CNN Prima News atentát

atentát

Výpis příspěvků ke štítku „atentát“

Putin chystá atentát na Lukašenka, tvrdí institut. Popsal plán na zapojení Bělorusů do války

28. listopadu 2022 06:40

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko jde sice svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi téměř ve všem na ruku, ale to už možná nestačí. Institut Roberta Lansinga pro hrozby ve světě a studium demokracie, americká nevládní organizace, totiž přišel s informací, že by se Kreml mohl pokusit na běloruskou hlavu státu spáchat atentát, aby následně získal kontrolu nad běloruskými vojenskými silami.

Nizozemské princezně hrozí atentát. Královský pár se odhodlal k nezvyklému kroku

14. října 2022 23:21

Nizozemský královský pár během státní návštěvy Švédska oznámil překvapivou zprávu. Jejich dcera a dědička trůnu Catharina-Amalia musela kvůli obavám z možného útoku dočasně opustit svůj studentský domov v Amsterdamu a vrátit se zpět do Haagu. Prohlášení královského páru je velice neobvyklé. Není zvykem, že by kdokoliv komentoval bezpečnostní opatření, která se týkají panovnické rodiny.

Za atentátem na Duginovou stáli Ukrajinci. Ani se nás nezeptali, tvrdí zpravodajci USA

6. října 2022 16:23

Americká zpravodajská služba přišla s citlivým a možná poněkud šokujícím tvrzením, že za atentátem na Darju Duginovou v Moskvě skutečně stáli Ukrajinci. Což tvrdil od začátku ruský režim. K operaci měla dát souhlas část ukrajinské vlády. Zpravodajská služba USA údajně o ničem nevěděla, její členové tvrdí, že by se v takovém případě pokusili atentátu zabránit. Ukrajinci nadále odmítají, že by atentát organizovali.

Putinova milenka na potratu a atentát na jeho limuzínu. Přímo z Ruska se šíří záhadné zprávy

15. září 2022 11:43

Telegramový účet General SVR, který podle některých lidí sdílí utajované informace z prostředí Kremlu, uvedl, že na ruského prezidenta Vladimira Putina měl být údajně spáchán atentát. U kola jeho limuzíny mělo totiž cosi „bouchnout“. General SVR rovněž v jiném příspěvku tvrdí, že Putin poslal svou milenku na potrat.

Flegr: Atentát na Duginovou? Škoda, že v autě neseděl i její otec. Nemusel by teď truchlit

26. srpna 2022 16:28

Politici v posledních dnech vášnivě rozebírali slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o tom, že jí není líto smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandra Dugina. Do veřejné diskuse se zapojil i evoluční biolog Jaroslav Flegr. Ten zmínil svou lítost nad tím, že v době výbuchu auta nedaleko Moskvy neseděl ve voze kromě Duginové i její otec.

Černochová podporuje terorismus, zuří ruský ambasador. Rozčílila ho její slova o Duginové

23. srpna 2022 22:01

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Alexejevič Něbenzja obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) z podpory terorismu. Reagoval tak na její slova o tom, že jí není líto smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandera Dugina. 29letá Duginová, která zastávala radikální proruské postoje svého otce, zemřela v sobotu při explozi auta nedaleko Moskvy. Černochová ve své reakci sdělila, že vidí rozdíl mezi „oslavou terorismu a vyjádřením nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky“.

KOMENTÁŘ: Popletená Černochová nelituje smrti Duginové a zadělává na velký problém

22. srpna 2022 16:47

A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, napsala zřejmě pod návalem emocí na sociální síti ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Komentář se vztahoval k události, při níž v sobotu po explozi nastražené výbušniny zahynula Darja Duginová, dcera ruského prokremelského ideologa Alexandra Dugina. Ministryně s koulemi? Nikoli, spíš projev potenciálně velmi nebezpečného nepochopení. Nepochopení klíčového rozdílu mezi barbarstvím a civilizací.

Kdo je „Putinův mozek“? Dugin chtěl vymazat Ukrajinu, sní o novém SSSR ovládajícím i Česko

22. srpna 2022 09:50

Měl to být zřejmě on, kdo měl v sobotu večer v Moskvě zemřít. Zahynula ale jeho dcera. Ultranacionalistický ideolog Alexander Dugin tak nejspíš jen o vlásek unikl atentátu. Nepřátel má kvůli prosazování svých myšlenek celou řadu. Dvorní ideolog ruského vládce, který si vysloužil přezdívku Putinův mozek, je už léta architektem plánů na připojení bývalých států Sovětského svazu zpět k Rusku. Jeho myšlenka zahrnuje i všechny tehdejší satelity, tedy i připojení Česka a Slovenska.