reklama

Kuriózní výmluvy sportovců z dopingových nálezů: sex, léky v polévce i zásah blesku

Boj s dopingem asi nikdy neskončí. Americká boxerka Virginia Fuchsová se teď zařadila na stranu těch, kteří byli zbaveni obvinění. Její obhajoba byla hodně zajímavá – za pozitivní nález prý mohl sex.

reklama

Virginia Fuchsová měla pozitivní test letos v polovině ledna. Vše dvaatřicetiletá bronzová medailistka z mistrovství světa 2018 vysvětlila jednoduše. Její partner bral léky obsahující látky, které se při pohlavním styku dostaly do Fuchsové.

A americká antidopingová agentura to uznala. „Podobné případy, stejně jako pozitivní test kvůli kontaminovanému masu nebo lékům, podle nás nejsou porušením pravidel,“ řekl k tomu šéf Americké antidopingové agentury Travis Tygart.

Další dopingové výmluvy

Fuchsová se díky sexu zachránila a vesele může boxovat dál. Fantazie sportovců chycených při dopingu je ale mnohem bohatší. Například italská tenistka Sara Erraniová vysvětlila svůj pozitivní nález tím, že jí při vaření do polévky spadly matčiny léky na rakovinu. A americký sprinter LaShawn Merrit zvolil pro muže citlivé téma. Olympijský vítěz z Pekingu v roce 2010 tvrdil, že se mu nepovolený steroid do těla dostal z přípravku na zvětšení penisu.

A co teprve severokorejské výmluvy! V roce 2011 bylo při mistrovství světa žen hned pět hráček testováno na steroidy. Všechny údajně zasáhl blesk a tým je musel léčit tradičním korejským přípravkem z jeleních žláz.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rusko

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

  • Aktualizováno

Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen Českou republiku a Spojené státy. Zároveň stanovila maximální počet lidí v Rusku, kteří pro tyto země smějí pracovat. V případě ČR jde o 19 osob, zatímco pro USA nesmí pracovat nikdo. Příslušné nařízení bylo v pátek zveřejněno na oficiálním internetovém portálu právních informací, informovala média. Moskva také zmrazila účty rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda. České ministerstvo zahraničí považuje postup Ruska za další krok k eskalaci vztahů nejen s ČR, ale i EU a jejími spojenci.

360°

Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor

Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemusel mít z tlaku či kárné žaloby ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) strach, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko. Zeman podle něj svůj odchod zpolitizoval. S tím souhlasí i redaktor České justice Petr Dimun, který politizaci celé věci označil za zbytečnou.

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů
Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času
Proslulá tržnice Sapa jde do dražby. Zájemce by si měl připravit takřka miliardu
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
reklama
reklama
Josef Mašín na gestapu promluvil, dokazují nové unikátní nálezy z archivu

Historie

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama