CNN Prima News shromáždění

shromáždění

Výpis příspěvků ke štítku „shromáždění“

Izraelka v Praze: Nekontrolovatelně jsem plakala. Žiju noční můru, bojím se o své rodiče

Od soboty se každý den modlím za všechny. Ráno, odpoledne, v noci před spaním. Žiju noční můru, svěřila se redakci CNN Prima NEWS mladá izraelská studentka Dina. Ačkoliv studuje v Německu, zrovna byla na návštěvě své kamarády v České republice, když došlo k útoku palestinských radikálů na izraelském území. Její rodina pochází ze severní části země, kde panuje obří napětí – i kvůli Libanonu. „Strašně se bojím o své rodiče. Neviděla jsem je dva roky. Chci je ještě vidět živé a zdravé,“ řekla reportérovi.

„Sbohem, Zemane“ i řečníci na štaflích. Na Hradě se při shromáždění sešly stovky lidí

Od nového prezidenta chtějí slušnost, demokratické hodnoty a lidskost. Stovky lidí se na druhém nádvoří Pražského hradu v neděli symbolicky rozloučily s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman. Demonstranti také upozornili na důležitost prezidentské volby. Shromáždění s názvem Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad, které se koná několik dní před prvním kolem prezidentské volby, organizuje spolek Milion chvilek. U bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu se tvořily fronty.

Hrad je veřejné prostranství, rozhodl soud. Kverulant může v areálu pořádat shromáždění

Pražský soud vyhověl správní žalobě organizace Kverulant, která plánuje na neděli shromáždění v areálu Pražského hradu. Kverulant podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva vnitra, které argumentovalo tím, že areál není veřejným prostranstvím. Páteční verdikt, podle nějž se má vnitro věcí dále zabývat, je pravomocný. Kverulant kritizuje prezidenta Miloše Zemana za to, že Hrad uzavřel.

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Na Trumpův mítink v Oklahomě chce přijít až milion lidí

Americký prezident Donald Trump zahájí v sobotu novou část své předvolební kampaně směrem k listopadovým volbám. Po více než třech měsících od svého posledního mítinku zavítá do oklahomského města Tulsa. Už dva dny se před arénou BOK Center, kde se akce koná, tvoří velké fronty Trumpových příznivců. Ve stejnou dobu se v Oklahomě očekává i oslava výročí propuštění otroků a protesty za smrt George Floyda.