CNN Prima News kvalita

kvalita

Výpis příspěvků ke štítku „kvalita“

Potravinová válka: Dobrou českou klobásu jsem ještě nejedl, říká známý polský restauratér

23. ledna 2022 06:05

Polský restauratér Tomasz Kwiek zpochybňuje aktuální tvrzení Agrární komory ČR, že polské potraviny jsou nejškodlivější z celé Evropské unie. „Je to spíš naopak, polské potraviny patří k nejlepším v Unii. Dobrou českou klobásu jsem ale ještě nikdy nejedl,“ provokativně říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Certifikační značka „Bezpečné hračky“ jako punc kvalitní, bezpečné a zdravotně nezávadné hračky

14. října 2021 15:28

Certifikační značka „Bezpečné hračky“, jejímž správcem je Institut pro testování a certifikaci, a.s., má za cíl odlišit kvalitní testované hračky zejména české výroby od ostatních, jež se dostávají nejrůznějšími distribučními kanály na tuzemský trh. „Naše filozofie mířila především na hračky pro nejmenší, aby rodiče, ale i babičky či dědečkové, kteří je kupují, nemuseli pochybovat, jestli je výrobek dobrý nebo špatný a odkud pochází,“ vysvětlila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ludmila Antošová, certifikační specialistka Institutu pro testování a certifikaci.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Adamem Vojtěchem: Je spokojený s kvalitou služeb pro seniory?

1. října 2021 06:35

Prvního října patří každoročně Mezinárodnímu dni seniorů. Právě tento svátek má pomoci zvýšit povědomí o problémech, se kterými se starší lidé potýkají. Častým tématem je i kvalita a dostupnost zdravotní péče. Měly by se pojišťovny na kvalitní péči o dlouhodobě nemocné nebo umírající seniory více podílet? V pořadu Nový den odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pořad můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Udělením značky garantujeme kvalitu i bezpečnost, říká tajemník nábytkářské asociace

1. září 2021 20:01

Na českém trhu působí mnoho domácích výrobců nábytku, kteří často čelí nekvalitní zahraniční konkurenci. Asociace českých nábytkářů proto od roku 2006 uděluje značku kvality Česká kvalita – Nábytek, která má spotřebitelům pomoci se v široké nabídce vyznat. „O jejím udělení nebo neudělení rozhoduje nezávislá komise složená z odborníků,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem zmíněné značky.

Prodlužovat životnost zboží je ekologické, tvrdí šéf Sdružení českých spotřebitelů

23. srpna 2021 10:01

Kdo chce získat pro svůj výrobek značku kvality Životnost plus, musí deklarovat jeho životnost alespoň sedm let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů. „My výrobce ale neoceňujeme jen za to, že ve svých produktech nepoužívají takzvaná kazítka, ale i za to, že na životnost náležitě dbají, a chovají se tak k životnímu prostředí mnohem odpovědněji, než je na první pohled patrné,“ řekl. Jaké výhody spotřebitel získá nákupem zboží se značkou Životnost plus? A proč je vhodné, aby nám výrobek vydržel dlouho?

Čechy už nezajímá jen kvalita výrobku, ale i poskytovaný servis, tvrdí Vinkler

12. listopadu 2020 15:49

Ve čtvrtek si připomínáme Světový den jakosti. Každoročně se při této příležitosti uděluje i prestižní ocenění Národní cena kvality, které bývá předáváno na Pražském hradě. Jak se do letošního ročníku promítla koronavirová krize? Co je v současnosti ukazatelem kvality? Na tyto a další otázky v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídal Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a vnitřního obchodu z ministerstva průmyslu a obchodu.