CNN Prima News atentát

atentát

Výpis příspěvků ke štítku „atentát“

Váleční zločinci budou čelit odplatě. Ukrajinci informovali o atentátu na ruského majora

Střelná zranění utrpěl při atentátu v ruském městě Engels významný ruský velitel Oleg Stegačev. O události informovalo v sobotu Hlavní ředitelství rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR). Všichni váleční zločinci budou čelit odplatě, poznamenali k útoku zpravodajci. Major Oleg Stegačev velel posádce ruského strategického bombardéru Tu-95 a měl se podle Ukrajinců podílet na raketových útocích na civilní cíle. Zatím není jasné, zda atentát přežil, ani kdo za ním stál.

Dávný „ostrov míru“ Ekvádor se zmítá v chaosu. Co bylo rozbuškou nepokojů a kdo je boss Fito?

Brutální vraždy politiků, teror v ulicích nebo kontrola nad provozem věznic – taková je realita krvavých bojů gangů, které se v Ekvádoru přetahují o prvenství v dodávání drog do zahraničí. Situace v zemi se výrazně zhoršila poté, co z vězení uprchl údajný šéf obávaného gangu Los Choneros Adolfo Maciás Villamar známý pod přezdívkou Fito. Jak se z dříve klidného Ekvádoru stalo bojiště zločineckých skupin o moc a kdo je nebezpečný boss jedné z hlavních skupin na poli obchodu s drogami?

Zemřel „věčný poslanec“ Schäuble. Zasadil se o sjednocení Německa, po atentátu ochrnul

Zemřel bývalý předseda Spolkového sněmu, dlouholetý ministr vnitra a financí v několika německých vládách a výrazný politik Křesťanskodemokratické unie (CDU) Wolfgang Schäuble. Bylo mu 81 let. S odkazem na jeho rodinu o tom ve středu informovala agentura DPA. Schäuble byl znám jako houževnatý a chladnokrevný politik železné vůle a jako ministr financí zastánce úsporné politiky.

Šéfka libanonského tribunálu: Terorismus lze vidět i jako formu obrany, definici nemáme

Mezinárodní trestní justice nikdy nevyřeší vše a je často nepochopená. Kromě toho její efektivitě nepomáhá ani finanční náročnost, délka některých procesů nebo rozdílnost právních systémů jednotlivých zemí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Podle ní je jednou z třecích ploch také definice terorismu.

Nové svědectví o Kennedyho smrti: Agent zpochybňuje magickou kulku, střelců mohlo být víc

Nová kniha Paula Landise, bývalého agenta ochranky někdejší první dámy USA Jackie Kennedyové, rozbíjí teorii takzvané „magické kulky“. Ta se opírala o závěr, že prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho a guvernéra Texasu Johna Connalyho měla zasáhnout stejná střela. Podle Landise to není možné, protože kulku prý našel on na zadním sedadle limuzíny. Na přední sedadlo, kde seděl guvernér, se tedy tato kulka nemohla dostat. Pokud by se jeho výpověď ukázala jako pravdivá, mohla by zpochybnit závěr vyšetřování, že Lee Harvey Oswald byl jediným atentátníkem.

Při atentátu zahynul ekvádorský kandidát na prezidenta. Jednoho z útočníků policie zastřelila

Aktualizováno

V Ekvádoru zastřelili ve středu večer místního času kandidáta prezidentských voleb, které se v této zemi konají 20. srpna. Ekvádorský prezident Guillermo Lasso kvůli tomu vyhlásil v celé zemi na 60 dní výjimečný stav, který už od minulého měsíce platil ve třech oblastech státu kvůli vlně násilí, jež jej sužuje dlouhodobě. Fernando Villavicencio, který podle průzkumů nebyl favoritem voleb, byl zastřelen v metropoli Quito, když odjížděl z volebního mítinku. Prezident Lasso také řekl, že prezidentské a parlamentní volby se uskuteční v daném termínu, zpřísněna budou ale bezpečnostní opatření.

ANALÝZA: Co když Rusko zavraždí Zelenského? Kyjev má záložní plán, Ukrajinci jsou jednotní

Pro Kreml jsem cílem číslo jedna, možná je to naposledy, kdy mě vidíte živého. Takto mluvil Volodymyr Zelenskyj krátce po vypuknutí ruské invaze v únoru 2022. I když od té doby iniciativu na bojišti převzali Ukrajinci, kyjevské vedení si je nadále vědomo vysokého rizika, pokud jde o ruské snahy Zelenského fyzicky zlikvidovat. Jaké dopady by smrt ukrajinského prezidenta měla? A je Kyjev na takový scénář vůbec připraven?

Putinovy dny sečteny. Po Prigožinově puči nevydrží ani devět měsíců jako Hitler, řekl historik

Po povstání Jevgenije Prigožina a jeho žoldnéřské armády jsou dny ruského prezidenta Vladimira Putina sečteny. Šéf Kremlu nevydrží u moci ani devět měsíců, které ještě zbývaly nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi po nezdařeném pokusu o atentát v létě 1944. V rozhovoru pro berlínský deník Tagesspiegel to řekl ruský historik a politolog Andrej Zubov.

V Rusku zastřelili velitele ponorky. Na Ukrajině měl nařídit raketový útok na město

Ukrajinská vojenská rozvědka potvrdila pondělní úmrtí velitele ruské ponorky Krasnodar Stanislava Ržického, který byl zastřelen v parku na jihu Ruska. Ržického dávají ukrajinská média do souvislosti s loňským útokem na město Vinnycja, které podle ukrajinské armády zasáhly střely Kalibr vypálené z ponorky v Černém moři. Ruští vyšetřovatelé v úterý večer oznámili, že dopadli muže, podezřelého z vraždy velitele.