reklama

Zdrcená Vondráčková vzpomíná na Štaidla: Je mi líto, že prohrál bitvu

Byl to zábavný člověk, který nikdy nezkazil žádnou legraci, zavzpomínala zpěvačka Helena Vondráčková na zesnulého hudebního skladatele Ladislava Štaidla. Ten zemřel v neděli ve věku 75 let a podle informací webu Blesk.cz podlehl komplikacím spojeným s koronavirem.

reklama

„Byla to pro mě otřesná ranní zpráva, nechtěla jsem tomu věřit. Je mi líto, že tu bitvu prohrál,“ popsala pro CNN Prima NEWS Helena Vondráčková. Podle ní spolu zažili mnoho krásných pracovních chvil. „Napsal mi mnoho krásných písní. Byl to zábavný člověk, nezkazil žádnou legraci a je mi to líto,“ dodala Vondráčková.

Na Štaidla vzpomíná i Dara Rolincová. Redakci CNN Prima NEWS napsala: „Je mi to líto, protože vím, jaké to je, když vám umře táta. Upřímnou soustrast jeho rodině.“ Na skladatele zavzpomínal také český premiér Andrej Babiš. „Další známá osobnost, která se stala obětí covidu. Je mi to líto. Vyjadřuji soustrast všem jeho pozůstalým a blízkým,“ napsal premiér na Twitteru.

Na Štaidla vzpomíná i bývalá první dáma Dagmar Havlová. „Je to smutný čas, když odcházejí lidé, kteří něco naší kultuře něco přinesli. Pohlazení Arthurkovi,“ napsala na svém Instagramu.

Ztrácíme vynikajícího hudebníka a kamaráda

Se Štaidlem se Helena Vondráčková seznámila přes jeho bratra Jiřího, scénáristu, textaře a hudebního producenta. „S Jiřím jsem spolupracovala už od 60. let. Tak jsem občas zašla k nim do rodiny a tam jsme se poprvé setkali i s Ladislavem,“ zavzpomínala Vondráčková.

Podle ní česká hudební scéna ztratila vynikajícího hudebníka, skladatele, kamaráda a dobrého člověka. Štaidl začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Miki Volkem nebo Ondřejem Suchým. Poté se podílel na tvorbě skupiny Olympic nebo divadla Semafor. Tam se seznámil také s Karlem Gottem.

Životní partner Bartošové

Štaidl má na kontě má kolem 200 písní a textů, nejčastěji psaných právě pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Darinu Rolincovou a Ivetu Bartošovou. Mimo jiné napsal hudbu k přibližně 80 televizním a celovečerním filmům. V roce 2015 byl prezidentem republiky Milošem Zemanem vyznamenán medailí Za zásluhy. Byl také životním partnerem zpěvačky Ivety Bartošové, s níž má syna Artura.

Tagy:

Hlavní zprávy

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři
Politika

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři

Jan Farský (STAN) svými rozhodnutími vztyčil prostředníček směrem k veřejnosti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor webu Info.cz Petr Holec. „Překvapil mě amatérismus STAN,“ řekl novinář. Zároveň ovšem dodal, že tato kauza podle jeho mínění hnutí v následujících volbách neohrozí. Komentátor MF Dnes Petr Kolář označil celou kauzu za „tragikomický příběh“.

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama