reklama

Hotely už týden ubytovávají nakažené. Chtěli jsme jen pomoct lidem, říká majitel

Hotely mají za sebou první týden provozu pro klienty, kteří jsou pozitivní na koronavirus. Tématu se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové. Na otázky odpovídal majitel sítě hotelů Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda.

reklama

Hotely mohou zákazníci kontaktovat různými cestami, ať už přes internetové stránky zařízení, telefon, nebo rezervační systémy. „Zákazníci se o nás zatím dozvěděli prostřednictvím médií nebo přes známé. Také oslovujeme zákazníky z databází a říkáme jim, že tuto službu máme, takže okruh zájemců se rozšiřuje,“ řekl Svoboda.

Podle Svobody se ubytováním nakažených koronavirem alespoň z části zvednou tržby. „Ten stoprocentní výpadek příjmů, který jsme měli na jaře, potom 80 nebo 85% výpadek tržeb v létě, a teď jsme zase na sto procentech, takže my nemáme žádné tržby,“ vysvětlil.

Zaměstnanci měli o práci zájem

„My jsme se rozhodli, že zabojujeme a změníme poslání našich hotelů,“ prohlásil Svoboda s tím, že vedení hotelové sítě především chce, aby byla služba prospěšná jiným lidem.

„My nechceme a ani nepředpokládáme, že tímto hotelem zachráníme naši ekonomiku, ale jsme si vědomi toho, že něčemu pomůžeme a že si sami můžeme pomoci,“ sdělil Svoboda.

Cena za ubytování se v zařízení pohybuje v rozmezí od 1000 do 1200 korun, záleží na tom, co si zákazník přeje. Zaměstnanci do akce prý šli dobrovolně. Podle Svobody se přihlásilo více zájemců, než hotel požadoval.

K tématu

Další hlavní zprávy

Hokej

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Výsledky kontrol zmrzliny, které letos provádějí hygienické stanice, jsou alarmující. Ukazují na vyšší výskyt bakterií, než dovoluje norma. Nejčastějším hříchem zmrzlinářů je přitom nedostatečná údržba zmrzlinových výrobníků. Nekvalitní zmrzlinu ale můžete poznat i na první pohled. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat
Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život
Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?
Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka
Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
Další články
reklama
reklama