reklama
CNN Prima News turismus

turismus

Výpis příspěvků ke štítku „turismus“

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

Řecko pro vstup požaduje jen antigenní test. Jaké podmínky platí pro české turisty?

Turistická sezona v Řecku je v plném proudu a tamější vláda rozvolnila některá opatření ve snaze nakopnout cestovní ruch. Zdaleka ale ne všechna, nadále je třeba předložit potvrzení o bezinfekčnosti a jídlo v restauracích si dají hosté jen na zahrádkách, popsal ve vysílání CNN Prima NEWS Jakub Karfík, český velvyslanec v Řecku. Jaké další podmínky platí pro české turisty?

Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol

Přestože v Chorvatsku stále platí povinné nošení roušek i venku, včetně pláže, ve skutečnosti toto pravidlo téměř nikdo nedodržuje. Podle Čechů, kteří se už letos k Jadranu vydali, se nenosí roušky na plážích, natož na ulicích, a někdy dokonce ani v obchodech nebo třeba u soudu. Přísné kontroly pak nejsou ani na hranicích. Čechům pro vstup nově stačí jen občanský průkaz a vyplněný formulář. Ani tyto podmínky ale často nikdo nezkontroluje. Je tak pomalu snazší jet do Chorvatska k moři než si zajít v Česku do kina.

Slovensko vyhlíží turisty, největší zájem je o Tatry. Jaké podmínky platí pro Čechy?

Slovensko rozvolňuje a připravuje se na letní turistickou sezónu. Ubytovací zařízení v Bratislavě, Slovenském ráji i Tatrách evidují zvýšený zájem, stále ale mají volné kapacity. S cenami navíc zamávala pandemie koronaviru, restaurace a služby zdražily o zhruba 10 procent, řekl český velvyslanec Tomáš Tuhý v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Jaké konkrétní podmínky platí pro vycestování na Slovensko a na co si dát pozor?

Lisabon se kvůli covidu uzavírá. Jak a kdy mohou turisté město navštívit?

Hlavní město Portugalska se uzavírá. Zatím sice pouze na tento víkend, a to od pátečních 15 hodin do pondělních šesti ráno, ale uzavřením hrozí Portugalci i v dalších týdnech. Během uzavírky nesmí do města ani z města nikdo, kdo nemá nezbytný důvod. Není ale jasné, co je myšleno tím nezbytným důvodem. Podle portugalského konzulátu v Lisabonu turisté do města mohou.

Chystáte se autem na dovolenou k moři? Známe ceny dálničních známek i výše mýtného

Loni jsme si zahraniční dovolené u moře příliš neužili. Letos už se blýská na lepší časy a zatím to vypadá, že bychom konečně mohli vyrazit také do zemí se slanou vodní plochou v přírodním prostředí. Připravili jsme proto přehled jednotlivých dálničních poplatků, které budete muset složit, abyste se dostali do vysněných přímořských destinací. Pochopitelně jsme nevynechali Chorvatsko, Itálii ani Bulharsko.

Dvoupatrové sedačky či spací kapsle. Jak může vypadat letecké cestování budoucnosti?

Aerolinky po celém světě dlouhá léta řeší, jak zajistit přepravu pro co největší množství lidí a zároveň zachovat (relativní) pohodlí. Designéři tak přicházejí s různými návrhy, jak k takovému řešení dojít. Podívejte se na vítězné návrhy letošního ročníku soutěže Crystal Cabin Awards, které ukazují, jak by mohla vypadat budoucnost leteckého cestování.

reklama