reklama
CNN Prima News ubytování

ubytování

Výpis příspěvků ke štítku „ubytování“

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Hotely mohou otevřít bez omezení od příštího pondělí. Hosté musí být testovaní

Ubytovací zařízení budou moci pro rekreační účely bez omezení kapacity podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu fungovat od 24. května. Hosté budou muset prokázat bezinfekčnost, a to testy na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci COVID-19. Havlíček to v pondělí řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Restaurace i ubytování otevřeme bezpečně. Opatření je podle asociace nezákonné

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) vyzvala ministerstvo zdravotnictví (MZ) k úpravě protipandemických opatření ubytovacích a stravovacích služeb. Stávající znění podle ní není v souladu se zákonem. Zároveň požádala o zahájení jednání o podmínkách obnovení provozu v těchto odvětvích. Zdravotnictví by podle ní mělo vše vyřešit nejpozději do pondělí. AHR to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Vyjádření resortu zdravotnictví zjišťujeme.

Stovky migrantů dostaly zdarma vakcínu proti covidu. Většina z nich na ni neměla nárok

Poblíž britského letiště Heathrow na okraji Londýna jsou zdarma ubytovány přibližně čtyři stovky nelegálních migrantů ve čtyřhvězdičkovém hotelu Crowne Plaza. Většině z nich údajně byla aplikována vakcína proti covidu. Naopak lidé, kteří do země od pondělí přicestují, musí strávit desetidenní karanténu v tříhvězdičkovém hotelu, který si navíc musí platit. Informuje o tom web Daily Mail.

Majitelé soukromého ubytování: Vláda na nás zapomněla s penězi. Musíme mít zavřeno?

Vláda pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) při vyhlašování protikoronavirových opatření a slibování kompenzací zřejmě zapomněla na ubytovací zařízení, která prošla kolaudací jako rodinné nebo bytové domy. Provozovatelé „ubytování v soukromí“ tak nevědí, zda musejí mít od pátečního přestupu do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES zavřeno. Nejistota panuje také ohledně čerpání kompenzací přes vládní program COVID – Ubytování.

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu korun pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

Český cestovní ruch ve druhém čtvrtletí krvácel. Praha spadla na absolutní dno

Letošní duben, květen a červen byly z hlediska tuzemského cestovního ruchu rekordní. Ovšem v negativním slova smyslu. Meziročně se totiž celkový počet hostů ubytovaných v hotelích, penzionech nebo hostelech propadl o 83 procent. Nejhorší byl duben, kdy služby ubytovacích zařízení nevyužil skoro nikdo. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad.

reklama