Poslední šance nakoupit levněji. Dálniční známky s novým rokem podraží, podívejte se na ceník
škůdci
Výpis příspěvků ke štítku „škůdci“
Český řetězec stahuje z pultů oblíbenou pochoutku. Mohou v ní být škůdci, varuje
Supermarket Billa stahuje z preventivních důvodů z prodeje sušené meruňky. Má totiž podezření, že by v nich mohli být škůdci. Pokud je máte doma, neměli byste je konzumovat, upozorňuje řetězec na svém webu.
Máte na zahradě škůdce? Pak jste si je tam pozvali sami, říká entomolog
Pařez po nemocném stromu, kout zahrady s křovinami a kopřivami, kompost, jezírko s pozvolnými břehy a vzrostlá tráva s květinovými záhony – nějak takto by se dal popsat ráj pro hmyz, který může na své zahradě vytvořit každý. Ale proč bychom ho tam vlastně měli chtít?
Pusťte se do boje proti škůdcům rostlin doma i v zahradě
Podzimní období svádí k péči o pokojové rostliny, avšak nesmíme zanedbávat ani ovocné stromy. Vše je přitom možné provést bez jakýchkoliv jedů – za pomoci sofistikovaných nástrah, které dokonale zničí škůdce. Jak tedy co nejsnáze provést ochranu ovocných stromů a pokojových rostlin?
Jak ochránit rostliny přirozenou cestou před škůdci a nemocemi
Když se budeme řídit radami našich předků, kteří ctili přírodu a přirozeně věděli, jak v zahradě udržet harmonii a rovnováhu, dočkáme se zdravých a chutných plodů bez nemocí a škůdců. K pěstování není třeba žádných chemických prostředků, ty naopak půdu a rostliny zatěžují toxiny a po opakované aplikaci mohou zvyšovat i množství škůdců. Přirozené je organické pěstování plodin na poli i zahradě, ke kterému se dnes mnoho lidí vrací.
S neduhy na zahradě poradí Jan Kopřiva v naší listárně
Obvyklí či méně obvyklí škůdci a choroby na užitkových i okrasných rostlinách nám přidělávají vrásky na čele. Jan Kopřiva vám poradí s tím, co vás nejvíce trápí.
Slimáci znovu parazitují úrodu zahrádkářů. Fungují proti nim vaječné skořápky i sůl
Noční můrou zahrádkářů jsou okousané saláty, kedlubny či jahody. Jedná se o věčný boj se slimáky. Letos jich je v Česku dost. Každý teď zkouší, co umí, aby svou úrodu před těmito škůdci zachránil.
Nejčastější škůdci a choroby rostlin v zahradě
Škůdci a choroby nám v zahradě umějí pěkně zkomplikovat život. Nejen, že oslabují rostliny, které při silném napadení mohou až uhynout, ale mnohokrát dochází i k přenosu některých škůdců a chorob z jednoho druhu rostliny na jiný. Přínášíme přehled těch nejčastějších, které napadají rostliny na zahradě nejvíce.
Jak správně pečovat o plodovou zeleninu na záhonech i v nádobách
Už se těšíte na letošní úrodu? Jaro je teprve v rozpuku a mnozí z nás už netrpělivě čekají, až budou moci vysadit koupené nebo vlastnoručně předpěstované plodiny na zahradu či do skleníku. Ti, kteří zahradu nemají, mohou pro pěstování využít balkon nebo terasu a umístit rostliny do nádob vhodných pro pěstování zeleniny. Poradíme vám, jaké nádoby zvolit a jak o rostliny pečovat po jejich přesazení.
Kuny často přespávají v motorech aut. Při tom působí škody za tisíce korun
Kuny dělají řidičům a hlavně jejich autům v letních měsících čím dál větší problémy. Drobné šelmy si s oblibou k přenocování vybírají motory aut. Při tom ale často překousávají kabely a způsobují škody i za několik desítek tisíc korun.
Keňu sužují miliony sarančat. V sázce je potravinová bezpečnost
Kde se objeví, sežerou většinu vypěstovaných plodin. Keňu trápí miliony sarančat. Mnoho z nich ještě neumí létat, a tak mají hubitelé příležitost včas zakročit postřiky, dokud se škůdci nerozmnoží. Problém pomáhá řešit i OSN pro výživu a zemědělství. V sázce je totiž potravinová bezpečnost jedné z nejlidnatějších afrických zemí.