reklama

Zdrcená Vondráčková vzpomíná na Štaidla: Je mi líto, že prohrál bitvu

Byl to zábavný člověk, který nikdy nezkazil žádnou legraci, zavzpomínala zpěvačka Helena Vondráčková na zesnulého hudebního skladatele Ladislava Štaidla. Ten zemřel v neděli ve věku 75 let a podle informací webu Blesk.cz podlehl komplikacím spojeným s koronavirem.

reklama

„Byla to pro mě otřesná ranní zpráva, nechtěla jsem tomu věřit. Je mi líto, že tu bitvu prohrál,“ popsala pro CNN Prima NEWS Helena Vondráčková. Podle ní spolu zažili mnoho krásných pracovních chvil. „Napsal mi mnoho krásných písní. Byl to zábavný člověk, nezkazil žádnou legraci a je mi to líto,“ dodala Vondráčková.

Na Štaidla vzpomíná i Dara Rolincová. Redakci CNN Prima NEWS napsala: „Je mi to líto, protože vím, jaké to je, když vám umře táta. Upřímnou soustrast jeho rodině.“ Na skladatele zavzpomínal také český premiér Andrej Babiš. „Další známá osobnost, která se stala obětí covidu. Je mi to líto. Vyjadřuji soustrast všem jeho pozůstalým a blízkým,“ napsal premiér na Twitteru.

Na Štaidla vzpomíná i bývalá první dáma Dagmar Havlová. „Je to smutný čas, když odcházejí lidé, kteří něco naší kultuře něco přinesli. Pohlazení Arthurkovi,“ napsala na svém Instagramu.

Ztrácíme vynikajícího hudebníka a kamaráda

Se Štaidlem se Helena Vondráčková seznámila přes jeho bratra Jiřího, scénáristu, textaře a hudebního producenta. „S Jiřím jsem spolupracovala už od 60. let. Tak jsem občas zašla k nim do rodiny a tam jsme se poprvé setkali i s Ladislavem,“ zavzpomínala Vondráčková.

K tématu

Podle ní česká hudební scéna ztratila vynikajícího hudebníka, skladatele, kamaráda a dobrého člověka. Štaidl začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Miki Volkem nebo Ondřejem Suchým. Poté se podílel na tvorbě skupiny Olympic nebo divadla Semafor. Tam se seznámil také s Karlem Gottem.

Životní partner Bartošové

Štaidl má na kontě má kolem 200 písní a textů, nejčastěji psaných právě pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Darinu Rolincovou a Ivetu Bartošovou. Mimo jiné napsal hudbu k přibližně 80 televizním a celovečerním filmům. V roce 2015 byl prezidentem republiky Milošem Zemanem vyznamenán medailí Za zásluhy. Byl také životním partnerem zpěvačky Ivety Bartošové, s níž má syna Artura.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama