CNN Prima News turismus

turismus

Výpis příspěvků ke štítku „turismus“

Čedok má za sebou nejúspěšnější rok v historii. Do kterých zemí Češi cestovali nejčastěji?

Nové destinace, přímé lety do exotiky, expanze v regionech, otevření poboček i návrat na Slovensko, tak by se daly v kostce zmínit nejvýznamnější milníky Čedoku za rok 2023. Loňské provozní a hospodářské výsledky současně potvrzují, že se rok 2023 zapíše jako nejúspěšnější v historii zájezdové turistiky. Cestovní kancelář odbavila za letní i zimní sezonu nejvíce klientů od revoluce a připravila zájezdy pro více než 420 tisíc lidí, což je o 55 % více než v roce 2022. V řeči čísel potom společnost dosáhla za minulý rok na tržby v hodnotě 7,8 miliard korun s očekávaným ziskem přes 350 milionů korun. Pro rok 2024 jsou plány firmy ještě ambicióznější, Čedok představí největší expanzi destinací v regionech i nové lety z Prahy, Bratislavy, ale také z Košic nebo Popradu.

Nová destinace pro cestovatele. Čedok otevře od června přímé lety z Prahy na ostrov La Palma

Kanárské ostrovy mají turisté dlouhodobě v oblibě, ale teprve od letošní letní sezony mohou objevit také menší a méně známý vulkanický ostrov La Palma. Novou destinaci pro český trh se rozhodla otevřít cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

Turistika v Praze o level výš: Pražský hrad má poprvé informační centrum

Víte, jaká je nejnavštěvovanější památka v Praze? Malá nápověda: Od 9. století byl sídlem českých knížat a během své existence byl hned dvakrát hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské. Kdo tipoval Pražský hrad, má pravdu. Do jednoho z největších hradních systémů na světě ročně zavítá téměř jeden a půl milionu turistů. Láká návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí a nově má vůbec poprvé ve své historii turistické informační centrum, které spravuje společnost mající s turismem v hlavním městě bohaté zkušenosti – Prague City Tourism.

Mámy s Hyundai po Česku: Jizerské hory! Srdcovka, která bude baví i děti

Prázdniny jsou v plném proudu, rodiče dělí volný čas mezi práci a děti, které lační po dobrodružství a zábavě. Ale kde pořád brát tipy na výlety, aby děti bavily a současně jim nabízely vhodné prostředí? Právě od toho je tu pořad Prima Česko, který vám ve svém dalším dílu nabídl novou porci tipů kam vyrazit. A to i s těmi úplně nejmenšími členy rodiny. Jako obvykle šla v rubrice Mámy na cestách příkladem reportérka a brzy dvojnásobná maminka Andrea Antony. Tentokrát se s rodinou vydala poznávat Jizerské hory.

Děti křičely hrůzou. Turbulence na videu vyvolaly paniku, popsala let na Mallorcu cestující

Let hrůzy zažili cestující v letadle, které mířilo ze španělského města Alicante na turisticky oblíbený ostrov Mallorca. Když se stroj ocitl ve vzdušném prostoru cílové destinace, nastaly vlivem běsnící bouře velké turbulence. Někteří lidé na palubě se v panice chytali sedadel v domnění, že se jedná o poslední momenty jejich života. V prostoru se ozývaly i výkřiky. Videa děsivé události nyní kolují po sociálních sítích. Píše o tom web Mallorca Magazin.

Ceny ubytování v Chorvatsku jako na horské dráze. Jak je to s údajným radikálním zlevněním?

Chorvati na začátku sezony příliš zvedli ceny za ubytování a teď musí zlevňovat, aby vůbec naplnili kapacity. Tak popisovala situaci některá balkánská média v posledních dnech. Soukromá ubytování prý v určitých případech zlevnila až o 50 procent. Jak to s cenami v oblíbené destinaci skutečně vypadá, zjišťoval štáb CNN Prima NEWS přímo v Chorvatsku.