Vibrátory nebo venušiny kuličky. Stát nabídne stovky erotických pomůcek s výraznou slevou

Stovky erotických pomůcek nabídne kuriózní aukce zabavených předmětů pod hlavičkou Finanční správy. Ve výčtu dražených položek nechybí například anální šperky, vibrátory či venušiny kuličky. Celková hodnota zabavených erotických hraček činí podle úředníků více než 400 tisíc korun, vyvolávací cena za všechny položky ovšem začne už na 144 tisících. Dražba by se měla spustit příští pondělí.

Do veřejné aukce se dostane deset různých druhů erotického zboží, v taxativním výčtu jde o 594 kusů pomůcek. Mezi nimi nechybí sety análních šperků s ohonem, umělé penisy, venušiny kuličky či klystýry.

Dražba oficiálně začne v pondělí 29. srpna a potrvá pouhé dva dny. Vyvolávací cenu stanovil úřad na 144 630 korun, hodnotu zboží pak vyčíslil na 433 890 korun. Zájemci tak mohou získat erotické pomůcky s výraznou slevou. Nejnižší možný příhoz činí tisíc korun.

Po skončení dražby pak budou platební údaje zaslány vydražiteli e-mailem. „Zaplatí-li vydražitel nejvyšší podání řádně a včas, přejde na něho vlastnické právo k vydražené věci nebo souboru vydražených věcí, a to s právními účinky k okamžiku udělení příklepu,“ píše dále Finanční správa ve svém oficiálním prohlášení.

Nový majitel zabavených předmětů si musí erotické pomůcky nicméně vyzvednout v Poleradech u Prahy, organizátor aukce je totiž nezasílá. „Podle okolností (místo uskladnění, charakter věci movité) si může vydražitel dohodnout čas a místo předání individuálně,“ doplňují úředníci ve zveřejněném dokumentu.

Pokud si výherce aukce vydraženou věc nepřevezme ani po výzvě, může finanční správa rozhodnout o jejím propadnutí ve prospěch státu. Ve výsledku by se tak erotické pomůcky mohly znovu objevit v dražbě.

Tagy: