reklama

Spot k očkovací kampani je špatný, tvrdí olomoučtí lékaři. Natočili vlastní video

Vláda na podporu vakcinace nechala natočit spot, který má lidi pomoci přesvědčit, aby se nechali očkovat. Podle odborníků se však příliš nepovedl, jelikož neodpovídá na základní otázky týkající se očkování. Olomoučtí lékaři dokonce reagovali tím, že natočili vlastní video.

reklama

Venkovní reklamu v podobě letáků, plakátů a billbordů kampaň nezahrnuje. V době, kdy vláda doporučuje zůstávat doma, se rozhodla oslovit občany prostřednictvím rádia, televize a internetu. Po první nepovedené propagaci očkování v novinách zveřejnila vláda spot s verši Jiřího Wolkera. Chybí v něm však zásadní informace.

„Pokud by to bylo součástí promyšlené dobře fungující kampaně, tak by to bylo v pořádku. Nicméně to neodpovídá na mnoho otázek, které si lidé kladou, třeba kdy bude možné se očkovat. Spot vůbec nekomunikuje se skupinou lidí, která se bohužel už teď ostře vymezuje proti očkování,“ míní odbornice na politický marketing Anna Shavit.

Lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc se proto rozhodli natočit vlastní video. „Myslím si, že když v tom spotu uvidí právě ty nejtěžší případy pacientů – a jsou to pacienti středního věku, vůbec ne ti starší – kteří mají velmi špatnou prognózu, tak to by je mělo přesvědčit,“ říká přednosta I. interní kliniky kardiologické z FN Olomouc Miloš Táborský.

Do kampaně by se mohly zapojit známé osobnosti

Vláda také uvažuje o možnosti, že by do kampaně zapojila známé osobnosti. „Kdybych byl požádán ministerstvem zdravotnictví, abych podpořil očkovací kampaň, řekl bych ne,“ říká zpěvák Matěj Ruppert, přestože očkování je podle něj důležité.

Odlišný postoj má zpěvák Matěj Homola. „Myslím si, že očkování je východisko z této situace a klidně bych svůj obličej ministerstvu zdravotnictví jako instituci propůjčil. Otázka je, jestli bych ho propůjčil současnému ministerstvu,“ míní Homola.

Podle resortu bude v lednu spuštěna masová mediální kampaň, na které spolupracuje s Úřadem vlády.

Tagy:
reklama očkování spot Matěj Homola vláda Anna Shavit Matěj Ruppert Fakultní nemocnice Olomouc

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Živě
ON-LINE: Basketbalisté s Francouzi prohráli. Cesta za postupem se komplikuje

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec. Čeští basketbalisté odehráli druhý zápas na hrách, ve kterém podlehli Francii.

reklama

Domácí zpravodajství

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

reklama