reklama

Ladislav Štaidl před smrtí zažíval obrovské zklamání a bolest. Co bylo poslední kapkou?

Zesnulý hudebník a po revoluci podnikatel se v životě musel vyrovnat s několika bolestnými ztrátami. S čím se až do své smrti nikdy nesmířil a co ho do posledních dnů nejvíce trápilo?

reklama

Dá se říct, že na co sáhl, v tom byl úspěšný. Za totality doprovázel Karla Gotta, se kterým vystoupali až na výsluní tehdejší československé pop music a dokonce pronikli až na západ. Po revoluci, když pověsil muziku na hřebík, se zase ukázal jako zdatný obchodník. Začal podnikat a brzy vydělal takové jmění, které finančně zabezpečilo nejen jeho, ale i jeho děti. Jeho život ovšem nebyl jen procházka růžovým sadem.

Když v pouhých třiceti letech tragicky zahynul jeho milovaný bratr Jiří, který byl vynikající textař, ocitl se na dně a nevěděl, jak dál. Osudnou se mu stala dopravní nehoda, když ve svém čerstvě zakoupeném Renaultu uháněl navštívit své rodiče do Jevan. Narazil do svodidel, vyletěl z auta ven a na místě byl mrtvý. „Když nastal ten příšernej den, byl to nepopsatelný šok. Nedá se ani popsat, co jsem prožíval. Byl jsem opravdu v těžké depresi a dostával se z toho nesmírně dlouho. V podstatě dodnes to v sobě mám,“ uvedl s odstupem let Štaidl.

Přestože už si myslel, že rodinná neštěstí si vybral na celý svůj život dopředu, nebylo tomu tak. Další tragédií byla smrt jeho dlouholeté partnerky, zpěvačky Ivety Bartošové, s níž měl syna Artura. I když spolu nežili, její rozhodnutí ukončit svůj život skokem pod vlak ho velmi ranilo a šokovalo. „Chtěl jsem jí pomoci. Už kvůli klukovi, kterého spolu máme, ale nešlo to. Ona nechtěla. Byla zatvrzelý beran. Svoje problémy řešila tím, že si vždycky našla nového partnera. Do té doby, než jsem získal Artura do péče, se tam vystřídalo deset chlapů. To je doklad toho, že měla smůlu, nebo si neuměla vybrat. Přitom to byla chytrá žena. Když nastaly problémy a musela chodit na psychiatrické vyšetření, tak jí dva psychiatři nezávisle na sobě naměřili IQ 132. Ona mohla ve vteřině do Mensy,“ přiblížil Štaidl.

Poslední kapka

Když už se zdálo, že konečně našel štěstí v lásce v náručí o třicet let mladší zdravotní sestřičky Michaely, osud mu zasadil další úder. Milovaná žena ho po 18 letech nečekaně opustila. O tom, co bylo důvodem, se dodnes spekuluje. Někdo tvrdí, že jeho družce popletla hlavu tajemná sekta, která ji svedla na úplně jinou životní cestu, další, že už ji nebavilo dělat Štaidlovi „služku“. Doma prý vládl pevnou rukou a co řekl, přes to nejel vlak. Když projevila přání, aby se vzali nebo spolu měli miminko, rázně to odmítal. On sám se k rozchodu nikdy veřejně nevyjádřil. Nicméně blízcí přátelé potvrdili, že ho odchod Míši velmi trápil a nikdy se s tím nesmířil.

Své si během hudební kariéry užil i s Karlem Gottem. Několikanásobný český slavík mu totiž častokrát vracel jeho písně, které nechtěl zpívat. „Jednou jsem mu zahrál Mží ti do vlasů. A Karel mi ji odmítl s tím, že je to na něj příliš velký slaďák. Já byl ale přesvědčený, že je to dobré. Tak jsem se zdravě nakrknul, nazpíval si ji sám a nakonec se z ní stal nejprodávanější singl roku. On pak za mnou přišel a říká mi: ,Láďo, proč si ji nedal mně?´ Když jsem mu to připomněl, chvíli se na mě nechápavě díval a pak pronesl jakoby nic: ,No vidíš, já ti hned říkal, že kdybych to zpíval já, nebylo by to ono.´ To byl celý on,“ zavzpomínal s úsměvem.

Tagy:
Karel Gott smrt Ladislav Štaidl Iveta Bartošová

Hlavní zprávy

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista
Volby 2021

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama