Kuriózní výmluvy sportovců z dopingových nálezů: sex, léky v polévce i zásah blesku

Boj s dopingem asi nikdy neskončí. Americká boxerka Virginia Fuchsová se teď zařadila na stranu těch, kteří byli zbaveni obvinění. Její obhajoba byla hodně zajímavá – za pozitivní nález prý mohl sex.

Virginia Fuchsová měla pozitivní test letos v polovině ledna. Vše dvaatřicetiletá bronzová medailistka z mistrovství světa 2018 vysvětlila jednoduše. Její partner bral léky obsahující látky, které se při pohlavním styku dostaly do Fuchsové.

A americká antidopingová agentura to uznala. „Podobné případy, stejně jako pozitivní test kvůli kontaminovanému masu nebo lékům, podle nás nejsou porušením pravidel,“ řekl k tomu šéf Americké antidopingové agentury Travis Tygart.

Další dopingové výmluvy

Fuchsová se díky sexu zachránila a vesele může boxovat dál. Fantazie sportovců chycených při dopingu je ale mnohem bohatší. Například italská tenistka Sara Erraniová vysvětlila svůj pozitivní nález tím, že jí při vaření do polévky spadly matčiny léky na rakovinu. A americký sprinter LaShawn Merrit zvolil pro muže citlivé téma. Olympijský vítěz z Pekingu v roce 2010 tvrdil, že se mu nepovolený steroid do těla dostal z přípravku na zvětšení penisu.

A co teprve severokorejské výmluvy! V roce 2011 bylo při mistrovství světa žen hned pět hráček testováno na steroidy. Všechny údajně zasáhl blesk a tým je musel léčit tradičním korejským přípravkem z jeleních žláz.

Tagy: