CNN Prima News kráva

kráva

Výpis příspěvků ke štítku „kráva“

Řádila jako utržená ze řetězu. Strážníci natočili, jak celý den naháněli po Ostravě krávu

24. listopadu 2022 23:01

Mladá jalovice volně pobíhající městem. Takovou podívanou se podařilo na kameru zachytit městským strážníkům z Ostravy. Zvíře uteklo chovatelce při vykládce a následně po dobu neuvěřitelných 14 hodin brázdilo Slezskou Ostravou. Po odchytu ho na místním hřbitově uspal přivolaný veterinář. O neobvyklém případu informovali strážníci prostřednictvím svého Facebooku.

Drsné scény v Nizozemsku: Lidé protestují proti vybíjení krav, policie střílela na traktor

7. července 2022 12:54

Nizozemská vláda pokračuje ve striktně ekologické politice – oznámila plán na snížení emisí, jež produkují hospodářská zvířata. Tento program počítá s vybitím zhruba třiceti procent stád hovězího dobytka v zemi, přičemž v některých oblastech zemědělci nebudou moci chovat krávy vůbec. Plán vyvolal v řadách chovatelů obrovské rozčarování, ulice Nizozemska proto na protest zaplnily kolony traktorů.

Pamětník: V srpnu 1968 jsem dostal rozkaz střílet na Rusy a málem spustil třetí světovou

14. května 2022 19:37

Československá armáda dostala 21. srpna 1968 jasný rozkaz: Proti sovětským okupantům v žádném případě nepoužívat zbraně! Několik velitelů se kapitulaci alespoň pokusilo vzepřít. „Od našeho kapitána jsme dostali rozkaz, že když se u kasáren objeví ruské tanky, tak máme střílet. Vydali nám těžké zbraně a pak se tanky skutečně objevily,“ vypráví pro CNN Prima NEWS 72letý renomovaný fotograf František Zvardoň, který tehdy sloužil na západoněmeckých hranicích.

Když rozdíly mizí, 9. díl: Nemyslící stroje či obětavé společnice? Krávy a jejich (skrytý) svět

20. ledna 2022 13:00

S každým novým dílem vidíme, že jiná zvířata jsou nám podobnější, než jsme si kdy dříve mysleli. Jsou inteligentní a společenská. Vytváří si mezi sebou silná pouta a dovedou si poradit i v těch nejsložitějších situacích. A co je možná nejdůležitější – ze všech sil se snaží vyhnout bolesti a utrpení.