reklama

Kreml

Výpis příspěvků ke štítku „Kreml“

Lepší verze Putinovi, horší pro „lidi“. Rusko zahájilo výrobu svého Rolls-Roycu

3. června 2021 10:56

Zbrusu nová ruská limuzína Aurus Senat se světu představila už v roce 2019 na autosalonu v Ženevě. Zahájení její výroby v továrně Jelabuga v Tatarstánu však proběhlo až nyní, kdy byly dokončeny veškeré přípravné práce. Rolls-Royce z dálného východu je jakýmsi Těremským palácem na čtyřech kolech. Hrstku vyvolených v čele s Vladimirem Putinem uhrane prvotřídním luxusem a nebeským komfortem, čemuž odpovídá i jeho pořizovací cena.

Summit Biden–Putin bude v Ženevě. Prezidenti proberou vztahy obou zemí i pandemii

25. května 2021 16:28
Aktualizováno

Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden se setkají 16. června v Ženevě. Podle tiskových agentur to v úterý oznámil Kreml i Bílý dům. Podle agentury TASS Kreml označil za hlavní témata dvoustranné vztahy, strategickou stabilitu, urovnání regionálních konfliktů a boj s pandemií. Podle prohlášení Bílého domu chce Biden obnovit předvídatelnost a stabilitu ve vzájemných vztazích.

Češi jako pomocníci Hitlera, pomníky legionářů v ohrožení. Expert varuje před reakcí Rusů

17. května 2021 14:10

Jak Putin řekl, tak i udělal. Ruský prezident koncem dubna v tradičním poselství k oběma komorám parlamentu oznámil, že nikomu nedovolí, aby ve vztahu k Rusku překročil pomyslnou červenou linii. A v případě jejího překročení bude tvrdě a rezolutně reagovat. Česká republika se dostala za tuto pomyslnou hranici. Co to pro Česko a Čechy může znamenat?

Chodorkovskij: Kreml může do akcí zapojit komunistu Ondráčka. Kontakty má i na vládě

11. května 2021 11:39
Aktualizováno

Rusko má kontakty s vysoce postavenými vládními činiteli v Česku a organizuje akce, jichž se tito lidé účastní. Prohlásil to někdejší ruský ropný magnát a kritik Kremlu Michail Chodorkovskij. Podle jeho slov Kreml také tvrdí, že do svých zahraničně-politických akcí může zapojovat české komunisty. Chodorkovskij v pondělí členům zahraničního výboru Evropského parlamentu řekl, že ruský prezident Vladimir Putin si prostřednictvím spřátelených oligarchů získává spojence v řadě dalších zemí EU včetně Německa, Francie či Polska.

Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu

5. května 2021 20:23

Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na YouTube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.

Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček

18. dubna 2021 23:58

Podezření, že do výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 byly zapojeny ruské tajné služby, bude mít podle odborníků dopad nejen na politické, ale také na ekonomické vztahy Česka s Ruskem. Může to případně negativně ovlivnit i některé zakázky tuzemských firem, například ze strojírenství. „Zdražení ruského plynu nehrozí, Evropa za něj velmi dobře platí,“ sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Ukrajinský prezident zamířil k bojové linii. Rusko přesouvá lodě do Černého moře

8. dubna 2021 14:42

Prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek zamířil na východ Ukrajiny, kde v poslední době panuje napjatá situace. Na linii oddělující ukrajinské ozbrojené jednotky a síly proruských separatistů se dále střílí a armáda ve čtvrtek informovala o dalším zabitém ukrajinském vojákovi, uvedla agentura Reuters. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax oznámilo, že přesouvá do Černého moře přes deset lodí na vojenské cvičení.

reklama