reklama
CNN Prima News atentát

atentát

Výpis příspěvků ke štítku „atentát“

Stříleli nás jako zvířata, vzpomínali přeživší na teroristický útok v klubu Bataclan

6. října 2021 22:52

Lidé, kteří přežili teroristický útok 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan, ve středu před soudem s obviněnými z atentátů popsali, jak se vydávali za mrtvé nebo se schovávali ve skříních, aby unikli střelcům, kteří pálili do davu. Někteří svědci vypověděli, že cítili, jak na nich ulpělo maso poté, co se sebevražední atentátníci na místě odpálili.

Biden znechutil válečné veterány: Při uctění obětí z Kábulu sledoval hodinky

30. srpna 2021 18:30

Prezident Spojených států amerických Joe Biden čelí ostré kritice za to, že se podíval na hodinky. Stalo se tak totiž jen několik vteřin po uctění památky 13 amerických vojáků zabitých při čtvrtečním sebevražedném atentátu ISIS v Kábulu. Vůči jeho chování se veřejně ohradilo několik válečných veteránů i politiků, kteří jeho chování považují za urážku padlých.

Odveta za atentát u letiště: USA útočily v Afghánistánu. Cíl byl zabit, hlásí Pentagon

28. srpna 2021 05:26

Spojené státy v sobotu na východě Afghánistánu s pomocí dronu podnikly útok na údajného „plánovače“ organizace Islámský stát –⁠ Chorásán. Podle agentury DPA jde o reakci na teroristický útok, při němž ve čtvrtek u kábulského letiště přišlo o život nejméně 169 Afghánců a 13 amerických vojáků. Cíl byl podle prvních údajů zabit, informoval v noci na sobotu Pentagon. Prohlášení neuvádí, zda se cíl přímo podílel na čtvrtečním útoku u bran letiště.

Německý prezident Steinmeier se poklonil památce parašutistů, Zeman gesto ocenil

26. srpna 2021 10:42

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve čtvrtek u krypty pravoslavného kostela v Resslově ulici v Praze uctil památku československých výsadkářů, kteří padli v boji s nacisty po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Národní památník hrdinů heydrichiády navštívil během své třídenní cesty do Prahy jako první německý prezident. Steinmeier na místo položil věnec, poté zamířil na prohlídku krypty. Jeho český protějšek Miloš Zeman jej za gesto ocenil.

Přežila tři atentáty, Tálibán jí zastřelil otce. Čekám na smrt, svěřila se starostka

18. srpna 2021 09:19

Ženy v Afghánistánu dokázaly za dvacet let získat dostatečná práva na to, aby mohly být v politice. To se povedlo třeba 29leté Zarifě Ghafariové, nejmladší starostce v zemi. Poté, co Tálibán obsadil hlavní město, prchla. Ví, že se ji hnutí pokusí zabít. Již v minulosti se o to třikrát jeho stoupenci pokusili. Čekám, až si pro mě přijdou, svěřila se zničená žena.

První dáma Haiti popsala nájemnou vraždu svého muže. Předstírala, že je mrtvá

4. srpna 2021 15:28

Smrt prezidenta Haiti Jovenela Moiseho přišla naprosto nečekaně. Atentát má na svědomí záhadné komando, hlavu ostrovního státu zavraždili přímo v jeho rezidenci. V domě byla tou dobou i první dáma Martine Moiseová. Sama při hrozivé akci utrpěla zranění a měla za to, že atentátníci zastřelí i ji. V rozhovoru pro americkou televizi CNN popisuje okamžiky před i po atentátu na prezidenta Haiti.

Kulka, která zažehla velkou válku: Před 107 lety v Sarajevu zemřel Ferdinand d’Este

28. června 2021 14:26

Před 107 lety zastřelil atentátník Gavrilo Princip v bosenském Sarajevu následníka rakousko-uherského trůnu Ferdinanda d’Este a jeho ženu Žofii Chotkovou. Incident odstartoval první světovou válku a uvrhl Evropu do brutálního čtyřletého konfliktu. Samotný atentát byl ale už jen poslední kapkou v moři dlouhodobě napjatých vztahů mezi národy.

reklama