reklama

Krávy běhaly Hradcem Králové, zásahovka je naháněla se samopaly

Pozdvižení v Hradci Králové způsobila ve středu po poledni zpráva, že se městem prochází skupina krav. Na místo vyrazili policisté i strážníci a skutečně pětihlavé stádo objevili. Odchyt trval až do večerních hodin, krávy mezitím naběhaly možná kilometry. Pronásledovala je i zásahová jednotka a další hlídky vyzbrojené samopaly.

reklama

Volání na linku 158 znělo zpočátku nepravděpodobně. Ulicemi prý běhají krávy. Policisté a strážníci brzy zjistili, že nejde o vtip. Zatoulaný dobytek našli u fotbalového stadionu, kde se běžně pohybují chodci a běžci. Na procházku tam chodí třeba maminky s dětmi.

Hasiči se rychle snažili vytvořit improvizované zábrany a krávy nahnat do jednoho místa. „Krávy se dostaly až přes okruh k tenisovým kurtům, kde jsme je měli obklíčené. Bohužel, odtamtud nám utekly a utíkaly směrem k policejní stanici a pak až do ulice Na Občinách,” popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté jedno zvíře museli zastřelit

Majitel údajně skot překládal na parkovišti u koupaliště Flošna. Zvířata mu vyběhla z náklaďáku s přívěsem. Splašená pak běhala ulicemi a nechtěla se nechat odchytit. Pro případ, že by hrozilo opravdu velké nebezpečí a zvířata by mohla někoho zranit, byli policisté vybaveni i samopaly. S obkličovací akcí pomáhali strážníci, hasiči i veterináři.

Jedno zvíře museli policisté nakonec zastřelit. Uteklo až k tři kilometry vzdálené fakultní nemocnici, kde ohrožovalo kolemjdoucí. Teď po odchytu se bude řešit, jestli majitele krav čeká nějaký trest či pokuta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama