CNN Prima News kráva

kráva

Výpis příspěvků ke štítku „kráva“

Na ekofarmě v Krušných horách utýrali 300 krav. Odsouzený manažer verdikt justice odmítá

Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek vpodvečer potrestal nepodmíněnými tresty dva chovatele, kteří podle rozsudku způsobili smrt více než 300 kusů dobytka na ekofarmě v Měděnci na Chomutovsku. Podle rozsudku si má jednatel ekofarmy František H. odsedět pět let a bývalý ředitel Antonín H. celkem sedm let vězení. Ekofarma musí zaplatit pokutu pět milionů korun.

Na Plzeňsku zřejmě řádí vlk, roztrhal už dvě telata. Není plachý, říká Lukáš, který ho vyfotil

Další člověk v Česku se pravděpodobně velmi zblízka potkal s vlkem. Stalo se to na Plzeňsku nedaleko od místa, kde dost možná stejné zvíře nedávno roztrhalo býčka a jalovičku. Škoda činí zhruba 80 tisíc korun. Na výsledky analýzy, které s jistotou řeknou, zda se skutečně jednalo o vlka, teď netrpělivě čekají farmáři, ochránci přírody i svědek, podle něhož zvíře nevykazovalo známky plachosti.

Mám z toho obrovské trauma. Svědkyně popsala požár, při kterém uhynulo 150 krav

Obrovské trauma, ani se nedá popsat, jak to vypadalo – těmito slovy komentovala svědkyně noční požár ve Zlaté Olešnici na Trutnovsku, kterému padlo za oběť 150 krav. Chovné jalovice uhořely ve stájích, ze kterých nedokázaly utéct. Přežilo jich pouze deset. Hlídač se nadýchal zplodin při snaze zvířata vyhnat ven a zachránit zaparkované traktory. Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi, jak mohlo k požáru dojít.

Neznat klasiky je chyba, kárá Zeman Babiše. Počtem kravích žaludků si ale také není jistý

Neznat klasiky je chyba, měl by se je doučit. Těmito slovy káral prezident Miloš Zeman šéfa ANO Andreje Babiše v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Upozorňoval tak na to, že Babiš v pořadu K tabuli nevěděl, kdo napsal Osudy dobrého vojáka Švejka. Kandidát na Hrad nevěděl ani to, kolik má kráva žaludků. Správným počtem si ovšem není jistý ani sám Zeman.