CNN Prima News turismus

turismus

Výpis příspěvků ke štítku „turismus“

Turecká legenda o zesnulých fotbalistech: Šurala všichni milovali, smrt Rajtorala byla šok

28. listopadu 2022 06:01

Turecký obchodník Yocko, který provozuje obchod s oblečením v Alanyi, se stal pro české turisty hvězdou. V zemi prezidenta Erdogana je pro našince něco jako Karel Gott. Mluví plynule česky a sjíždějí se k němu tuzemské celebrity i fotbalisté, kteří v Turecku působí. Řada z nich se stala jeho kamarády. Patřil mezi ně také Josef Šural, který před třemi lety v Turecku zemřel při dopravní nehodě, i František Rajtoral, jenž se v této zemi oběsil.

Madagaskar jako neokoukaná perla Afriky. Co vás kromě lemurů čeká a nemine v ráji na zemi?

13. října 2022 16:46

Idylické pláže, příjemné teploty, pohádkovou přírodu i zvířata, co jinde nežijí. To vše nabízí turistům Madagaskar. Na ostrov u východního pobřeží Afriky se nedostávalo snadno. To už ale neplatí. I proto jsem si nemohl nechat ujít historicky první přímý let mezi Prahou a kouzelným ostrůvkem Nosy-Be u severozápadního pobřeží Madagaskaru. A realita předčila veškerá očekávání. Co všechno tam na turisty čeká? A kdy do ráje na Zemi vyrazit?

I během války láká Lvov turisty, třeba na české pivo. Pozor ale na focení i noční lockdown

3. září 2022 00:36

Ukrajinský Lvov vždy patřil díky své poloze a kulturním možnostem k oblíbeným cílům turistů. A ti se mu nevyhýbají ani v době ruské invaze. Město sice od začátku války zažilo několik raketových útoků, celkově je ale považována za relativně bezpečné, neboť stojí mimo hlavní ruské cíle. Jaká panuje ve Lvově atmosféra a na co je třeba si dávat pozor? To přímo z města přibližuje spolupracovník CNN Prima NEWS Petr Máslo.

Ostrov z kostí nebo město duchů. Cíle temného turismu bývají spojené s tragickou událostí

30. srpna 2022 00:22

Ukrajinské město Pripjať opuštěné po výbuchu jednoho z reaktorů jaderné elektrárny Černobyl nebo třeba italský ostrov Poveglia, jenž sloužil jako karanténní oblast během morové rány. Obě místa spadají do takzvaného „dark turismu“. Tento pojem vznikl v polovině devadesátých let a označuje cestování na místa spojená s nehodami a smrtí.

Chce to trpělivost a odhodlání. Sysla obecného se ale na stepi u Mohelna dočkáte

28. srpna 2022 17:23

Jsou velmi vzácní, ale také hbití a neposední. Když si ale počkáte, možná budete mít štěstí a kriticky ohroženého hlodavce zahlédnete. Vypravíme se společně za unikátní syslí kolonií na Vysočině. Na stepi u Mohelna se jí vyloženě daří. Jak by ne, když tu sysly obecné chrání speciální dopravní značky i zpomalovací polštáře.

Do války jako turista? Ukrajinská cestovka nabízí zájezdy do rozbombardovaných měst

19. srpna 2022 15:50

Pokud by se někdo chtěl vydat jako turista do válečné oblasti, nyní k tomu má příležitost. Ukrajinská cestovní kancelář nabízí exkurze do několika válkou zasažených regionů. Zakladatel společnosti láká na nahlédnutí do každodenní reality ukrajinského života. Nařčení z „temné turistiky“ odmítá. Většina autorit však před turistickými cestami na Ukrajinu varuje.

Po tragicky zesnulém Markovi a Pavle zůstaly dvě dcery. Už je jasné, kdo se jich ujme

31. července 2022 19:13

Od tragické smrti českého páru ve francouzských Alpách uplynulo několik dnů. Nejen blízcí rodiny nemohou smutné zprávě uvěřit a na pietní místo do Žďáru nad Sázavou stále chodí zapalovat svíčky. Mnozí si také kladou otázku, co bude s dcerami zesnulého páru. Podle informací CNN Prima NEWS by si je měl do péče vzít otec zemřelé ženy.

Marek a Pavla zemřeli ve francouzských Alpách: Poslední slova před tragédií

31. července 2022 17:44

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. 45letý učitel Marek a jeho o tři roky starší přítelkyně Pavla, která pracovala jako zdravotní sestra, zemřeli po pádu do zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins. Tamní policie jejich těla nalezla ve čtvrtek. Sympatický pár, po kterém zůstaly dvě nezletilé dcery, si krátce před smrtí dovolenou pochvaloval. Nadace Merebit vyhlásila veřejnou sbírku.

Marka a Pavlu našli policisté přivázané k sobě. Horolezci popsali, co se mohlo stát

31. července 2022 13:57

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. Tamní policie jejich těla nalezla ve zhruba 30 metrů hluboké trhlině na severní stěně hory Barre des Écrins. Šlo o 45letého učitele Marka a jeho o tři roky starší přítelkyni Pavlu, která pracovala jako zdravotní sestra. Podle horolezce Radka Jaroše byl pár připravený dobře. „Trhliny na ledovcích jsou ale společně s lavinami velmi nepředvídatelnou a nebezpečnou věcí,“ řekl expert ve vysílání CNN Prima NEWS.