reklama

Hotely už týden ubytovávají nakažené. Chtěli jsme jen pomoct lidem, říká majitel

Hotely mají za sebou první týden provozu pro klienty, kteří jsou pozitivní na koronavirus. Tématu se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové. Na otázky odpovídal majitel sítě hotelů Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda.

reklama

Hotely mohou zákazníci kontaktovat různými cestami, ať už přes internetové stránky zařízení, telefon, nebo rezervační systémy. „Zákazníci se o nás zatím dozvěděli prostřednictvím médií nebo přes známé. Také oslovujeme zákazníky z databází a říkáme jim, že tuto službu máme, takže okruh zájemců se rozšiřuje,“ řekl Svoboda.

Podle Svobody se ubytováním nakažených koronavirem alespoň z části zvednou tržby. „Ten stoprocentní výpadek příjmů, který jsme měli na jaře, potom 80 nebo 85% výpadek tržeb v létě, a teď jsme zase na sto procentech, takže my nemáme žádné tržby,“ vysvětlil.

Zaměstnanci měli o práci zájem

„My jsme se rozhodli, že zabojujeme a změníme poslání našich hotelů,“ prohlásil Svoboda s tím, že vedení hotelové sítě především chce, aby byla služba prospěšná jiným lidem.

„My nechceme a ani nepředpokládáme, že tímto hotelem zachráníme naši ekonomiku, ale jsme si vědomi toho, že něčemu pomůžeme a že si sami můžeme pomoci,“ sdělil Svoboda.

Cena za ubytování se v zařízení pohybuje v rozmezí od 1000 do 1200 korun, záleží na tom, co si zákazník přeje. Zaměstnanci do akce prý šli dobrovolně. Podle Svobody se přihlásilo více zájemců, než hotel požadoval.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

Prezidentské volby v USA 2020

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké prezidentské volby proběhly již před měsícem, ale stále jim není konec. Úřadující prezident Donald Trump totiž pořád odmítá uznat porážku a tvrdí, že jeho demokratický oponent Joe Biden zvítězil jen díky podvodům. Tito dva politici ovšem nebyli jedinými kandidáty. Celkem jich v letošních volbách bylo 11, mezi nimi například známý rapper Kanye West či libertariánka Jo Jorgensenová, která podle mnohých zapříčinila Trumpovu prohru v některých klíčových státech.

Situace se ani za týden ani za dva nezlepší. Nouzový stav musíme prodloužit o 30 dnů
Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom
Lidé jsou demotivovaní, nechodí se testovat dokonce ani s příznaky, ukázal průzkum
reklama
reklama
Z domu museli 300kilového muže vyprostit jeřábem. Francouz se léta téměř nehýbal

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá
Fiala: Ať si lidé zvykají, že co řeknu, dodržím. Nezískáme jen 15 procent, vyhrajeme
Dezinformátor Klaus? Exprezident si Blatnému stěžuje na „nehorázné označení“
Další články
reklama
reklama