CNN Prima News kvalita

kvalita

Výpis příspěvků ke štítku „kvalita“

Podzim s Českou kvalitou aneb Jak ještě pozdvihnout úroveň českého trhu

Začíná Podzim s Českou kvalitou. Tedy období, kdy zřejmě o pojmech, jakými jsou udržitelný rozvoj nebo podpora a propagace českých výrobků, uslyšíte více než jindy. Rada kvality ČR má na programu řadu akcí, při nichž se bude diskutovat o novinkách a způsobech, jakými úroveň českého trhu posunout ještě dál, a mnohé z podniků, které už se o vše zmíněné zasazují, si odnesou Národní ceny kvality ČR. Ty se udělují už déle než dvacet let.

Staňte se držitelem Národní ceny ČR. Příjem přihlášek prodloužen

Prestiž, zpětná vazba v podobě komplexní zprávy zpracované hodnotiteli certifikovanými EFQM i objektivní pohled na prokázanou úroveň systematického přístupu k řešení problematiky kvality a témat společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje. To vše přinášejí Národní ceny ČR, v rámci kterých každoročně uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Radou kvality ČR ocenění organizacím, které se přihlásily do této prestižní národní soutěže.

Certifikační značka „Bezpečné hračky“ jako punc kvalitní, bezpečné a zdravotně nezávadné hračky

Certifikační značka „Bezpečné hračky“, jejímž správcem je Institut pro testování a certifikaci, a.s., má za cíl odlišit kvalitní testované hračky zejména české výroby od ostatních, jež se dostávají nejrůznějšími distribučními kanály na tuzemský trh. „Naše filozofie mířila především na hračky pro nejmenší, aby rodiče, ale i babičky či dědečkové, kteří je kupují, nemuseli pochybovat, jestli je výrobek dobrý nebo špatný a odkud pochází,“ vysvětlila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ludmila Antošová, certifikační specialistka Institutu pro testování a certifikaci.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Adamem Vojtěchem: Je spokojený s kvalitou služeb pro seniory?

Prvního října patří každoročně Mezinárodnímu dni seniorů. Právě tento svátek má pomoci zvýšit povědomí o problémech, se kterými se starší lidé potýkají. Častým tématem je i kvalita a dostupnost zdravotní péče. Měly by se pojišťovny na kvalitní péči o dlouhodobě nemocné nebo umírající seniory více podílet? V pořadu Nový den odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pořad můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Udělením značky garantujeme kvalitu i bezpečnost, říká tajemník nábytkářské asociace

Na českém trhu působí mnoho domácích výrobců nábytku, kteří často čelí nekvalitní zahraniční konkurenci. Asociace českých nábytkářů proto od roku 2006 uděluje značku kvality Česká kvalita – Nábytek, která má spotřebitelům pomoci se v široké nabídce vyznat. „O jejím udělení nebo neudělení rozhoduje nezávislá komise složená z odborníků,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem zmíněné značky.

Prodlužovat životnost zboží je ekologické, tvrdí šéf Sdružení českých spotřebitelů

Kdo chce získat pro svůj výrobek značku kvality Životnost plus, musí deklarovat jeho životnost alespoň sedm let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů. „My výrobce ale neoceňujeme jen za to, že ve svých produktech nepoužívají takzvaná kazítka, ale i za to, že na životnost náležitě dbají, a chovají se tak k životnímu prostředí mnohem odpovědněji, než je na první pohled patrné,“ řekl. Jaké výhody spotřebitel získá nákupem zboží se značkou Životnost plus? A proč je vhodné, aby nám výrobek vydržel dlouho?

Čechy už nezajímá jen kvalita výrobku, ale i poskytovaný servis, tvrdí Vinkler

Ve čtvrtek si připomínáme Světový den jakosti. Každoročně se při této příležitosti uděluje i prestižní ocenění Národní cena kvality, které bývá předáváno na Pražském hradě. Jak se do letošního ročníku promítla koronavirová krize? Co je v současnosti ukazatelem kvality? Na tyto a další otázky v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídal Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a vnitřního obchodu z ministerstva průmyslu a obchodu.