reklama

Spot k očkovací kampani je špatný, tvrdí olomoučtí lékaři. Natočili vlastní video

Vláda na podporu vakcinace nechala natočit spot, který má lidi pomoci přesvědčit, aby se nechali očkovat. Podle odborníků se však příliš nepovedl, jelikož neodpovídá na základní otázky týkající se očkování. Olomoučtí lékaři dokonce reagovali tím, že natočili vlastní video.

reklama

Venkovní reklamu v podobě letáků, plakátů a billbordů kampaň nezahrnuje. V době, kdy vláda doporučuje zůstávat doma, se rozhodla oslovit občany prostřednictvím rádia, televize a internetu. Po první nepovedené propagaci očkování v novinách zveřejnila vláda spot s verši Jiřího Wolkera. Chybí v něm však zásadní informace.

K tématu

„Pokud by to bylo součástí promyšlené dobře fungující kampaně, tak by to bylo v pořádku. Nicméně to neodpovídá na mnoho otázek, které si lidé kladou, třeba kdy bude možné se očkovat. Spot vůbec nekomunikuje se skupinou lidí, která se bohužel už teď ostře vymezuje proti očkování,“ míní odbornice na politický marketing Anna Shavit.

Lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc se proto rozhodli natočit vlastní video. „Myslím si, že když v tom spotu uvidí právě ty nejtěžší případy pacientů – a jsou to pacienti středního věku, vůbec ne ti starší – kteří mají velmi špatnou prognózu, tak to by je mělo přesvědčit,“ říká přednosta I. interní kliniky kardiologické z FN Olomouc Miloš Táborský.

Do kampaně by se mohly zapojit známé osobnosti

Vláda také uvažuje o možnosti, že by do kampaně zapojila známé osobnosti. „Kdybych byl požádán ministerstvem zdravotnictví, abych podpořil očkovací kampaň, řekl bych ne,“ říká zpěvák Matěj Ruppert, přestože očkování je podle něj důležité.

Odlišný postoj má zpěvák Matěj Homola. „Myslím si, že očkování je východisko z této situace a klidně bych svůj obličej ministerstvu zdravotnictví jako instituci propůjčil. Otázka je, jestli bych ho propůjčil současnému ministerstvu,“ míní Homola.

Podle resortu bude v lednu spuštěna masová mediální kampaň, na které spolupracuje s Úřadem vlády.

Tagy: reklama očkování spot Matěj Homola vláda Anna Shavit Matěj Ruppert Fakultní nemocnice Olomouc

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama