léky

Výpis příspěvků ke štítku „léky“

Lenka předčasně porodila, aby porazila zákeřnou nemoc. Po trýznivém boji teď zemřela

26. listopadu 2022 12:21

Pětatřicetiletá Lenka byla v sedmém měsíci těhotenství, když jí lékaři diagnostikovali nádor v prsu. Jednalo se o nejagresivnější rakovinu ve čtvrtém stadiu. Statečná žena se však nevzdala. Díky sbírce se její rodině podařilo vybrat peníze na léky, které pojišťovna nehradí. Bohužel ani to nepomohlo. Lenka zemřela ve středu v kruhu svých nejbližších. Zůstal po ní milovaný manžel a dva synové.

Hvězda seriálu Přátelé vydala memoáry: Jsem starý narkoman zahnaný do kouta, přiznává Perry

11. listopadu 2022 07:15

Matthew Perry se proslavil rolí v komediálním seriálu Přátelé, ve kterém ztvárnil jednu z hlavních postav – Chandlera Binga. Známý je ale také kvůli své celoživotním boji se závislostí na lécích a alkoholu. A právě nekonečná smyčka opakující se léčby a závislostí je hlavním námětem jeho memoárů, které vyšly začátkem listopadu.

Lékárny hlásí výpadky. Chybí antibiotika, prášky na tlak a cholesterol i léčiva pro děti

7. listopadu 2022 06:08

Lékárníci hlásí nedostatek některých léků. Jedná se mimo jiné o antibiotika či prášky na snížení krevního tlaku a cholesterolu. Omezená je však i dostupnost sirupů s paracetamolem pro děti. Může za to výrobní závislost Evropy na Asii, covid a problematická legislativa. Přesto lidé nemusejí mít obavy, že by zůstali bez pomoci. V případě nedostupnosti vám lékárníci na místě připraví alternativní léčiva či doporučí nejbližší pobočku s lépe vybaveným skladem.

V patnácti měsících nestojí a nechodí. Kvůli onemocnění SMA Eleonorce ochabují svaly

6. listopadu 2022 08:21

Roční Eleonorka vypadá na první pohled jako zdravá holčička. Bohužel v necelém roce jí lékaři diagnostikovali vážné genetické degenerativní onemocnění – spinální muskulární atrofii (SMA). Pro rodinu to byl obrovský šok, protože holčička se vyvíjela jako zdravé dítě. Nikole Trč Jakobi (30 let) a jejímu manželovi se během jednoho dne otočil život vzhůru nohama. Co všechno zahrnuje léčba tohoto onemocnění, které nelze plně vyléčit, ale pouze zpomalit jeho progres?

Vědci zkoumají antikoncepci pro muže. Je nehormonální a na trhu může být do pěti let

20. října 2022 10:50

Zájem o hormonální pilulky proti početí poslední roky upadá. Ženy ji často vysazují z důvodu možných zdravotních komplikací. Vědci stále zkoušejí přijít s různými alternativami pro opačné pohlaví. Samotní muži ale o tom buď vůbec neslyšeli, nebo by nad tím ani neuvažovali. Mají strach, že by hormony měly negativní účinky na jejich tělo.