krk

Výpis příspěvků ke štítku „krk“

CNN: Pro machistické hokejisty jsou chrániče krku slabost. Když si je neberou, hrozí jim smrt

V souvislosti s nedávným úmrtím 29letého hokejisty Adama Johnsona, který podlehl zranění způsobenému bruslí v oblasti krku, se v hokejovém světě čím dál více hovoří o plošném nošení chráničů krku. Tomu se však mnozí hokejisté brání. Podle kanonýra týmu Washington Capitals T. J. Oshieho za to může tvrdohlavost vrcholových sportovců. V hokeji je větší množství ochranných pomůcek často považováno za slabost, potvrdil sportovní komentátor Seth Bennett. Neblahý trend se podle odborníků přesto mění, píše web CNN.

Milenku škrtil, pak jí Kopecký podřízl krk. Udělala si to sama, hájil se, teď činu lituje

Neudělal jsem to, podřízla se sama. Tak před 12 lety hovořil Lukáš Kopecký. Ačkoliv se k brutální vraždě své 19leté milenky zprvu nechtěl doznat, v průběhu vyšetřování otočil. Nyní svého činu lituje a chtěl by se změnit: „Svůj trest si zasloužím. Vzal jsem lidský život a nejde to odčinit.“ Příběh, včetně osobní zpovědi vraha, vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Bez lítosti, který pojednává o nejobávanějších zločincích Česka.

Nové informace o zdraví nadějného hokejisty. Kosův agent promluvil o následcích faulu

Velký strach střídá úleva. Zranění české hokejové naděje Jakuba Kose nejsou natolik vážná, že by mladému sportovci musela způsobit zdravotní komplikace. Podle agenta Marka Vorla mladík mluví i chodí normálně. Původní obavy, že by medailista z juniorského mistrovství světa mohl po tvrdém naražení na mantinel ochrnout, se nenaplnily. Dokonce by prý v blízké době mohl začít znovu trénovat. Několik hokejistů v minulosti ale takové štěstí nemělo.

Omikron nepoškozuje plíce jako jiné mutace, tvrdí vědci. Vysvětlili, proč je nakažlivější

Stále více výzkumů ukazuje, že omikron infikuje spíše krk než plíce. To může podle vědců vysvětlovat, proč je sice nakažlivější, ale méně smrtelný než ostatní varianty covidu. Šest studií, které byly publikovány koncem minulého roku, poukazují na to, že omikron poškozuje plíce pacientů daleko méně. Studie nyní musí ještě posoudit další vědci.