reklama

Kuny často přespávají v motorech aut. Při tom působí škody za tisíce korun

Kuny dělají řidičům a hlavně jejich autům v letních měsících čím dál větší problémy. Drobné šelmy si s oblibou k přenocování vybírají motory aut. Při tom ale často překousávají kabely a způsobují škody i za několik desítek tisíc korun.

reklama

Někteří motoristé se rozhodnou auto bránit například pachovými odpuzovači, ty ale nefungují ve všech případech.

K tématu

Jeden z prostředků, který řidičům pomáhá v boji proti kunám, je takzvaná rušička. Podle odborníků ale ani takový přístroj kuny vždy neodradí. Drobné šelmy většinou na motorových vozidlech působí škody v řádu několika tisíc korun. V případě luxusních vozidel se částka může vyšplhat až na sedmdesát tisíc korun.

V takových případech má podle odborníků smysl si připlatit za speciální pojištění, kuny se totiž rády vrací do stejných motorů. Nastražit tam na ně chemické prostředky už napadlo nejednoho řidiče. Tento způsob trávení kun je ale zakázaný a hrozí za něj i pokuta. Myslivci zase doporučují řidičům, aby střídali parkovací místa a auto nenechávali v blízkosti pole nebo lesa.

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama