jej znovu projednává,“ vysvětlil soudce. Soud v úterý začne výpovědí Kramného, prý promluví i jeho matka.

Tagy: