CNN Prima News sportovec

sportovec

Výpis příspěvků ke štítku „sportovec“

Smrt mladých sportovců: Proč kolabují a jak tomu předejít? Případy ze Slovenska varují

Náhlá úmrtí mladých sportovců přímo během utkání nebo výkonu vyvolávají stále mnoho otazníků. Například minulý týden zemřela na Slovensku teprve 17letá dívka přímo při fotbalovém zápase. U východních sousedů mají v živé paměti i skon čtyřiadvacetiletého hokejisty Borise Sádeckého. O tom, co za nečekanými skony mladých lidí může stát, píše web tvnoviny.sk.

Kvůli Messimu se v Miami prudce zdražovalo. Sousedé fotbalové hvězdy si mnou ruce

Fotbalová legenda Lionel Messi po letním přestupu do Spojených států nejen exceluje v týmu Inter Miami CF, ale jeho přítomnost působí i na ceny nemovitostí v poklidné miliardářské čtvrti. Na tuto skutečnost upozorňují jeho sousedé, mezi nimiž jsou miliardáři, celebrity i internetové hvězdy. Argentinská hvězda tak potenciálně může při prodeji nemovitosti pomoct lidem od vedle k tučnému zisku. Oslovení rezidenti však tvrdí, že se stěhovat nehodlají.

Od paralympiády Aničku dělí statisíce korun. Nechce se vzdát snu, klub ale nemá peníze

Ačkoliv je 25letá Anička Muziková s mozkovou obrnou závislá na mechanickém a elektrickém invalidním vozíku, miluje sport. Již jedenáctým rokem se věnuje atletice – hodu kuželkou a diskem, přičemž hrdě reprezentuje Českou republiku. Ve sbírce má několik cen z mezinárodních akcí, ráda by však zabojovala o tu ve sportu nejprestižnější: medaili z paralympijských her. Kromě talentu je však potřebná i finanční podpora, kterou Aničce reprezentace ani klub nemůže poskytnout. Proto žádá o pomoc veřejnost.

Mám v hlavě peklo. Mladý sportovec si prostřelil srdce, pitva jeho mozku přinesla průlom

V červenci 2019, jen několik měsíců po ukončení střední školy, si 18letý Američan Wyatt Bramwell vzal život – prostřelil si srdce. Svůj mozek chtěl darovat k výzkumu. Zhruba rok po jeho sebevraždě vědci z Bostonské univerzity zjistili, že trpěl chronickou traumatickou encefalopatií 2. stupně, známou jako CTE, způsobenou několikaletým hraním amerického fotbalu. O tragédii, která nakonec přinesla průlomové zjištění, nyní informoval web New York Times.