motor

Výpis příspěvků ke štítku „motor“

Chvíle hrůzy při přistání: Letadlu hořel motor, palubu cestujících zahalil hustý dým

Chvíle hrůzy zažili cestující v letadle společnosti Air China v neděli. Chvíli před přistáním v Singapuru začal letadlu hořet levý motor. Stroj nicméně bezpečně dosedl na přistávací dráhu a pasažéři se dostali do bezpečí pomocí nouzových východů. Někteří z nich utrpěli lehčí zranění. Podle společnosti šlo o mechanické selhání motoru, případ se stále vyšetřuje, píše web CNN.

Kupka střílí českou vládu do nohy, kritizuje trvání na syntetických palivech pirát Kolaja

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) střílí podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) českou vládu do nohy. První místopředseda Pirátů to řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Česko totiž – podobně jako další státy EU – trvá na využívání syntetických paliv. Švédské předsednictví v Radě EU již začátkem března oznámilo, že se zástupci členských zemí rozhodli odložit konečné schválení návrhu, který by prakticky znemožnil koupit si od roku 2035 nový automobil na benzin či diesel.

Přijde, přehryže, zamoří a zmizí. Kuny jsou pro elektromobily smrtelným nebezpečím

Elektromobilisté zdědili od svých „fosilních“ kolegů několik trablů. Řada z nich jezdce na tichých voltech trápí ještě více. Ten asi nejnepříjemnější dokonce všichni sdílí i s majiteli nemovitostí či chovateli slepic. Jmenuje se kuna skalní, má na své straně většinu výhod a stojí za ní dokonce i zákon. Kabely jí chutnají bez ohledu na výši elektrického napětí.

Rozsudek smrti pro spalovací motory? Skandál, co si to EU dovoluje, zlobí se komentátor

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie jednají o podrobnostech reformy emisního trhu i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory. Radikální návrh, který má začít platit již v roce 2035, má napříč členskými státy mnoho kritiků. Mezi nimi je i politický komentátor Daniel Kaiser. Ten celou věc označil za skandální zasahování Evropské unie do každodenních potřeb lidí.

Dražší auta, paliva i nové domy. Co by pro Čechy znamenal konec spalovacích motorů?

Dražší auta i zvýšení zájmu o bazary. To čeká Čechy, pokud ministři životního prostředí EU schválí plán Fit For 55, který zahrnuje i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory už v roce 2035. Reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno celou věc označil za největší ekonomickou transformaci od roku 1989, pokud ji schválí i hlavy jednotlivých států. Radikální návrh má napříč členskými státy mnoho kritiků.