CNN Prima News Kiwi.com

Kiwi.com

Výpis příspěvků ke štítku „Kiwi.com“

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Jan Papež: U CovidPassu jsem pesimista, EU se doteď nedohodla na jeho formě

29. května 2021 09:39

Ohledně zavedení CovidPassu v rámci Evropské unie jsem pesimista, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Problémem podle něj je, že se na podmínkách jeho fungování členské státy dodnes neshodly. Místo CovidPassu tak v nejbližší budoucnosti budou pokračovat se svými vlastními pravidly.

Expert: Ceny letenek jsou velmi nízko. Mezikontinentální lety až o polovinu zdraží

6. ledna 2021 07:34

Ceny všech letenek jsou v současné době paradoxně nízko, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS zakladatel a výkonný ředitel vyhledávače letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý. Podle něj mezikontinentální lety zdraží, a to až o padesát procent. Zároveň upozornil, že krátké lety budou ve stavu před pandemií ještě letos, ale u mezikontinentálních to potrvá roky.

Kiwi získá státem ručený miliardový úvěr. Domněnky o dotacích šéf Dlouhý vyvrací

18. prosince 2020 14:07

Česká technologická společnost Kiwi, která spravuje úspěšný internetový vyhledávač letenek, bude v rámci vládního programu COVID Plus čerpat půjčky ve výši 1,2 miliardy korun. Některé konkurenční firmy si stěžují, že stát tímto Kiwi zvýhodnil. „Jsme pro tuzemskou ekonomiku velký přínos,“ vypočítával zakladatel společnosti Oliver Dlouhý pro CNN Prima NEWS důvody pro uskutečnění úvěru a vyvrátil informace o tom, že by firma pobírala nějaké státní dotace.