reklama

Krávy běhaly Hradcem Králové, zásahovka je naháněla se samopaly

Pozdvižení v Hradci Králové způsobila ve středu po poledni zpráva, že se městem prochází skupina krav. Na místo vyrazili policisté i strážníci a skutečně pětihlavé stádo objevili. Odchyt trval až do večerních hodin, krávy mezitím naběhaly možná kilometry. Pronásledovala je i zásahová jednotka a další hlídky vyzbrojené samopaly.

reklama

Volání na linku 158 znělo zpočátku nepravděpodobně. Ulicemi prý běhají krávy. Policisté a strážníci brzy zjistili, že nejde o vtip. Zatoulaný dobytek našli u fotbalového stadionu, kde se běžně pohybují chodci a běžci. Na procházku tam chodí třeba maminky s dětmi.

Hasiči se rychle snažili vytvořit improvizované zábrany a krávy nahnat do jednoho místa. „Krávy se dostaly až přes okruh k tenisovým kurtům, kde jsme je měli obklíčené. Bohužel, odtamtud nám utekly a utíkaly směrem k policejní stanici a pak až do ulice Na Občinách,” popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté jedno zvíře museli zastřelit

Majitel údajně skot překládal na parkovišti u koupaliště Flošna. Zvířata mu vyběhla z náklaďáku s přívěsem. Splašená pak běhala ulicemi a nechtěla se nechat odchytit. Pro případ, že by hrozilo opravdu velké nebezpečí a zvířata by mohla někoho zranit, byli policisté vybaveni i samopaly. S obkličovací akcí pomáhali strážníci, hasiči i veterináři.

Jedno zvíře museli policisté nakonec zastřelit. Uteklo až k tři kilometry vzdálené fakultní nemocnici, kde ohrožovalo kolemjdoucí. Teď po odchytu se bude řešit, jestli majitele krav čeká nějaký trest či pokuta.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama