reklama
CNN Prima News ubytování

ubytování

Výpis příspěvků ke štítku „ubytování“

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

27. září 2021 14:43

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

Rozhodnuto soudem. Krátkodobý pronájem Airbnb by se měl danit, ovlivní to tisíce bytů

24. srpna 2021 05:33

Městský soud v Praze minulý týden rozhodl, že krátkodobý pronájem přes platformy typu Airbnb spadá pod ubytovací služby a měl by se danit jako podnikatelská činnost. O rozhodnutí soudu píšou dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí může podle HN výrazně ovlivnit majitele tisíců bytů, kteří v nich poskytují ubytování skrze platformu Airbnb a Booking.com.

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

28. července 2021 14:18

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

27. června 2021 19:18

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Hotely mohou otevřít bez omezení od příštího pondělí. Hosté musí být testovaní

17. května 2021 17:02

Ubytovací zařízení budou moci pro rekreační účely bez omezení kapacity podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu fungovat od 24. května. Hosté budou muset prokázat bezinfekčnost, a to testy na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci COVID-19. Havlíček to v pondělí řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Restaurace i ubytování otevřeme bezpečně. Opatření je podle asociace nezákonné

28. dubna 2021 13:46

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) vyzvala ministerstvo zdravotnictví (MZ) k úpravě protipandemických opatření ubytovacích a stravovacích služeb. Stávající znění podle ní není v souladu se zákonem. Zároveň požádala o zahájení jednání o podmínkách obnovení provozu v těchto odvětvích. Zdravotnictví by podle ní mělo vše vyřešit nejpozději do pondělí. AHR to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Vyjádření resortu zdravotnictví zjišťujeme.

Stovky migrantů dostaly zdarma vakcínu proti covidu. Většina z nich na ni neměla nárok

13. února 2021 17:18

Poblíž britského letiště Heathrow na okraji Londýna jsou zdarma ubytovány přibližně čtyři stovky nelegálních migrantů ve čtyřhvězdičkovém hotelu Crowne Plaza. Většině z nich údajně byla aplikována vakcína proti covidu. Naopak lidé, kteří do země od pondělí přicestují, musí strávit desetidenní karanténu v tříhvězdičkovém hotelu, který si navíc musí platit. Informuje o tom web Daily Mail.

Majitelé soukromého ubytování: Vláda na nás zapomněla s penězi. Musíme mít zavřeno?

21. prosince 2020 05:11

Vláda pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) při vyhlašování protikoronavirových opatření a slibování kompenzací zřejmě zapomněla na ubytovací zařízení, která prošla kolaudací jako rodinné nebo bytové domy. Provozovatelé „ubytování v soukromí“ tak nevědí, zda musejí mít od pátečního přestupu do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES zavřeno. Nejistota panuje také ohledně čerpání kompenzací přes vládní program COVID – Ubytování.

Studenti se mohou vrátit na koleje a internáty už v neděli, záleží na zřizovatelích

1. prosince 2020 20:29

Studenti středních a vysokých škol, kteří v pondělí 7. prosince nastoupí k prezenční výuce, se mohou vrátit na internáty a koleje už v neděli. Záležet bude na rozhodnutí jednotlivých ubytovacích zařízení. Pokud jim to umožní, nebude to podle ministerstva školství v rozporu s krizovým opatřením, uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

reklama