CNN Prima News Kroměříž

Kroměříž

Výpis příspěvků ke štítku „Kroměříž“

MAPA: Kde v Česku najdete nejzajímavější vánoční trhy? Okouzlí prostředím i programem

Aktualizováno

Vůně svařáku, cukroví, zasněžené náměstí či náves a čas strávený s nejbližšími. Každoročně se na vánoční nebo adventní trhy těší statisíce lidí. Mezi nejvyhlášenější patří ty na Staroměstském náměstí v Praze, stejně krásnou vánoční atmosféru však mohou nabídnout i menší trhy napříč republikou. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala patnáct míst, kam můžete s rodinou a přáteli vyrazit před Štědrým dnem načerpat sváteční náladu.

Rozložená psychiatrie v Kroměříži: S novým vedením výpovědi stáhneme, slíbili lékaři

Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vznikla v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži (PNKM) patová situace, různá nedorozumění a nepochopení. Při návštěvě PNKM se se všemi zaměstnanci shodl na tom, že všem jde o péči o pacienty. V nemocnici podala na konci května kvůli sporům s ředitelem nemocnice Pavlem Polákem výpověď polovina z 12 primářů a primářek, 11 z 19 atestovaných lékařů a tři z osmi atestovaných klinických psychologů. Vedení PNKM včetně Poláka před týdnem rezignovalo na své funkce, odejde ke konci června.

Místo hlídání měl dívky znásilňovat. Muž z Kroměříže dostal za zneužívání školaček 10 let

Za zneužívání školaček v Kroměříži uložil v pondělí zlínský krajský soud pětapadesátiletému muži úhrnný desetiletý trest vězení. Státní zástupkyně navrhovala trest 8,5 roku, obhajoba žádala zproštění obžaloby. Muž připustil, že dívky ze sousedství, které chodily na první stupeň základní školy, několikrát hlídal, vinu však popřel. V minulosti byl za sexuální delikty vůči dětem dvakrát soudně trestaný. Za znásilnění, pohlavní zneužití a ohrožování výchovy dítěte mu nyní hrozilo pět až 12 let vězení. Žalobkyně se práva na odvolání vzdala, obžalovaný na jednání nepřišel, k trestu se tedy nemohl vyjádřit.