Krvavá lázeň na mítinku radikálního duchovního. Desítky mrtvých a na dvě stovky zraněných

Krvavý atentát se odehrál na shromáždění stoupenců radikálního duchovního a vůdce islamistické strany v okrese Badžur na severozápadě Pákistánu u hranic s Afghánistánem. Během shromáždění explodovala bomba. První odhady hovoří o zhruba 40 mrtvých, dalších zhruba 200 lidí utrpělo zranění. Pozadí útoku je zatím nejasné.

Shromáždění se konalo na okraji města Chár a byly na něm stovky lidí. Po výbuchu zůstali na zemi mrtví, zakrvácení zranění, převrácené židle. Policie uvedla, že poranění účastníci setkání byli po explozi odváženi do hlavní nemocnice ve městě a že někteří z nich jsou v kritickém stavu.

ČTĚTE TAKÉ: Auta létala vzduchem. Exploze roztrhala ulici v Johannesburgu, jeden člověk zemřel

Na místo pro zraněné také přiletěly vrtulníky a dopravují je do Péšávaru, metropole provincie Chajbar Pachtunchvá. „Nedokážeme říct, kolik lidí zemřelo, ale na místě je mnoho mrtvol,“ řekl agentuře DPA zástupce policie.

Agentura AP píše, že Rahmán je považován za duchovního blízkého radikálnímu hnutí Tálibán. Jím vedená strana je součástí současné pákistánské vládní koalice. Není jasné, zda Rahmán na shromáždění byl. V Pákistánu se konají politické mítinky před letošními parlamentními volbami. Ty se budou konat na podzim. Strana JUI-F byla terčem útoků už v minulosti.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Krymským mostem otřásly exploze

Tagy: