reklama
CNN Prima News atentát

atentát

Výpis příspěvků ke štítku „atentát“

Přestřelky na ulicích, pokus o atentát i těžký konec. Kdo byl mafiánský boss „Borža“?

Slovenský mafiánský boss Dušan Borženský několik let v podstatě šéfoval podsvětí v Košicích a měl svůj podíl mimo jiné na několika vraždách. „Borža“, jak se mu přezdívalo, kvůli nim strávil více než dvě desítky let ve vězení. Přežil pokus o atentát, ale nakonec se mu osudným stala rakovina. Nemoc vedla i k jeho předčasnému propuštění z vězení do hospice, kde dožil.

Kauza Vrbětice měla odvrátit pozornost od atentátu na Lukašenka, píší v Rusku

Krycí manévr Západu, jak kamuflovat plánovaný atentát na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Tak některá ruská média hodnotí sobotní zveřejnění informací o možném zapojení Ruska do výbuchů skladů ve Vrběticích v roce 2014. O údajném připravovaném útoku na běloruskou hlavu státu a jeho rodinu promluvila v sobotu ruská FSB. Podle Lukašenka za vším stojí Spojené státy americké.

Útočníci spáchali u Teheránu atentát na architekta íránského jaderného programu

Aktualizováno

Prominentní íránský nukleární fyzik Mohsen Fachrízádeh podlehl v nemocnici zraněním, která utrpěl při pátečním útoku nedaleko Teheránu. Informovala o tom íránská státní média. Západní zdroje označují Fachrízádeha za šéfa íránského programu jaderných zbraní. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf ve své reakci na Twitteru naznačil, že je za útokem Izrael. S odkazem na tři zpravodajské zdroje útok Izraeli připsal také americký deník The New York Times (NYT).

reklama