Kreml

Výpis příspěvků ke štítku „Kreml“

Vzpoura proti Vladimiru Putinovi? Prezidentova pravá ruka volá po jeho likvidaci

12. listopadu 2022 10:54

Proti vládci Kremlu Vladimiru Putinovi se obrací hněv stále většího počtu jeho příznivců. A překvapivě i těch, které bychom směle mohli označit za skalní. Naposledy svému „carovi“ poslal několik zlých slovíček Putinův ideolog a vrchní poradce Alexandr Dugin, jak uvedl britský list Mirror. Tentýž Dugin, jehož dcera nedávno zahynula při bombovém útoku.

Existuje život po Putinovi? Ruské elity ho mají dost, tvrdí odborníci a jmenovali nástupce

1. listopadu 2022 07:32

Vladimir Putin se nachází v situaci, v jaké se za celých 23 let svého panování neocitl. Přestože se podle oficiálních průzkumů těší oblibě drtivé většiny ruských občanů, jeho popularita je ve skutečnosti mnohem nižší. A dokonce se o něm začíná nepěkně hovořit i mezi příslušníky ruských elit, které vládce Kremlu až do vojenského přepadení Ukrajiny takřka bezmezně podporovaly.

Putinův propagandista šokuje dalšími výroky. Vymažme Charkov z povrchu zemského, vyzval

29. října 2022 15:31

Zatímco před několika měsíci ruští propagandisté mluvili především o rychlém obsazení Ukrajiny za účelem „denacifikace a demilitarizace“, po neúspěchu nyní hlásné trouby Kremlu hovoří o nasazení jaderných zbraní i o kompletním vybombardování některých ukrajinských měst. Například moderátor a dvorní promoskevský komentátor Vladimir Solovjov navrhl, aby ruská armáda vymazala Charkov a Mykolajiv z povrchu zemského.

Putinova „kmotřenka“ utekla z Ruska, policii unikla na Západ po razii. Označí ji Kreml za agentku?

27. října 2022 14:17

Roky se o Xeniji Sobčakové mluví jako o „kmotřence“ Vladimira Putina. Ruský prezident měl ještě před jejím narozením úzký vztah s její rodinou, zejména otcem Anatolijem Sobčakem, nyní se však vše mění. V domě novinářky policie provedla razii, údajně kvůli kritice války na Ukrajině. Následně Sobčaková uprchla z Ruska. Navíc jí hrozí, že bude označena za zahraniční agentku.

Tanky nefungují, ty ku*vy nás posílají na porážku. Okupant zhodnotil stav ruské armády

27. října 2022 06:05

Ukrajinské zpravodajské služby zachytily další zajímavý hovor mezi ruským vojákem a jeho manželkou. Okupant, který bojuje v Doněcké oblasti, na nahrávce ženu žádal, aby se urychleně obrátila na ruské ministerstvo obrany a vyřešila problém s vadnými tanky. Ty se totiž podle vojáka zastavují každých 50 metrů. Muž rovněž nešetřil ostrou kritikou ruského vojenské vedení. Ruští vojáci kromě jiného prý nesmí odvážet těla mrtvých kolegů a ani volat svým příbuzným.

Útočníci z Kerčského mostu zadrženi, chlubí se Kreml. Kamion s výbušninou měl řídit Rus

12. října 2022 08:05
Aktualizováno

Ruská tajná služba FSB oznámila, že zadržela osm podezřelých z útoku na Kerčský most, včetně pěti Rusů a tří občanů Ukrajiny a Arménie. Za organizátora útoku podle ruské agentury TASS označila šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova. Ukrajinská rozvědka označila tvrzení FSB za nesmysl a odmítla se k nim dál vyjádřit. Kyjev se k zodpovědnosti za sobotní explozi na mostě, který spojuje Rusko s anektovaným Krymem, nepřihlásil.

Ponížený Putin? Po prezidentovi Kyrgyzstánu musel potupně čekat i na Erdogana

18. září 2022 17:32

Dvoudenní summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu se nesl v duchu bizarních událostí. Už ve čtvrtek ruského prezidenta Vladimira Putina uvedl do rozpaků jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání několik desítek vteřin potupně čekat. Totéž o den později udělali i představitelé Indie, Ázerbájdžánu a Turecka. Chodit na mezinárodní schůzky pozdě paradoxně bývalo Putinovým oblíbeným gestem.

Ruští špioni jsou na českých úřadech, ve firmách i v Evropské komisi, varuje expert

15. září 2022 23:04

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Zprávu Deníku N potvrdili členové vlády i bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Zjištění BIS nepřekvapilo někdejšího vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla ani bývalého ministra financí Ivana Pilipa.

Putin vede Rusko k rozpadu. Osvobodíme další města a propaganda se zlomí, hrozí Ukrajinci

15. září 2022 21:30

Pokud se ruská armáda nestáhne z Ukrajiny a Krymu, hrozí, že se Rusko rozpadne. Podle agentury Unian to uvedl poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Jedním z nejdůležitějších výsledků ukrajinské protiofenzivy v Charkovské oblasti je podle něj to, že v Rusku začali lidé veřejně kritizovat Putina i jeho stoupence. Jsou mezi nimi podnikatelé i někteří veřejní činitelé.

Plán se zhroutil, žoldáci a staré zbraně Ukrajinu neporazí. Putina už kritizují i jeho věrní

14. září 2022 10:36

Ukrajinská protiofenziva na severovýchodě země v Charkovské oblasti Rusy totálně zaskočila. Okupanti se aktuálně zmůžou leda na ústup, jenž se v některých místech mění na vyložený úprk, když za sebou nechávají i výstroj. Válečné snahy prezidenta Vladimira Putina začínají kritizovat i sami Rusové. A to dokonce i ti, kteří invazi doposud podporovali.