reklama

léky

Výpis příspěvků ke štítku „léky“

Očkování se bude evidovat elektronicky. Vojtěch představil nový systém

10. listopadu 2021 19:30

Od příštího roku začne platit elektronický záznam o očkování. Na tiskové konferenci ve středu o tom informoval šéf resortu Adam Vojtěch (ANO). Pacientům eOčkování přinese nejen přehled o vakcínách, které dostali, systém jim také připomene, že se blíží termín další dávky. Platit bude v rámci existujícího systému eRecept. Používat eOčkování bude povinné.

Komentátor: Máme tu apartheid neočkovaných. Svět nechce uhnout z cesty a uznat protilátky

8. listopadu 2021 11:44

Komentátor webu Echo24 Daniel Kaiser považuje současná proticovidová opatření za brutální zásah do lidských práv, který tady za posledních 30 let prý neměl obdoby. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Neuznávají se protilátky. Celý vyspělý svět se rozhodl pro očkování jako jedinou cestu a politikům je hloupé z ní teď vystupovat,“ řekl.

Porody pod vládou Tálibánu: Za svitu mobilu, bez jídla i léků. Řada matek zemře

21. září 2021 10:47

Rabia drží v náručí své dítě jen několik dní po porodu v malé nemocnici v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. „Je to moje třetí dítě, ale zážitek to byl úplně jiný. Bylo to strašné,“ řekla. Porodnické oddělení totiž bylo během několika týdnů rozebráno na nejnutnější věci. Rabia nedostávala žádné léky ani jídlo.

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

17. září 2021 18:59

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Revolucionáři do ulic. Kubu zachvátily největší protivládní protesty za tři dekády

12. července 2021 13:26

Tisíce Kubánců vyšly v neděli do ulic v řadě měst tohoto karibského ostrova protestovat proti autoritářské vládě, kterou kromě potlačování lidských práv viní i z ekonomické krize prohloubené pandemií. Při protestech, které zahraniční agentury označily za největší protivládní demonstrace na Kubě za tři dekády, policie zatkla přes sto lidí.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

11. července 2021 16:59

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

reklama