reklama
CNN Prima News Krteček

Krteček

Výpis příspěvků ke štítku „Krteček“

Krteček neobměkčí naše srdce, pivem si nás nekoupíte: Rusové mění pohled na Česko

3. května 2021 17:08

Kreml považuje Českou republiku za nepřátelský stát. Zatím neoficiálně, ale Česko se ocitlo na seznamu Rusku nepřátelských států. Improvizovaný přehled zemí, které si to s Kremlem měly rozházet, se objevil v nejpopulárnější ruské politické talk show 60 minut na kanálu Rossija. Ani prostí Rusové nejsou v negativních emocích vůči Česku pozadu.

Zdeněk Miler, duchovní otec slavného Krtečka, se narodil před sto lety

21. února 2021 19:46

Známe ho všichni. S kresleným Krtečkem vyrostly generace nejen českých dětí. Život roztomilému zvířátku dal výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler. Přesně před sto lety, 21. února 1921, se narodil v Kladně. Tam, až to situace dovolí, zpřístupní rozšířenou expozici o umění svého slavného rodáka.

INTERVIEW: Vynesl do vesmíru Krtečka a českou vlajku. Na Měsíc se podívá i první žena

12. června 2020 20:32

Má za sebou čtyři mise na Mezinárodní vesmírné stanici, spolupracuje s mnoha společnostmi, které zkoumají vesmír, a nyní se také věnuje popularizaci vědy. „Usilovně pracujeme na misi na Měsíc a na Mars se určitě také jednou podíváme,“ tvrdí astronaut NASA Andrew Feustel, který byl hostem pátečního pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Rozpovídal se též o životě ve vesmíru a plánech agentury NASA.

reklama