reklama

Krátké lety pandemie nezasáhne, ty delší podraží, odhaduje zakladatel Kiwi.com

Zakladatel vyhledávače letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý se domnívá, že zatímco lety do čtyř hodin by pandemie do budoucna poznamenat neměla, ty interkontinentální by mohly podražit. Letecká doprava se podle něj vrátí zpět do kondice, nyní cestují zejména mladší pasažéři, uvedl v pořadu 360°.

reklama

K tématu

„Zima bude hodně krutá pro všechny firmy v odvětví,“ odhaduje Dlouhý. V posledních dvou až třech týdnech je podle něj zájem o létání o něco větší, jelikož některé společnosti prodávají letenky pod náklady. „I když lidé mohou mít strach, že se do destinace nakonec nedostanou, risknou to,“ odhaduje. Připomíná, že lidé se nebojí jen nákazy, ale i restrikcí, které mohou přijít znenadání.

Ceny regionálních letů po Evropě do tří až čtyř hodin podle něj pandemie buď neovlivní, nebo dokonce dojde k jejich poklesu. „Krize nahrává lowcostovým letům point to point (z místa na místo, pozn. red.). Lowcostové letecké společnosti hodně stimulují cenu letenek a dorovnávají to na doplňkových službách jako je občerstvení,“ vysvětlil Dlouhý v pořadu 360°.

Negativně by však koronavirus mohl do budoucna poznamenat delší mimoevropské lety. „Interkontinentální lety nad čtyři hodiny byly vždy dotované business class, díky tomu mohly být v economy letenky levnější,“ přibližuje Dlouhý. „Byznys klientela se ale nikdy nevyrovná na prepandemická čísla, takže letenky v economy podraží a povede to k poklesu poptávky,“ dodává.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama