CNN Prima News letenky

letenky

Výpis příspěvků ke štítku „letenky“

Nejlevnější vánoční trhy? Jeďte do Prahy, radí experti Britům. Žebříčku ale vládne jiné město

Britský list Daily Mail zveřejnil žebříček nejlevnějších vánočních trhů v Evropě. A Praha z něj vyšla hodně dobře. Jasně nejpřívětivější je v tomto ohledu lotyšská Riga, české hlavní město je však ze dvanácti vybraných destinací na slušném čtvrtém místě. Vůbec nejdráž přijde Brity cesta za svařákem do rakouské Vídně.

Češi jsou na zdražování připraveni, od Chorvatska je neodradí, říká Papež. Radí, jak ušetřit

Chorvatsko a Řecko má věrné klienty, a ti se vrací nezávisle na tom, jestli se zdraží o deset nebo patnáct procent. Zvýšení cen jsme zažili všichni doma, lidé jsou na něj připraveni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda pro vnější vztahy z Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Domnívá se, že do Chorvatska letos zamíří skoro 900 tisíc lidí, zároveň poradil, kdy je vhodné využít last minute nabídku.

Jak vidět svět a ušetřit? Influencerka radí, jak při cestách vyzrát na letenky či podvodníky

Oblíbená influencerka Zuzana Zvěřová popisuje, jak procestovat svět za pár korun. Kde se dá nejvíc ušetřit? Jak se v cizině nenechat napálit? Jak se vyhnout problémům, které by vás z domácího gauče ani nenapadly? Kde si určitě nedávat zmrzlinu, kde se bát medvědů, kde v autě nikdy nezatahovat ruční brzdu? To všechno je v její nové knize, to všechno poskládala i do třinácti cestovatelských rad pro CNN Prima NEWS.

Letenky jsou dražší než loni. Expertka radí, jak nakoupit levně a na co si dát pozor

Letenky zdražily oproti loňsku téměř o 50 procent. Nižší ceny bývají v méně oblíbené dny odletu. Je například podstatný rozdíl, zda si zvolíte odlet v sobotu, nebo ve středu, popsala ve vysílání CNN Prima NEWS mluvčí letecké společnosti kiwi.com Daniela Chovancová. Obecně podle ní platí, že čím je datum odletu bližší, tím vyšší jsou ceny letenek.

Rusové prchají před mobilizací. Za letenky do zahraničí dají i čtvrt milionu, seženou-li je

Kolony na hranicích Ruska a Gruzie nebo Ruska a Mongolska měří několik kilometrů a ruská letiště se plní mladými muži. Po vyhlášení částečné mobilizace prezidentem Vladimirem Putinem se Rusové v obavách z odvedení na ukrajinskou frontu dávají na útěk. Někteří po zemi, jiní se rozhodli pro letadlo. Jenže vzdušný způsob „preventivní dezerce“ se obrovsky prodražuje.

Útěk z Ruska se mění na Mission Impossible. Lidé opakovaně kupují lety, které se ruší

Desetitisíce Rusů už opustily svou vlast kvůli nesouhlasu s válkou Vladimira Putina, příležitosti pro exodus se ale kvapně uzavírají. Uzávěra evropského leteckého prostoru, odchod aerolinek i nedostatek peněz způsobují, že možností útěku z největší země světa je čím dál méně. Mezi vyhledávané destinace uprchlých Rusů patří Gruzie, Turecko i Spojené arabské emiráty.