motor

Výpis příspěvků ke štítku „motor“

Přijde, přehryže, zamoří a zmizí. Kuny jsou pro elektromobily smrtelným nebezpečím

30. srpna 2022 00:45

Elektromobilisté zdědili od svých „fosilních“ kolegů několik trablů. Řada z nich jezdce na tichých voltech trápí ještě více. Ten asi nejnepříjemnější dokonce všichni sdílí i s majiteli nemovitostí či chovateli slepic. Jmenuje se kuna skalní, má na své straně většinu výhod a stojí za ní dokonce i zákon. Kabely jí chutnají bez ohledu na výši elektrického napětí.

Rozsudek smrti pro spalovací motory? Skandál, co si to EU dovoluje, zlobí se komentátor

29. června 2022 06:23

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie jednají o podrobnostech reformy emisního trhu i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory. Radikální návrh, který má začít platit již v roce 2035, má napříč členskými státy mnoho kritiků. Mezi nimi je i politický komentátor Daniel Kaiser. Ten celou věc označil za skandální zasahování Evropské unie do každodenních potřeb lidí.

Dražší auta, paliva i nové domy. Co by pro Čechy znamenal konec spalovacích motorů?

28. června 2022 22:11

Dražší auta i zvýšení zájmu o bazary. To čeká Čechy, pokud ministři životního prostředí EU schválí plán Fit For 55, který zahrnuje i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory už v roce 2035. Reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno celou věc označil za největší ekonomickou transformaci od roku 1989, pokud ji schválí i hlavy jednotlivých států. Radikální návrh má napříč členskými státy mnoho kritiků.

Letadlo v Číně při vzletu havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících

12. května 2022 05:32
Aktualizováno

Letadlo Airbus A319 společnosti Tibet Airlines v pátek při pokusu o vzlet na letišti ve městě Čchung-čching na jihovýchodě Číny havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících a devět členů posádky. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, 36 lidí se zranilo během evakuace, píše agentura Reuters s odkazem na prohlášení Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC).

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Čtyřletý chlapec za volantem limuzíny srazil chodce. Otec si nepamatuje, zda vypnul motor

17. července 2021 18:57

Čtyřletý chlapec, kterému se v Monaku podařilo usednout za volant luxusního vozu svého otce, srazil a vážně zranil chodce. Muž, který má belgické občanství a žije v Monaku, byl rychle převezen do nemocnice v Nice. V noci na sobotu podstoupil operaci, nyní je mimo ohrožení života. Rodina, jejíž dítě nehodu způsobilo, je podle AFP arménského původu a žije v Praze.